PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki przy??czenia mediów



MURMAN
09-09-2003, 20:26
Czołem Dobrzy Ludzie !!!

Podpowidzcie mi proszę co należy wpisać we wniosku o przyłączenie gazu w rubryce
a. ...do podgrzewania wody...m3/h
b. ...do centralnego og. .... m3/h
c. max godzinowy odbiór paliwa gazowego ..... m3/h
Jakie wartości się przyjmuje dla chatki o pow. uż ok. 130 m


Jak również we wniosku energetycznym na czas budowy:
Moc zainstalowana ..... KW
oświetlenie.................KW
siła ........................... KW

i podobnie na warunki docelowe

= będę wdzięczny za podpowiedź

pozdrufko = Murman =

remx
17-10-2003, 17:54
Sam stoję przed tym dylematem. Czekałem aż ktoś na twoje zapytanie odpowie. Ponieważ nie było odpowiedzi, spróbowałem to jakoś przeliczyć.

Jeżeli dom ok 200m2 to z wypowiedzi na forum wynika, że kocioł gazowy powinien mieć coś ok 24kW. Z materiałów reklamowych różnych firm wynika, że pobór gazu dla takich kotłów będzie trochę poniżej 3m3/h.
Prawdopodobnie nie potrzebujesz nic do podgrzewania wody bo bierzesz tą wodę z kotła gazowego.
Musisz jeszcze uwzględnić kuchenkę gazową. Najczęściej (z tego co widzę w Internecie) kuchenki mają moc ok 18kW i piekarnik gazowy ok 5 kw. Wtedy max pobór gazu jest ok 2.5m3/h. Czyli masz maksymalny godzinowy pobór rzędu 5-5.5m3. To dotyczy tzw gazu GZ-50. Cokolwiek by to znaczyło.
Może ktoś spróbuje to jakoś zweryfikować

Co do prądu:
Generalnie ludzie występują o kilkanaście kW. Ale za każdy kilowat płacisz jednorazową opłatę (120 zł dla przyłącza kablowego). Moc ta określona jest przez bezpieczniki instalowane przez ZE. Za pomocą bezpieczników można uzyskać tylko pewne wartości mocy. Podam zupełnie HIPOTETYCZNY przykład załóżmy że masz bezpieczniki na moc 8, 11 i 15kW. Jeżeli chciałbyś moc 14.5kW to możesz śmiało napisać o przydział 11,5kW. Tj zapłacisz mniej a i tak będziesz miał 15kW.
Co się tyczy oświetlenia to przelicz ile masz pokojów i w każym z nich tzw setka (tj żarówka 100W)
Ta siła to pewnie byłoby te kilkanaście kW. Ale co to jest moc zainstalowana???
Może to też ktoś zweryfikuje

krzyss
20-10-2003, 12:07
Mnie powiedzieli w okienku, gdzie składałem. Dla domu 250 m - 3,5 m3 gazu, dla 120 - 2 m3 gazu, na czas budowy 6 kilo, ostateczne sam sobie wyliczyłem, sumując urządzenia i mnożąc przez 0,6 (od 0,6 do 0,8) to współczynnik jednoczesności. WAŻNE: są przedziały, nie pamiętam jakie, ale np. jak jest przedział 15-18 kilo, to nie warto wpisywać 17, tylko 15, bo bezpieczniki i tak dadzą na 18, a 240 pln zostaje w kieszeni.

remx
28-10-2003, 19:46
Moc zainstalowana - suma mocy znamionowych wszystkich urządzeń
Moc zapotrzebowana (obliczeniowa moc szczytowa)= jw * współczynnik jednoczesności (ok 0,6)
Oświetlenie - napisz kilka kW , ja w projekcie o pow. 203m2 mam 4400W
Zobacz ten link:
http://www.elektroinstalator.com.pl/artyk/old/10-2/moc_zapotrzebowania.htm