PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonczeniowka w nieogrzewanym domu?



neta2
09-09-2003, 20:05
Witam !

Czy Waszym zdaniem mozna robic wykonczeniowke w domu , ktory nie bedzie ogrzewany na zime? Nie moge go ogrzewac, bo nie mam jeszcze pociagnietego gazu. Musze wstawic okna i drzwi, bo elektryk i hydraulicy ze wzgledu na materialy chca miec stan zamkniety. Wowczas tynki beda kladzione juz po zamontowaniu okien, ale nie bedzie ogrzewania, czy wiec wyschna normalnie? Poza tym czy mozna ocieplac dach welna przed zima, czy ona wtedy nie nabierze wilgoci?
Co wogole mozna robic w domu przez zime skoro nie bedzie tam ogrzewania?
Kafle , panele i malowania i tym podobne rzeczy oczywiscie odkladamy na wiosne.
Z gory dziekuje za wszelkie komentarze mi pomocne
Pozdrawiam

grzegorz_D12
10-09-2003, 07:12
Witam!
Może Twoim rozwiązaniem jest wstawienie kozy na drewno (jeśli np.: masz przygotowane miejsce do kominka), albo użycie nagrzewnic nadmuchowych gazowych (bardzo szybko podnoszą temp. w danym pokoju. (ja pracowałem w domku zimą tylko przy takim słoneczku zakładanym na butle - ale jest to rozwiązanie niezbyt efektywne, tylko na małe pokoje)
Grzegorz

neta2
10-09-2003, 19:48
Witam Grzegorzu

Nie mam miejsca na kominek, a o takich nagrzewnicach nie slyszalam. Poza tym na dole mam salon 34 metrowy polaczony jeszcze z holem i kuchnia ok. 15metrow. Wiec do malych pomieszczen nie mozna tego zaliczyc. Skoro sugerujesz dogrzewanie pomieszczen, czy to oznacza, ze tynki beda jednak zle schly?
Pozdrawiam

grzegorz_D12
11-09-2003, 10:41
Hej!
Wiesz tynkowanie w nieogrzewanym domu nie należy do przyjemności (a i w ogóle nie jest możliwe w za niskich temperaturach), a i wyschnięcie tynków będzie dużo wolniejsze, tak więc jakoś temp. musisz podnieść. te nagrzewnice to pewnego rodzaju dmuchawy (farelki) tylko, że na gaz. Są bardzo efektywne i szybko ogrzewają pomieszczenia (kosztują około 300zł).
Co można robić zimą... ja robiłem kanalize, elektryke, odkurzacz centralny (okna wstawiłem jesienią).. tynki robiłem na wiosne, tak samo jak ocieplenie wełną...
Grzegorz.

Alanta
11-09-2003, 11:01
Nie mozesz robic tynków w nieogrzewanym domu, bo Ci przemarzną podczas wiązania. Musi być minimum te +5st C.

Lesek
11-09-2003, 12:01
Pozostawienie okien i drzwi na zimę bez nadzoru to spore ryzyko, mi wymontowali po 9 miesiącach

Lesek