PDA

Zobacz pełną wersję : maszyna co wierci dziury pod słupki ogrodzeniowe



jutlandia
12-04-2008, 18:38
Szanowni forumowicze! czy macie może doświadczenia z maszyną co wierci dziury pod słupki ogrodzeniowe?
chcę taką wypożyczyć ale pono ona wierci otwór głębokości ok 60 cm i 12 cm szerokości. Czy to aby nie za mało? proszę o podpowiedź...

Trociu
14-04-2008, 17:56
A jak głęboko chcesz mieć te słupki osadzone?
Jaki jest grunt do tej głębokości? - może się okazać, że są kamienie i wiercenie za dużo nie da.
Jakiej średnicy będziesz miał słupki?

Dopuser
14-04-2008, 19:08
...pono ona wierci otwór głębokości ok 60 cm i 12 cm szerokości.

Zagogluj z hasłem: świder glebowy...

NJerzy
14-04-2008, 21:47
Kupiłem na alledrogo świder ręczny 14 cm, wierci się tym ekspresowo, żadna inna mechanizacja nie potrzebna.

jutlandia
15-04-2008, 14:47
gleby to gliniaste mady z małą szansą na kamienie
boję się jednak, że nawiercenie 12 cm nie wystarczy - gdzie tu cement koło słupka? nie chcę głęboko a słupki standard.
zastanawiam się czy będą stabilne bo to jakieś 100 długości więc nie żarty :-?

Trociu
17-04-2008, 13:59
zastanawiam się czy będą stabilne bo to jakieś 100 długości więc nie żarty :-?
Jeżeli jest taka duża odległość, to co jakiś czas daj zastrzały (czy jak to się nazywa). To wzmocni usadowienie słupka i nie będzie się przechylał przez co wzmocni całość.

frykow
17-04-2008, 20:22
Yyy tam, ja wierciłem dołkownikiem ogrodniczym 10cm średnicy; słupki okrągłe po zalaniu beton stoją jak żołnierze na baczność. Można się o nie opierać całym ciężarem i nic się nie rusza. Grunt piaszczysty.

Emer
18-04-2008, 22:21
gleby to gliniaste mady z małą szansą na kamienie
boję się jednak, że nawiercenie 12 cm nie wystarczy - gdzie tu cement koło słupka? nie chcę głęboko a słupki standard.
zastanawiam się czy będą stabilne bo to jakieś 100 długości więc nie żarty :-?
Ja kupiłem taki ręczny świder, tylko że średnica to 28 cm. Koszt ok. 100 zł. Polecam, genialne urządzenie. Otwór w sam raz do zabetonowania słupka, a i do sadzenia drzewek się przyda.

pabelos
01-07-2008, 10:11
2 mies. od pierwszego postu, ale moze sie przydam.

Ja wypozyczylem taki swider spalinowy, o srednicy wiertla 23 cm i zrobilem nim w weekend 40 dolkow o glebokosci 100cm . Co prawda zakwasy mam nieziemskie, ale jestem zadowolony. Do takiego swidra, potrzebne sa 2 osoby.

Jezeli chodzi o srednice wiertla, to mozna sobie dobrac w wypozyczalni, bo jest ono wymienne.

Nie zgodze sie z kolega ktory pisal ze nie da sie wiercic jak sa kamienie. Otoz da sie, tyle ze pod reka musi byc lopata. Jak swider staje na kamienu, to sie go wyjmuje lopata, albo nawet reka mozna takowy usunac. Powiem wiecej, my wywiercilismy w gruzie, bo sasiad robiac droge, nawiozl pelno takich smieci i oczywiscie, wyrownal mi przy okazji granice dzialki. Co sie naklalem na niego, ale dolki swidrem zrobilem.

Pozdrawiam

chrobry
06-07-2008, 20:30
Witam !

Jakie wymiary powinien miec dołek pod słupek dla ogrodzenia betonowego ? Czy taki świder ręczny w tym przypadku sie sprawdzi ?

NJerzy
06-07-2008, 23:26
Wymiary powinien mieć takie by się słupek dało włożyć, a zrobić je można właśnie ręcznym świdrem.

daro31ie
13-07-2008, 09:16
Wlasnie poszukuje takiego swidra . Dziekuje za temat sprawdze na allegro. narka :lol:

gosia138
18-07-2008, 17:30
mam zarezerwowana maszyne spalinowa - fachowo sie nazywa wiertnica pod slupki ogrodzeniowe, wierci na srednice 25 cm, glebokosc do 2 m.

http://www.ewpa-majster.pl/product.php?id=114

Probowalismy wiercic recznie ale jest taka susza ze maskra :/

mikolayi
23-07-2008, 14:39
ilu metrowe chcecie te słupki ogrodzeniowe wstawiać ? przy słupkach betonowanych 50 cm głębokosci osadzenia to już bardzo dużo...

Trociu pisze o zastrzałach - święta racja

gosia138
23-07-2008, 15:16
bedziemy wiercic na glebokosc 1 - 1,2 m. chodzi o granice wymarzania czy jakos tak.

mikolayi
23-07-2008, 15:26
no cóż... można i poniżej strefy przemarzania, choć osobiście nie widziałem jeszcze problemów z ogrodzeniem z siatki, w którym słupki były posadowione płycej.

Trociu
23-07-2008, 15:28
Moje słupki były wkopane na jakieś 50cm i zalane betonem. Tak spokojnie przetrwały ostatnią zimę i nic im nie jest.

orinoco
15-08-2008, 18:55
Moje słupki były wkopane na jakieś 50cm i zalane betonem. Tak spokojnie przetrwały ostatnią zimę i nic im nie jest.

Ostatnia zima nie była zbyt sroga... Chodzi o to, że woda zamarzając zwiększa swoją objętość i naciska na otoczenie. Ponieważ jedyny kierunek w którym może się rozszerzyć to w górę - jeśli napotka tam coś innego (słupek, fundament itp.), to go wypchnie. Każde takie przemarznięcie wyniesie więc trochę słupek na powierzchnię. Po kilku (nastu) latach słupek przewróci się sam.
50 cm to dość sporo, może wystarczy, ale pewien nie jestem...

jjanke
16-08-2008, 19:12
Ja kupiłem taki ręczny świder, tylko że średnica to 28 cm. Koszt ok. 100 zł. Polecam, genialne urządzenie. Otwór w sam raz do zabetonowania słupka, a i do sadzenia drzewek się przyda.[/quote]

Witam, a możesz poczwalić się gdzie kupiłeś i czy świder ma jakąś nazwe własną.
Pozdrawiam

miol
18-08-2008, 07:40
Witam
Ja kupowałem taki świder (25cm) w Castoramie w dziale ogrodniczym, nazwy to nie pamiętam. Robienie nim otworów nie jest takie łatwe, mimo że mam jakieś 20-30cm ziemi a później to tylko piasek to najgorsze było przebicie się przez tą ziemie i wymagało sporo wysiłku, świder ten przy suchej i z korzeniami ziemi po prostu się zapychał i trzeba było często go wyciągać i oczyszczać. Zaleta to robienie głębokich ładnych okrągłych dołków bez konieczności rozkopywania ziemi więcej niż trzeba do osadzenia słupków ale nie wiem czy nie szybciej byłoby wykopanie dołka dobrym szpadlem tylko nie byłby taki ładny :).

groomek
19-08-2008, 12:52
U siebie kopałem dołki pod ogrodzenie
U brata wierciłem wiertnicą ręczną.
Gdybym dziś miał robić raz jeszcze wybrałby wiertnice.

Dołek pod słupek na siatke ma mieć
szerokości około 25 cm +- 5 cm
głebokości: około 50 cm +- 5 cm

Jeśli ktoś twierdzi inaczej to mijajscie takiego wykonawcę szerokim łukiem. Zwłaszcza tego co chce kopać poniżej strefy przemarzania czyli od 0,8 do 1,2
To już jest jakieś szaleństwo.

chrobry
23-08-2008, 20:58
Jeszcze raz chciałbym wórcić do zadanego przeze mnie wczsniej pytania.

Czy recznym swiderem o srednicy 25cm mozna wykonac dołek pod słupek ogrodzenia betonowego ? Na jaką głębokość wkopywane są takie słupki ?
Czy ktoś robił już coś takiego osobiście ?

słej
20-11-2008, 14:01
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=480815789

wzorowałem się na świdrze przedstawionym na powyższej aukcji,
zrobiłem identyczny i przetestowałem, radzi sobie doskonale,
dołki wierciłem sam bez problemu na około 0,8m (średnica około 20cm),
czasami jak napotkałem kamień trzeba było go wydłubać

dulus1
19-08-2011, 01:36
Odświeżam temat...

Witam, ostatnio przerabiam temat ogrodzenia na działce i chciałem się podzielić pomysłem na kopanie dołków do słupków ogrodzeniowych.
Na rynku są dostępne świdry do wiercenia, ale nie zdają one egzaminu jeśli trafimy na kamień.
Dlatego:
Wykonałem coś podobnego do podwójnego szpadla połączonego zawiasem.
całość została wykonana z tego co miałem akurat pod ręką (liczy się działanie - nie wygląd)

Mój przyrząd kopie dołki bez problemów na głębokość 1 metra. średnicy około 22cm.
zapraszam do komentowania.


http://obrazki.elektroda.pl/4909174700_1313695147.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/4189120400_1313695148.jpg

edde
19-08-2011, 09:04
na małe kamyki w środku otworu to może i dobry patent, ale na większy albo na obwodzie już chyba nie

dulus1
19-08-2011, 21:19
http://youtube.com/watch?v=LzHEkvjKfkc
filmik jak się pracuje tym sprzętem... (u mnie mam łatwy grunt więc idzie lekko):)

redpradnik
08-09-2011, 17:00
http://youtube.com/watch?v=LzHEkvjKfkc
filmik jak się pracuje tym sprzętem... (u mnie mam łatwy grunt więc idzie lekko):)


Sprzęt super ale na miękką ziemie - u mnie tylko swider - glina

kosadob
21-01-2012, 12:31
Witam.

Zamiarzam wykonać ogrodzenie z siatki leśnej, kupiłem słupki otaczane, czyli bez kory.
Mam pytanie jakie otwory wykonać pod takie słupki, mam słupki średnicy 100 - 130 mm, mam zamiar zakupić świder do robienia dołków i właśnie jakiej średnicy głowica 180 czy 220 czy 250 mm?
W późniejszym czasie będę chciał wykorzystać ten przyrząd do dołków pod słupki metalowe.

perm
22-01-2012, 08:26
Witam.

Zamiarzam wykonać ogrodzenie z siatki leśnej, kupiłem słupki otaczane, czyli bez kory.
Mam pytanie jakie otwory wykonać pod takie słupki, mam słupki średnicy 100 - 130 mm, mam zamiar zakupić świder do robienia dołków i właśnie jakiej średnicy głowica 180 czy 220 czy 250 mm?
W późniejszym czasie będę chciał wykorzystać ten przyrząd do dołków pod słupki metalowe.
jak najbliższy średnicy słupków. 180 bedzie akurat. Świder wycina otwory dosyć precyzyjnie i utrzymują one swój kształt nawet przy dosyć dużej głębokości. (chyba że ktoś ma czysty piasek co się raczej rzadko zdarza). Ten nadmiar średnicy jest potrzebny bardziej z tego powodu że świder często skręca trochę na kamyczkach czy czymś i dziura robi się taka "węzykowata". Dzięki temu że jest lekki zapas średnicy da się prosto ustawić słupek.

kosadob
22-01-2012, 18:28
Witam.

Dzieki za odpowiedź, zakupiłem dzisiaj świder firmy Romanik o średnicy 180 mm, w Casto za 70 PLN, teraz tylko aby do wiosny i wio ze słupkami, a potem....... no cóż budowa.