PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki REGULUS.



henryko
13-04-2008, 16:06
Czy może ktoś powiedzieć coś o tych grzejnikach ,czy warte są swojej ceny ,jak się sprawują w eksploatacji ?

Witos
13-04-2008, 17:27
Szybko się nagrzewają , szybko oddają ciepło do otoczenia, pykają jak stygną , są brzydkie (kwestia gustu).

henryko
15-04-2008, 20:26
Może jeszcze ktoś coś o nich napisze, myślałem że są najlepsze.

mariobros35
15-04-2008, 21:34
Może jeszcze ktoś coś o nich napisze, myślałem że są najlepsze.
jeżeli planujesz kocioł na paliwo stałe lub kominek z płaszczem wodnym z buforem akumulacja cieplna to są do tego celu najlepsze

Barbossa
16-04-2008, 07:04
poszukaj sobie forumowicza bogusława
to jego konik
no i na forum było o regulusach, nie leń się

henryko
16-04-2008, 07:49
BARBOSSA. Nie szkoda Ci czasu (bułki się spalą), a może nic nie wiesz tylko nabijasz posty.[/b]

Barbossa
16-04-2008, 07:54
nabijam posty

widać, że nic nie wiesz o pieczeniu

henryko
16-04-2008, 11:46
Ani o pieczeniu, ani o grzejnikach REGULUS.

Piczman
16-04-2008, 15:28
Dołączam się do wątku bo interesują mnie te grzejniki.Poza tym wchodzi w grę jeden kanałowy pod oknem tarasowym ( 2,83 m ).

Wypowie się ktoś kto ma te cudeńka??

Witos
16-04-2008, 17:18
Tylko nie wspominaj Bogusławowi o podłogówce. :D

boguslaw
27-04-2008, 08:29
Czy ktoś z Was był na Instalacjach w Poznaniu?

boguslaw
27-04-2008, 08:42
Odpowiem Witosowi cytatem z ubiegłorocznej publikacji...........
"...Z gustami się nie dyskutuje.
Grzejniki Regulus są najbardziej dynamicznym produktem wśród wszystkich grzejników wodnych z racji swej małej masy całkowitej połączonej z ogromną powierzchnia wymiany ciepła z otoczeniem. Mogą się nie podobać i to jest jedyny rozsądny argument przeciwko nim.
Natomiast wszelkie przeprowadzone badania w Instytutach Badawczych potwierdzają ich niezwykłą dynamikę pracy we wszystkich poziomach temperatury czynnika grzewczego.
Przy stosunkowo małym, początkowym, startowym nakładzie energii, instalacja z nimi hula na całego. Oszczędności roczne rzędu 15% wynikają właśnie z szybkiego startu i szybkiego hamowania procesu grzania, z niewątpliwym, ogromnym wpływem na komfort cieplny.
Problem w tym, że pełne zalety regulusów widoczne są, w nowo oddawanych obiektach dopiero pod koniec pierwszego a w zasadzie dopiero w drugim sezonie grzewczym. W sezonie pierwszym budynek dopiero się wygrzewa, odparowuje z niego nagromadzona w trakcie budowy masa wody.
Stąd nikt w pierwszym roku nie powie: „ja to mam rewelacyjnie niskie zużycie paliwa”.
Każdy porównuje swoje zużycie energii przeważnie do już pracujących od dawna instalacji. Tymczasem w drugim, trzecim roku zużycie energii w instalacji z regulusami spada gwałtownie, często nawet o połowę....... Dom się już „wygrzał”, dom się już osuszył.
I wówczas to dopiero użytkownicy są z regulusów niezwykle zadowoleni. Wówczas są w stanie w pełni ocenić zalety płynące z ich dynamicznej pracy.
Moda i kalkulacja kosztów wpycha duże grupy odbiorców w coraz to nowe rozwiązania problemu grzania. Nie należy jednak zapomnieć, iż w sytuacji, gdy wielu użytkowników
będzie posiadać jakieś rozwiązanie, paliwo do niego może szybko drożeć. Tak działa rynek. Tak stało się z drewnem kominkowym dobrej klasy, tak dzieje się z ekogroszkiem, który od zeszłego roku podrożał o 50%. Od nowego roku uwolniona zostanie cena energii elektrycznej. Tymczasem zbudowanie instalacji właśnie z regulusami będzie zawsze oszczędniejsze, niż instalacji z każdymi innymi grzejnikami, właśnie z powodu ich unikalnej dynamiki pracy. Im droższe paliwo, tym większa korzyść z regulusów, tym więcej jest do zaoszczędzenia poprzez kolejne lata eksploatacji. Szczególnie do kotłów elektrycznych, regulusy powinny być grzejnikami z wyboru i powinny być montowane z nimi zawsze, oczywiście poza sytuacją, gdy komuś się po prostu nie podobają, wszak de gustibus non est disputandum – z gustami się nie dyskutuje....... " koniec cyt.

Pozdrawiam

henryko
27-04-2008, 11:09
Dzięki Bogusław, nareszcie coś konkretnego.

Kulin
27-04-2008, 14:33
ja mam grzejniki regulusa i piec z podajnikiem na ekogroszek, jestem zadowolony.

78adi
28-04-2008, 20:43
Przepraszam, zadam może głupie pytanie, ale czy takie regulusy nadają się do mieszkania w bloku - wielka płyta???

mariobros35
28-04-2008, 20:55
Przepraszam, zadam może głupie pytanie, ale czy takie regulusy nadają się do mieszkania w bloku - wielka płyta???Wszystko zależy czy administracja je zaakceptuje jeżeli nie będą mieli zastrzeżeń to czemu nie.