PDA

Zobacz pełną wersję : Jak można odebrać budynek bez czekania na przyłącze kablowe?



jaro'71
13-04-2008, 13:16
Czy nie ma żadnej możliwości (sztuczki, kruczki) by udało się odebrać budynek na prowizorce elektrycznej w oczekiwaniu na przyłącze kablowe? Bo jestem w kropce. Bank zmusza mnie w umowie kredytowej do zakończenia (odebrania) budynku za 6 miesięcy, a na zmianę przyłącza na kablowe muszę czekać 1,5 roku. Może mi ktoś poradzić jak z tego wybrnąć?

Jurek_Z
13-04-2008, 16:31
Konkretnie odpowiem za jakiś czas. Jestem w podobnej sytuacji. Na dzień dzisiejszy geodeta naniósł na mapę aktualne przyłącze budowlane. Napisałem do Vattenfala, że już skończyłem budowę i poprosiłem o podpisanie umowy w normalnej taryfie pomimo braku docelowego przyłącza. Zgodzili się bez problemu i przysłali umowę w taryfie G11. Te dokumenty złożę do PINB i mam nadzieję, że to wystarczy.

jaro'71
13-04-2008, 17:05
Fajnie by było, jakby się udało. A kierownik nie będzie Ci robił problemu z podpisaniem papieru, że budowa skończona zgodnie z projektem?
Może ktoś już przez to przechodził? Ewentualnie napiszę do banku pismo jak sprawy sie mają :-?

Jurek_Z
13-04-2008, 17:22
Kierbud podpisał co trzeba, kominiarz też, wodę ze studni przebadał sanepid. Co prawda brakuje jeszcze balustrad ale myślę, że jak wszystkie papiery będą ok to nikt się na kontrolę do mnie nie pofatyguje. Może mają ważniejsze sprawy na głowie. :wink:

revalidon
14-04-2008, 10:48
Kierbud podpisał co trzeba, kominiarz też, wodę ze studni przebadał sanepid. :

Jaki przepis mówi, że do odbioru budynku potrzebne jest badanie wody przez sanepid..?

miwol
14-04-2008, 11:31
Miałem podobna sytuację przez 1.5 roku. Bank zadowalał się moim pisemnym, ponawianym co pół roku oświadczeniem, że inwestycja została zakończona, jednak w związku z opóźnianiem się realizacji przyłącza elektr. (tu załączona korespondencja z EnergiaPro) w chwili obecnej końcowy odbiór nie jest możliwy.

jaro'71
14-04-2008, 11:46
Miałem podobna sytuację przez 1.5 roku. Bank zadowalał się moim pisemnym, ponawianym co pół roku oświadczeniem, że inwestycja została zakończona, jednak w związku z opóźnianiem się realizacji przyłącza elektr. (tu załączona korespondencja z EnergiaPro) w chwili obecnej końcowy odbiór nie jest możliwy.
No właśnie, czyli jednak nie taki bank straszny. Mam nadzieję, że mój też podejdzie po ludzku :wink:

Kruz23
14-04-2008, 12:13
Banki wydaja sie tylko ostre zawsze łatwiej jest załatwic z bankiem niż z zakładem energetycznym.

najlepiej jak wystosujesz pismo do banku i przedstawisz problemy związane z odbiorem ze to nie twoja winna

cyan
07-05-2008, 09:44
Kierbud podpisał co trzeba, kominiarz też, wodę ze studni przebadał sanepid. :

Jaki przepis mówi, że do odbioru budynku potrzebne jest badanie wody przez sanepid..?

Nie ma takiego przepisu. sanepid przyjdzie badać wodę na wniosek inwestora. Badanie wody w budynkach usługowych np żywieniowych jest konieczne, w domkach jednorodzinnych dobrowolne, sanepid nie ma prawa go narzucić

Marek30022
07-05-2008, 09:54
Mnie się nie udało. Generalnie chodziło mi o odbiór w celu ubezpieczenia domu a nie budowy. Natomiast nie było problemu z zameldowniem w nieodebranym domu. [/list]

Darek G
07-05-2008, 10:26
Natomiast nie było problemu z zameldowniem w nieodebranym domu.

A pod jakim numerem sie zameldowałeś. Nie wygląda to czasem tak, że numer domu jest nadawany przy odbiorze? Tak to wyglądało gdy przeprowadzali się moi rodzice w tamtym roku. Są inne sposoby?

jabko
07-05-2008, 10:31
NIE
Numer domu i zameldowanie mozna uzyskać przed odbiorem.
Można to zrobic nawet jak dom nie ma jeszcze dachu :lol:

anpi
07-05-2008, 10:43
Natomiast nie było problemu z zameldowniem w nieodebranym domu.

A pod jakim numerem sie zameldowałeś. Nie wygląda to czasem tak, że numer domu jest nadawany przy odbiorze? Tak to wyglądało gdy przeprowadzali się moi rodzice w tamtym roku. Są inne sposoby?

To zależy od gminy. W mojej nadają numery nawet domom, które nie zostały jeszcze zbudowane.

EZS
07-05-2008, 12:54
To zależy od gminy. W mojej nadają numery nawet domom, które nie zostały jeszcze zbudowane.

A w mieście Łodzi nawet nie ma rozmowy w biurze meldunkowym bez odebrania budynku :-?

frykow
07-05-2008, 19:06
A w mieście Łodzi nawet nie ma rozmowy w biurze meldunkowym bez odebrania budynku :-?
A skąd wiedzą, czy budynek był odebrany? Wymagają od ciebie jakichś papierów?