PDA

Zobacz pełną wersję : dymiacy kominek again



batman71
12-04-2008, 23:27
Witam !

Moze ktos ma podobny problem : od pewnego czasu wydostaje mi sie dym do pokoju - drewno suchutkie, powietrze pod posadzka doprowadzone. Kominek z plaszczem wodnym - wiadomo, ze potrzebuje wiecej czasu, by sie nagrzac, poza tym ma wieksza tendencje do skraplania i wytracania nagaru. W tym sezonie mialem juz 2 razy kominiarza. Dowiedzialem sie, ze gdzies tam w rurze jest miejsce, do ktorego nie dociera zadna szczotka i stopniowo zmniejsza sie swiatlo przewodu ...
A moze sprawe by zalatwil zakup szczotki (tzw wyciora) i samodzielne czyszczenie raz na 2-3 tyg. ? producent wkladu doradzil mi , by zrobic rewizje z przodu (rozwalanie obudowy ...). Choc mam z przodu otwor wentylac. i stamtad dochodze z mlotkiem, ktorym zaczalem "odbijac" zweglone kawalki nagaru).
Kominek fajna sprawa (jesli ktos lubi troche grzebac i ma cierpliwosc do zbierania drewna - z drugiej strony to chyba 100 razy lepsze od mialu czy eko-groszku. Oprocz kominka mam gaz ziemny), niemniej to dymienie staje sie dla nas powoli zmora. Jesli ktos problem rozwiazal - bede wdzieczny za wskazowki i rady..

Pozdrowienia

Marek z Konina

1950
12-04-2008, 23:49
spróbuj sadpalu,
powinno pomóc

anpi
13-04-2008, 01:53
Ustaw większą temperaturę wody na sterowniku. Ja początkowo miałem ustawione 40 stopni i kominek dymił. W tym sezonie ustawiłem na 60 stopni i dymienie ustało. Sadpal też polecam.