PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza nieuzytkowego- jaka grubosc welny itp



autorus
23-03-2002, 10:33
Mam poddasze nieuzytkowe, wejscie tam jest tylko przez okienko wiec praktycznie
nikt tam nie wchodzi no chyba zeby zrobic remont wentylacji itp. Posadzka jest
betonowa.
Moje pytanie to:
- jaka grubosc welny (ja sadze ze 25cm)
- czy z dolu i z gory welny zalozyc folie paraizolacyjne?
- welna powinna byc twarda bo jak ktos tam jednak wejdzie to sie zrobia doly.
- mineralna czy szklana?
- jakie ceny, moj majster znalazl mi nawet jakas welne za 40zl/m2.
- jaka cena za robocizne (trzeba usunac stara welne(takie strzepy przykryte
dywanami)

Dziekuje za odpowiedzi

pitbull
25-03-2002, 08:40
-mysle ze 20-25 cm welny
-folie paroizolacyjna tylko z dolu
-raczej welna mineralna w matach na "mijanke"
-ceny nie podam za welne i robocizne, zalezy od regionu, poza tym to jest tylko ukladanie na stropie i zdjecie starej. Jak mozesz zrob to samo to nie jest skomplikowana praca.

aziel
25-03-2002, 09:10
Nie ma sensu dawać twardej wełny, żeby móc po niej deptać. Jest droższa i ma gorszy współczynnik lambda.
Daj maty tak jak radzi pitbull, ale do urządzeń wymagających obsługi zrób pomost, np. z zaimpregnowanych bali

Czarek C.
25-03-2002, 09:39
25 cm wystarczy choć może być więcej, u siebie mam 25cm - maty. Od dołu paroizolacja. Od góry można dać wiatroizolację (folię wysokoparoprzepuszczalną) ale i bez niej wełna spełna swoje zadanie (choć może nie trzyma parametrów) A do chodzenia rzuciłem lużno parę legarków(na klockach drewnianych) i deski.

pitbull
25-03-2002, 10:30
Deski to tez dobry patent, bedziesz przeciez tam sporadycznie.

autorus
25-03-2002, 11:21
Na mijanke to znaczy 2*welna 10cm jedna warstwa przesunieta wzgledem drugiej? A jesli tak to miedzy warstwami tez dac jakas folie?
Szczeze mowiac taka latwiej kupic.

pitbull
25-03-2002, 11:25
Mijanka tak jak piszesz, folia raz na plycie pod welna.

autorus
25-03-2002, 11:33
Znaczy sie na stropie betonowym bo plyt nie mam. A czy z gory nie warto polozyc jakiejs folii?

pitbull
25-03-2002, 11:38
plyta = plyta betonowa :smile:
Na folie z gory szkoda pieniedzy, ja bym nie dawal, jesli chcesz to wysokoparoprzep.
Masz folie przeciez na krokwiach paroprzep.

mkonos
25-03-2002, 13:45
Z tego co zrozumiałem to autor pytania chce połozyć ocieplenie na posadzce a nie między krokwiami.

autorus
25-03-2002, 14:01
Dokladnie tak. Podloge na strychu mam plaska jak nalesnik. Zadnych krokwi. No chyba ze myslicie o tych w dachu ale one nie sa ocieplane.

RafaelS
25-03-2002, 15:09
Jesli jest to strop zelbetonowy a strych nieuzytkowy to po co dawac droga welne. Ja bym dal styropian. Zagrozenie sciekajacym roztopionym styropianem w razie pozaru odpada. Co innego gdyby byl strop drewniany.

Czarek C.
25-03-2002, 15:25
Wrecz przeciwnie , po co styropian. Żeby spełnial swoje zadanie musi być porządnie dociśnięty do podłoża i ułozony szczelnie(najlepiej pod wylewką betonową). Wykonanie tego będzie czasochłonne i kłopotliwe. Rozwinięcie mat to czynność łatwa prosta i przyjemna. Jeśli chodzi o cenę też bym się spierał czy wychodzi drożej . Mówimy o grubości 20 - 25 cm. Poza tym wełna wygłuszy dźwięki z zewnątrz przedostające się przez poddasze. Niepalność wełny pozostawię bez komentarza.

Jack
25-03-2002, 15:27
Pożar odpada ale dochodzą myszy:-)

autorus
25-03-2002, 20:40
Jesli chodzi o myszy to mam kota. Tylko ze to leniuch, ma u mnie za dodrze i nie spojrzy na jakakolwiek mysz. No chyba ze z nudow.

Pacul
26-03-2002, 09:45
Jeżeli zdecydujesz się na wełnę mineralną, która nie będzie przykryta podłogą, to w zasadzie folia paroizolacyjna nie jest konieczna. Ewentualnie można ją zastosować nad łazienką.

pitbull
26-03-2002, 11:08
Jedni mowia dawac inni nie. Ta nauka idzie zdecydowanie za szybko :smile:

26-03-2002, 16:14
A może ktoś wie gdzie najtaniej można kupić wełne mineralną (watę). Jakis producent np.?

pitbull
27-03-2002, 09:13
Zalezy od rejonu ale producenci najwieksi to Ursa, Gullfiber i Rockwoll. Poszukaj na stronach internetowych.

Alicjanka
04-04-2002, 10:54
Kochani,

Jak tak dyskutujecie o ociepleniu poddasza nieużytkowego to poradźcie mi jak mam ocieplić swoje:
konstrujca dachu wiązarowa, rozstaw stojących wiązarów około 80-90cm. Wg projektu powinnam strop zrobić następująco od dołu patrząc: płyta GK, folia paroizolacyjna, wełna 18cm między wiązarami. Kłopot w tym że wysokość podstawy wiązarów jest 14cm, czyli tam gdzie one są izolacja byłaby osłabiona. W domach modelowych (D24) zrobiono tak, że poprostu położono pasma wełny w poprzek wiązarów, na ich pasie dolnym, na zakładkę. Tej metody "nie czuję" ponieważ trzeba kombinować z układaniem wełny miedzy pionowymi elementami wiązarów i uszczelnianiem miejsc w których wełna odstaje, lub nie dochodzi. Zaczęliśmy więc myśleć o granulacie styropianowym. Zasypanie tego wszystkiego na wysokość np. 20cm byłoby przyjemnie łatwe, ale czy ktoś słyszał o takiej możliwości? Czy ten granulat musi mieć jakieś konkretne parametry? Jakaś firma? Wiem, że rolnicy w ten sposób ocieplają poddasza, kupując granulat w dużych workach. Napiszcie co byście proponowali.
Dzięki,
A.

pitbull
04-04-2002, 11:22
Zrob tak jak w domu modelowym albo obniz sufit o 20 cm i pod dzwigarem daj welne i sufit podwieszony. Ale zrobilbym pierwsza wersje.

Alicjanka
04-04-2002, 11:28
Obniżenie sufitu nie wchodzi w grę, bo zrobi mi się 2,4 wysokość mieszkania.

pitbull
04-04-2002, 11:33
No to nie kombinuj tylko zrob "po Bozemu". Myslisz ze jak zastosujesz granulat to ci sie rowno ulozy?. Watpie.

aksamitka
03-02-2012, 17:48
podnosze temat

w projekcie mamy nieużytkowe poddasze, ale chcemy zrobic tam strych, strop będzie ocieplony 30cm waty lub styropian. Co na gore aby mozna bylo chodzic lub cos postawić?

jwak
05-02-2012, 11:19
Witam

Podobnie jak u Was mamy nieużytkowe poddasze o pow. 180m2.
Na stropie jest rozł. folia paroizolacyjna typ200, następnie 1 warstwa wełny i
kolejna na przekładkę.
Wszystko przykryte i przybite takerem do legarów folią paroprzepuszczalną.
Na powierzchni ok. 115m2 zrobiliśmy podłogę z płyt OSB na legarach.
Marginesy bez podłogi w koło ściany kolankowej mają około 1m (mała wysokość-skosy)