PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M34 W STRONĘ SŁOŃCA



laura27
28-11-2007, 18:48
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=521

Co sądzicie o tym projekcie, jak oceniacie go pod kątem ekonomiczności

Dziekuje za opinie, mam zamiar go budowac;)

laura27
28-11-2007, 18:56
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=521

Co sądzicie o tym projekcie, jak oceniacie go pod kątem ekonomiczności

Dziekuje za opinie, propozycje zmian, mamy zamiar go budowac;) oczywiście na działce z wjazdem od południa

mamamatinka
28-11-2007, 21:39
w sensie wyglądu to akurat nie moje klimaty, ale w środku dość fajny, na działkę z wjazdem od południa jak rozumiem (bo w innym przypadku taras z przodu domu by mi się nie podobał).
Co do ekonomiczności, to za mało danych dałaś - na pewno nie jest to dom z tych najtańszych (dość duży dach, garaż w bryle), ale też nie z tych najdroższych (powierzchnia, nie ma lukarn itp), ale wszytko zależy :))

laura27
29-11-2007, 18:59
Kochani, bardzo zalezy mi na waszych opiniach, sa zawsze niezawodne :wink:

laura27
30-11-2007, 12:40
:wink:

ProStaś
30-11-2007, 13:06
Witaj.
Projekt nie jest specjalnie nowatorski. Podobne konsktrukcję ma np. Horyzont. Jak rozumiem masz wjazd od południa. Pyt. jak daleko od drogi możesz wznieść budynek ? 5m.? Mało. zdałoby się z 10, inaczej brak będzie intymności. Układ budynku jest b. poprawny pom. gosp. zgromadzone w jednym miejscu, krótkie drogi instalacji, wyodrębniona klatka schodowa, gabinet z gardeobą na dole, łazienka na dole z prysznicem ( świetny pokój dla seniora ), duży garaż z zapleczem gosp. To na plus. Dach prawie 260 m.kw., ale bez udziwnień, więc cena będzie znośna. Mało komunikacji, przestrzeń jest wyśmienicie wykorzystana.
Dom nie jest mały 230 m.wk. podłóg to już będzie co wykańczać. Kubatura przerażając ponad 900 m.sześć. To powietrze trzeba będzie ogrzać. Garaż w bryle, albo ogrzewasz, albo izolujesz go od pozostałych pomieszczeń, szczególnie od pokoju na nad nim. To koszt. 4 kominy!!!
Co do zmian, nie wiem jakie masz potrzeby, trudno coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam.

laura27
30-11-2007, 13:50
Hej, Działke mam 40 m długości i 34 szerokości z wjazdem od południa, tak szczerze mówiąc to planuję adaptowac garaż na mieszkanko - czyli powiększyć garaz i go zaadaptowac na pokój kuchnię i łazienkę. co do reszty to wszystko mi odpowiada :o aż dziwne :lol: , no może tylko lekkie zmiany jak np. powiększenie łazienki na dole kosztem garderoby

Dziękuje za twój komentarz,
Też pamiętam że podobny projekt ma horyzont - np Sosenka, ale ten nam się bardziej podoba, tylko własnie ten koszt - murator go dość drogo oszacował, tan nie sądzę aby wyszło mniej, ale w porównaniu z innymi wycenami muratora wychodzi drogo - co myślicie o balkonie?

laura27
01-12-2007, 19:58
Ponawiam prośbę o uwagi i opinie na temat projektu :wink:

agnieszka__11
11-04-2008, 11:04
Witam :D
prosiłabym o informacje, rady w temacie projektu "W stronę słońca M34 "Murator
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=521&IdKolekcji=36
Może ktoś juz się wybudował lub jest w trakcie realizacji?

michal78
20-04-2008, 17:07
witam serdecznie wszystkich sympatykow forum muratora...czy ktos buduje dom m34 w stronę słońca z katalogu muratora???
bardzo prosze wszystkich z tematu o rady , zdjecia i inne przydatne informacje,
projekt mam juz kupiony..."wygral z konwalia z horyzontu.....choc do konca nie jestem przekonany czy słusznie...
dzialke mam oczywiscie z wjazdem od poludnia takze wybor nie byl zbyt duzy.
budowe ...jak wszystko dobrze sie ulozy planujemy zaczac we wrzesniu.
mam nadzieje ze budujacych ten dom jest wiecej...a jak nie to milo mi przelamac lody....
michal

agnieszka__11
25-04-2008, 07:26
Witaj
równiez wybralismy ten projekt do budowy, ale jesteś jeszcze przed jego kupnem, bo ustalamy szczegóły.
Takiego posta jak ty zamiesicłam ok 2 tyg temu i też nie mam zadnej odpowiedzi. Mam nadzieje, ze jednak ktos się znajdzie kto juz wybudował ten dom i może słuzyć radami.
Mam pytanie odnośnie projektu. Zmieniałeś cos w nim? My chcemy zlikwidować garderobe w pokoju na dole i poszeczyć albo pomieszczenie gospodarcze albo łazienkę.
Z budową chcemy ruszyć juz na wakację, jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam :)
Agnieszka

michal78
25-04-2008, 18:38
Witam Agnieszke...milo mi ze jednak komus tez ten projekt przypadl do gustu....ja juz wlasciwie bylem zdecydowany na konwalie z horyzontu ale w ostatniej chwili zmienilismy plany i kupilismy m34...ktory wlasnie sie adaptuje...
Co do zmian to dokladnie jak Ty...w miejsce garderoby - powiekszona lazienka z oknem....oraz powiekszamy garaz o drugie stanowisko i co za tym idzie pokoj nad garazem ....myslalem tez o zmianie okna nad garazem z dachowego na jaskolke...ale chyba zostaniemy przy dachowym...-zrobimy dwa dachowe.
nie wiem jeszcze co z kominem w kuchni czy zostanie czy nie...zadecyduje architekt.
Agnieszko gdzie bedzie stal wasz domek ..daleko od swietokrzyskiego??:)
my rowniez planujemy zaczac w wakacje lub zaraz po...ekipa wstepnie umowiona ale jak sie ulozy czas pokaze.
pozdrawiam michal.

agnieszka__11
30-04-2008, 11:54
Hi
dom zamierzamy budować koło Poznania.
My z drugiego garażu zrezygnowaliśmy,bo też o tym myśleliśmy, ale postawimy tam wiate, żeby autko nie było pod gołym niebem :-) Stwierdziliśmy, ze garaż 2-stanowiskowy podrożyłby koszty, a pokój i tak nie byłby wykorzystany.
Jak tylko rozpoczniecie budowę liczę na fotki i porady, bo wszystko "wychodzi w praniu".
Pozdrawiam

michal78
01-05-2008, 18:55
OK nie ma problemu jak cos tylko "wyrosnie" damy fotki ...tylko nie wiadomo kto bedzie pierwszy:)...u nas sytuacja jest troche skomplikowana bo budujemy na odleglosc...wszystko jest zalatwiane przez telefon...:)...a odnosnie garazu...hmm jedno stanowisko znajac zycie stanie sie rupieciarnia....nie bedziemy mieli piwnic a pomieszczenie gospodarcze jest raczej skromne i na wiele poza piecem nie starczy....a kosiarki ,grabki, rowery i inne fanty gdzies trzymac trzeba....pozdr michal.

mkKRK
19-01-2009, 16:06
Witam

Właśnie kupiłem projekt m34 i zabieram sie w tym roku za budowę.
Ze zmian konstrukcyjnyh wprowadzam tylko poszerzenie garazu i zmiany otworów okiennych.
Ciekawy jestem jak postępuja wasze budowy.
Dajcie znac, zdjecia mile widziane :)

pozdrawiam.

michal78
20-01-2009, 18:55
witam mkkrk!!!
no niestety w moim przypadku troszke sie wydluzylo staranie o pozwolenie ale jak tylko warunki pozwola startujemy pelna para,a w miare mozliwosci postaram dodac foto z realizacji.
U nas podobnie tzn poszezony garaz o drugie stanowisko drobne zmiany wewnatrz a takze myslimy nad usunieciem okna w salonie...

lechu1270
05-02-2009, 17:50
witam mkkrk!!!
no niestety w moim przypadku troszke sie wydluzylo staranie o pozwolenie ale jak tylko warunki pozwola startujemy pelna para,a w miare mozliwosci postaram dodac foto z realizacji.
U nas podobnie tzn poszezony garaz o drugie stanowisko drobne zmiany wewnatrz a takze myslimy nad usunieciem okna w salonie... czy juz ktos zaczął budowę bardzo mnie ciekawi jakie materiały wybral i jak to wygląda na zdjęciach ja mam zamiarzacząc w tym roku ,czekam tylko na prad

lechu1270
05-02-2009, 18:08
witam serdecznie ,równierz wybrałem ten projekt tylko odbicie lustrzane m34l
zmiany:poszerzenie pomieszcz.gosp. na koszt garderoby,garaż dwustanowiskowy nad garażem balkon tak jak od frontu,na poddaszu dodatkowo suszarnia zastanawiam się nad zmianą ściany na dwuwarstwową z pustaka śniadowo(mniejszy koszt),i na dole przydałaby się jakaś malutka piwniczka np.pod schodami,mam już pozwolenie ale czekam na prąd prawdopodobnie będzie w lipcu,domek będzie budowany pod Serockiem.bardzo mnie ciekawi jakie kto wybrał materiały na ściany i wogóle wszystko co związane z budową tego domku.jeśli ktoś chciałby porozmawiac na ten temat to:[email protected]
pozdrawiam

michal78
28-03-2009, 00:15
witam serdecznie ,równierz wybrałem ten projekt tylko odbicie lustrzane m34l
zmiany:poszerzenie pomieszcz.gosp. na koszt garderoby,garaż dwustanowiskowy nad garażem balkon tak jak od frontu,na poddaszu dodatkowo suszarnia zastanawiam się nad zmianą ściany na dwuwarstwową z pustaka śniadowo(mniejszy koszt),i na dole przydałaby się jakaś malutka piwniczka np.pod schodami,mam już pozwolenie ale czekam na prąd prawdopodobnie będzie w lipcu,domek będzie budowany pod Serockiem.bardzo mnie ciekawi jakie kto wybrał materiały na ściany i wogóle wszystko co związane z budową tego domku.jeśli ktoś chciałby porozmawiac na ten temat to:[email protected]
pozdrawiam

WITAM kolejna osobe ,która wybrala m34...
wlasnie gdyby nie prad dom pewnie by juz stal...zeork mnie zwodzil rok i zaczynam bez pradu ktory na dniach niby ma juz byc
odnosnie materialów chcialem ytonga ale z fachowcami do tego ponoc problem i zostalem przy porothermie 30 + 10-12 styro..tak doradzil wykonawca tak zostanie.
zmiany jak u kolegi lechu1270...garaz 2 stanowiska + nad polowa garazu balkon..a kosztem garderoby wieksza lazienka....
mi nie udalo sie odnaleźć gotowego domku ...a troszke szukalem
pozdrawiam.

enia55
24-04-2009, 17:15
Cześć wszystkim!!
My również wybraliśmy ten projekt. Zrobiliśmy dużo drobnych zmian, jedną z większych jest półpodpiwniczenie pod garażem, bo niechcieliśmy umieszczać pieca węglowego w tak małym pomieszczeniu gospodarczym bo nie byłoby miejsca na węgiel.
Mamy już wszystkie pozwolenia i mamy zamiar w tym roku wylać fundamenty, a dopiero w przyszłym roku reszte (niestety kasa nie pozwala).
Mam takie pytanie czy może już ktoś wie jaki jest koszt domu w stanie surowym zamkniętym. i jakie materiały do budowy używacie??
Bardzo prosimy o odpowiedź bo zastanawiamy się ile musimy wziąść kredytu.
Czekamy również na zdjęcia z budowy!!

Pozdrowienia!!

michal78
06-05-2009, 09:55
witamy enia55 w gronie budujacych m34 :)
u mnie ławy juz zalane -obylo sie bez deskowania,mini koparka i-b20 z gruszek+pompa - weszlo az 29m3!!!...takze koszty betonu spore ale ze wzgledu na grunt wykonawca tak zdecydowal.
dalej fundamenty z bloczków ,sciany porotherm 30 (u nas ceny okolo 4,8szt)...to by bylo na tyle jak cos urosnie napisze i dodam fotki.
pozdrawiam michal.

enia55
09-08-2010, 07:23
Witam serdecznie

U nas już postępy rosną, narazie mamy ściany parterowe. Zdecydowaliśmy sie na ytong-a i nie żałujemy (kosztowały nas 8,00 zł) mamy tylko jeden problem (ale zarazem szczęście) bo ekipa która nam buduje robi to bardzo szybko i nie nadążamy z kupnem materiałów, ze względu na to że mamy małą działkę musimy kupować na bieżąco. Jeżeli uda mi się umieścić zdjęcia to to zrobię.
Na zdjęciach za dużo nie widać, ale widać jedną ze zmian które zrobiliśmy tz. drzwi wejściowe przenieśliśmy obok garażu, będzie to dla nas wygodniejsze ponieważ zrobiliśmy piwnice. Czekam na wsze zdjęcia i postępy.

michal78
13-08-2010, 22:32
.... drzwi wejściowe przenieśliśmy obok garażu, będzie to dla nas wygodniejsze ponieważ zrobiliśmy piwnice.

witamy...juz myslalem że nikt nie buduje..m34 a jednak.....odnośnie wejścia jest idento jak u nas ,my zmienilismy dość dużo...jak znajdę chwilkę dam foto będzie mniej pisania....od miesiaca juz mieszkamy...po małych zmianach domek jest świetny!!!

Są obiecane na szybko fotki...,jak widać u nas garaż zwiększony do 2 stanowisk i dodatkowo powiekszony o około metr ,dzieki temu garaż naprawde okazale się prezentuje a nad garażem wyszedł piękny duży salon z balkonem-w którym zrezygnowaliśmy z okien dachowych -a są podwójne drzwi balkonowe i facjatka , zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie,zamieniony został stronami bieg schodów dzieki czemu mamy fajna spiżarkę pod schodami i łatwy dostęp do wyczystki komina od kominka(od tyłu).w miejscu gdzie miała być kotłownia 8 jest duża łazienka a we wnece garderoby 6 duży prysznic ,w miejscu łazienki 7 schowek -garderoba.kotłownia znalazła miejsce w garażu,zrobiona ściana działowa i dzwi na tył domu przez kotłownię.
Sporo jeszcze zostało nam do wykończenia (poddasze)ale już bliżej niż dalej,cały ten rok non stop spędziłem na budowie więc w miarę moich możliwości służę radą - pomocą.

pozdrawiam michał

enia55
30-08-2010, 15:41
Witam cieszę się że ktoś jeszcze pisze o swoich postępach. My również zmieniliśmy bieg schodów żeby zrobić spiżarkę, zamieniliśmy również kuchnie z salonem, zlikwidowaliśmy okna na tarasie poszerzając drzwi tarasowe. Na górze połączyliśmy dwa pokoje robiąc dużą sypialnie z garderobą. Strop już jest wylany i zaraz jak przestanie padać ruszamy dalej, jak tylko będzie dach to znowu zamieszczę zdjęcia. Mam pytanie: jak uważasz lepiej ocieplać watą czy styropianem w naszej sytuacji (chodzi o to że my mamy z ytonga)
Pozdrawiam anka

Pharmerin
12-10-2014, 16:46
Witam serdecznie,kupilam ten sam projekt.
Czy macie jakies aktualne zdjecia,wskazowki i rady dla przyszlego inwestora.
Jestem wdzieczna za wszelkie informacje i zdjecia, ktore pomoga mi w realizacji tego przedsiewziecia.
Pozdrawiam serdecznie z Hamburga,Gocha;-);-);-)