PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie się klimatu - wielkie kłamstwo?



retrofood
13-04-2008, 20:10
Nie ma zgody wśród naukowców co do klimatu. Al Gore rozpoczął właśnie wielką i kosztowną kampanię na rzecz walki z globalnym ociepleniem. W tym samym czasie ukazał się raport ekspertów, zapowiadający globalne oziębienie. Jak jest naprawdę? Odpowiedź warta jest biliony dolarów.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=936&news_id=251186&layout=18&forum_id=14624&fpage=Threads&page=text

Ale jadą z nami w kulki. Tzw. "autorytety".

Nefer
13-04-2008, 20:18
Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
Lodowce znikają.

retrofood
13-04-2008, 21:06
Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
Lodowce znikają.

tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.

Nefer
13-04-2008, 21:08
Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
Lodowce znikają.

tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.

Podobno.Ale skala jest ważna :):)

agnieszkakusi
14-04-2008, 07:13
patrząc na ostatnia pogodę w Polsce jestem za oziębianiem, a nie ocieplaniem klimatu :-?

Barbossa
14-04-2008, 09:07
z kolei ja czytałem gdzieś, że to normalna sprawa, z częstotliwością co kilkaset lat
podobno w Skandynawii, w apogeum takiego wzrostu temperatur, uprawiano winogrona

z pewnością produkcja przemysłowa nie ma zbawiennego wpływu na atmosferę, ale nie ma co się straszyć, nawet jakby co, problem nie będzie nasz

retrofood
14-04-2008, 09:56
z pewnością produkcja przemysłowa nie ma zbawiennego wpływu na atmosferę, ale nie ma co się straszyć, nawet jakby co, problem nie będzie nasz

oj, nasz, nasz!
jak kurna wprowadzą te opłaty za emisję CO2 pod tym pretekstem, że ocieplamy, to jeszcze my zaliczymy po rzyci, oj, zaliczymy...

Jose33
15-04-2008, 09:11
W średniowieczu zdarzały sie w Polsce ataki ostrej zimy w maju,za czasów Mieszka 1 uprawiano w Polsce winorośl.O klimacie nikt wtedy nie dyskutował

I.W.
02-05-2008, 17:41
oj, nasz, nasz!
jak kurna wprowadzą te opłaty za emisję CO2 pod tym pretekstem, że ocieplamy, to jeszcze my zaliczymy po rzyci, oj, zaliczymy...
już to płacimy ostatnie podwyżki energi to głównie to. Obecnie w jednej MWh 70-80 zł to koszty uprawnień CO2. A to że producenci energii polecieli w kulki i do energii przenieśli wszystko co mają do zapłacenia (wobec niejasnej sytuacji odnośnie podziału uprawnień) to już inna bajka.

ghost34
15-05-2008, 18:46
Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
Lodowce znikają.

tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.

Podobno.Ale skala jest ważna :):)
A skąd wiesz że kiedyś nie znikały w większej skali ???

krzysztofj
20-05-2008, 22:59
Klimat się zmieniał, zmienia i będzie się zmieniał.
I dobrze.
Byłoby, gdyby nie politycy.
Jedna jest zaleta tego szumu: przestano straszyć dziurą ozonową.
To już niemodne.
Zwłaszcza jak się okazało, że ozon to też dobry ocieplacz.
Al to dobry cwaniak - wymyślić zagrożenie i walczyć z nim dla dobra, rzecz jasna, wyborców.

listek
11-07-2008, 08:55
Ja znalazłem takie podsumowanie na bash'u

<Phaet> segregacja śmieci to bujda
<Kepper> Chodzi o ratowanie naszej planety!!
<Phaet> Ratowanie planety to dopiero bujda
<Phaet> Planeta była miliony lat przed nami i będzie jeszcze miliony lat po nas
<Phaet> Przeżyła meteoryty, srające dinozaury, wielki potop, epoke lodowcową, ruchy tektoniczne, eksplozje atomowe a nawet muzyke Rubika
<Phaet> Więc jeśli jakiś czubek powie mi, że nasza planeta umrze tylko dlatego, że wyrzuciłem jakąś pieprzoną flaszke do lasu to normalnie podniose te flasze i mu na łbie rozbije!

:lol:

Stokrotka
11-07-2008, 11:30
Ja znalazłem takie podsumowanie na bash'u

<Phaet> Więc jeśli jakiś czubek powie mi, że nasza planeta umrze tylko dlatego, że wyrzuciłem jakąś pieprzoną flaszke do lasu to normalnie podniose te flasze i mu na łbie rozbije!

:lol:

Luzik.
Co najwyżej nasze wnuki będą racjonować wodę i zywność.
Ale planeta przezyje, no co do tego to akurat też nie mam wątpliwości.

windows
11-07-2008, 12:12
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

Bigbeat
12-07-2008, 00:33
Coś jednak jest na rzeczy.
Pamiętam, że za klajniaka zimy bez zasp śniegu były rzadkością - bałwany z marchewkami były ćwiczone co rok ;)
A teraz - jak śnieg popada kilka dni to wielkie święto.
Generalnie jakoś tak byle jak się zrobiło - ani zimy porządnej, ani lata.

ghost34
12-07-2008, 10:27
przeczytaj pierwszy post w tym topicu..ja to czytałem w polityce nie pisze tego byle kto naprawdę..

andk
12-07-2008, 11:01
A wszystko przez dostęp do informacji - ograniczony bądż powszechny. Kiedyś książe mógł sobie uprawiać politykę w ramach własnego księstewka bo dalej nie był w stanie szerzyć propagandy. Dzisiaj w dobie rozwiniętych mediów można robić rzeczy niewyobrażalne. Władza to dostęp do informacji. A dalej to już zdolności socjotechniczne. Ogromna masa potencjalnych wyborców w zależności od zdolności "urabiacza" może - w zależności od sytuacji - popierać przeróżne opcje polityczne. Tych nieprzekonywalnych jest garstka.
Co do klimatu - zmienia się tak jak wszystko. Są zmiany krótkotrwałe, które jesteśmy w stanie zaobserwować sami, np. ocieplenie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Są także zmiany długofalowe kilkusetletnie i takie po kilkadziesiąt tysięcy lat. Niestety nie da się rozpoznać czy następuje zmiana na dziesięć lat czy na tysiąc. A człowiek niegdyś jak klimat mu nie odpowiadał po prostu migrował na inne tereny. Dzisiaj mamy kłopot bo nie ma gdzie migrować. Myślę, że kiedyś natura upomni się o swoje i jakoś zredukuje populację, tak jak kiedyś dinozaury :evil: A tragedia tym większa, że informacja jest powszechna. Tysiąc lat temu, gdy w wyniku kataklizmu gdzieś zginęło tysiąc ludzi to nikt się tym nie przejmował - no bo kto o tym wiedział?

sys
14-07-2008, 00:19
Myślę, że kiedyś natura upomni się o swoje i jakoś zredukuje populację, tak jak kiedyś dinozaury :evil:

...dokładnie, i zrobi to w szybkim tempie, matka natura likwiduje wszystko co staje się jej niewygodne i problematyczne...myślę,że człowiek dochodzi do momentu w którym staje się niewygodny, zniszczenie połowy populacji może zostać wykonane np w 2 miesiące , przy pomocy jakiegoś zmutowanego wirusa grypy...są już takie wirusy na które nie ma szczepionek.
Jeżeli natomiast ktoś nie widzi zachodzących zmian klimatycznych w ostatnich czasach to chyba jest ślepy... oczywiście, że klimat się zmieniał ale zawsze pod wpływem jakiegoś impulsu, i gdyby nie jakiś asteroid to pewnie do dziś ganiałby po świecie T-rex :lol: ... tym razem zapalnikiem wielkiego BUM będzie człowiek i jego gospodarka...klimat się zmieni, oczywiście, ziemia przetrwa, oczywiście, bez człowieka... oczywiście :cry:

jacekp71
14-07-2008, 01:33
klimat sie ociepla, tu raczej nie ma watpliwosci ....

jednak to zjawisko nie bedzie mialo wplywu na los ludzkosci,
jakos mam wrazenie, ze nasze dzieje zakoncza sie w tyle gwaltowny, co niespodziewany sposob .... no i zapewne załatwimy sie sami ;-)

Stokrotka
14-07-2008, 07:20
...klimat się zmieni, oczywiście, ziemia przetrwa, oczywiście, bez człowieka... oczywiście :cry:

Howgh

ghost34
14-07-2008, 08:44
klimat sie ociepla, tu raczej nie ma watpliwosci ....

jednak to zjawisko nie bedzie mialo wplywu na los ludzkosci,
jakos mam wrazenie, ze nasze dzieje zakoncza sie w tyle gwaltowny, co niespodziewany sposob .... no i zapewne załatwimy sie sami ;-)

czytałeś artykuł??

pluton
31-08-2008, 12:07
Tu jest link do filmu "Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel".
Na razie przetłumaczona jest około połowa filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=BbWCdP2MNhQ

A dla znających angielski link do całego filmu w orginale:
http://leaningstraightup.com/2007/03/11/the-global-warming-swindle-video/

misia1979
31-08-2008, 19:33
Myślę, że kiedyś natura upomni się o swoje i jakoś zredukuje populację, tak jak kiedyś dinozaury :evil:
i bardzo dobrze. ktos ogladal film zdarzenie?

pazook
31-08-2008, 22:55
Ludzie wiele przeżyją, te 3 stopnie więcej też.
Co do gadki, że to przez nas się ociepla, to w średniowieczu była mini epoka lodowcowa i co? Popsuła się, bo za dużo w kominkach i piecach palili?
To jest jeszcze jeden pomysł polityków i urzędasów na ściąganie kaski.
Szlag mnie trafia jak politycy najpierw w picie, paliwie Vacie wyciagają pieniądzę, a potem "dają" podwyżki, zasiłki.
Ehhh oni to tylko d**** mogą dać i to się akurat sprawdza w 100% co do każdej ekipy.

Wizjer
13-09-2008, 15:42
Taka jest kolej rzeczy.

Trurl
13-09-2008, 16:03
Taka jest kolej rzeczy.

to znaczy jaka?

retrofood
16-09-2008, 04:50
Przed nami zimny tydzień a w Zakopanem spadł śnieg
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5697026,Przed_nami_zimny_tydzien.html

kurna, połowa wrzesnia mróz, w połowie maja był mróz i to się kur... ten klimat ociepla??????? :evil:

Barbossa
16-09-2008, 10:27
to tak samo jak z tą intuicją u studenta/ucznia

Wizjer
16-09-2008, 13:54
Taka jest kolej rzeczy.

to znaczy jaka?

Po okresach ochłodzenia, zlodowacenia temperatury globalne rosną. Potem spadają. - proces ten odbywa sie sinusoidalnie.

Trurl
16-09-2008, 16:39
Taka jest kolej rzeczy.

to znaczy jaka?

Po okresach ochłodzenia, zlodowacenia temperatury globalne rosną. Potem spadają. - proces ten odbywa sie sinusoidalnie.

Aha - bo Trurl już myślało, że chodzi o co innego

oni to tylko d**** mogą dać i to się akurat sprawdza w 100% co do każdej ekipy

Wizjer
16-09-2008, 20:09
Ot. Taka niedokładność z mojej strony.

sys
16-09-2008, 23:12
Tu jest link do filmu "Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel".
Na razie przetłumaczona jest około połowa filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=BbWCdP2MNhQ

A dla znających angielski link do całego filmu w orginale:
http://leaningstraightup.com/2007/03/11/the-global-warming-swindle-video/
...ciekawy film!... szkoda że przetłumaczona jest tylko połowa, bo trochę zacofany językowo jestem ...

Abner
17-09-2008, 01:05
Wiadomo, że ziemia się ociepla. Wystarczy spojrzeć na ogromne góry lodowe.

ghost34
17-09-2008, 10:44
Tu jest link do filmu "Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel".
Na razie przetłumaczona jest około połowa filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=BbWCdP2MNhQ

A dla znających angielski link do całego filmu w orginale:
http://leaningstraightup.com/2007/03/11/the-global-warming-swindle-video/
...ciekawy film!... szkoda że przetłumaczona jest tylko połowa, bo trochę zacofany językowo jestem ...
Poszukaj dobrze sa wszystkie 4ry czesci po polskiemu :P

pluton
17-09-2008, 10:54
Części będzie dziewięć jak będę miał czas przetłumaczyć :D

ghost34
17-09-2008, 12:13
proponuje każdmu przeczytać artykuł który jest w pierwszym poście tegoż topicu..tak sie składa ze prenumeruje ten periodyk..i pamietam moja reakcje jak to czytałem..we czwartki jeszcze wychodziła cały weekend miałem zagadke..a wierze faciowi polityka to nie super ekspress..

sys
17-09-2008, 19:45
Części będzie dziewięć jak będę miał czas przetłumaczyć :D

...bardzo bym prosił ;) temat naprawdę ważny zwłaszcza przed próbami przeforsowania w europie haraczu od emisji CO2 ... nasza technologia oparta na węglu, ropie wydziela tego całą masę...
...chciaż mogą to zamienić na haracz od słońca ;)

ghost34
18-09-2008, 12:28
no cóż parząc na alternatywne żródła energii takie jak wiatr słonce czy pompy ciepła tylko czekać "podatków" z tegoz tyt..na pewno coś znajda zaraz zaczna pisać ze przechwytywanie wiatru czy tez promieni słonecznych tez szkodzi czy cos tam wymyślą na 100% poczekaja az stanie sie to bardziej popularne przeciez nowe przepisy i nowe papierki i nowi urzednicy kosztuja wiec musi byc odpowiednia skala..jak na razie widocznie sie nie opłaca..

listek
21-10-2008, 12:42
dla zainteresowanych 8)

http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=108:globalne-ocieplenie-czy-globalne-ogupienie&catid=59:inne&Itemid=55

retrofood
22-10-2008, 06:37
czyli jednak lecą z nami w gumki.

ghost34
22-10-2008, 10:27
oj lecą lecą i to od dawna a al goore trup polityczny.cos robic musi wiec się chłopak przejoł i skrzyknoł małe co nieco..i teraz mamy...

HenoK
10-12-2008, 10:19
Tu jest link do filmu "Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel".
Na razie przetłumaczona jest około połowa filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=BbWCdP2MNhQ

A dla znających angielski link do całego filmu w orginale:
http://leaningstraightup.com/2007/03/11/the-global-warming-swindle-video/
...ciekawy film!... szkoda że przetłumaczona jest tylko połowa, bo trochę zacofany językowo jestem ...
Poszukaj dobrze sa wszystkie 4ry czesci po polskiemu :P
Rzeczywiście są już 4 części przetłumaczone :).

gultawian chwast
11-12-2008, 20:55
Już dawno wyleczyłem się z fascynacji teoriami spiskowymi.
Jako odtrutkę dla innych polecam:
http://www.polityka.pl/goraco-o-zimnie/Text01,1750,256665,18/
http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Great_Global_Warming_Swindle
http://www.klimatdlaziemi.pl/index.php?id=209&lng=pl
http://www.skepticalscience.com/argument.php

ghost34
16-12-2008, 01:08
hmm..nie musi to być kwestia wiary czy tez teorii spiskowych..ale..komu kurna wierzyć zawsze bedzie 20stu naukowców za i 20 przeciw..nie moga sie jednostki znac na wszystkim..nio..

:evil: :evil:

ZW
16-12-2008, 16:03
O ironio losu. Jedni mają rację i drudzy też mają rację.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=5d9c9c23-97e0-43d0-881b-c23dcf26a8fb&open=four

poselrulez
16-01-2009, 23:54
planeta sie zmieniała to fakt ale jak sie to dzialo to istoty na niej zyjace przewaznie sobie z tym nieradzily zbyt dobrze / a trwalo to bardzo dłógo teraz te zmiany nadejda szybciej z racju ze czlowiek jak nikt inny na swiece przyspiesza to zjawsko a my ludzie jestesmy nie przygotowani na trekie zmieny ocieplenie klimatu jest równe zlodowaceniu wystarczy ze zima potrwa kila mieciecy wiecej i juz nie bedzie co jest bo plony padna , proste teraz pytanie czy ratowac planet czy ludzi moim zdaniem powinnismy ratwac cywilicacje ludzi bo planeta przetrwa sama sie odrodzi jak to robila wile razy , ale nie my / ot takie moje myslenie pozdrawiam

j-j
17-01-2009, 18:20
Bardzo ciekawy filmik ten 4- częściowy.
To że CO2 to szwindel i bzdura już od dawna wiedziałem- czytalem kiedyś materiały konferencyjne i o tym też było ale o tym że winne jest słońce to bardzo ciekawe.Ja wyczytałem że to para wodna za to odpowiada ale teraz tych materialów nie mogę wyszperać.

pzdr

Mirek_Lewandowski
17-01-2009, 18:27
Zaniosłem suce żarcie.. trochę się z nią pobawiłem, pies też człowiek :D i zmarzłem jak pies. -12 ! Ocieplenie, cholera...

HenoK
19-01-2009, 07:12
http://wiadomosci.onet.pl/1899628,16,item.html

Powód ocieplenia w Europie? Czyste powietrze
Jedną z przyczyn ocieplenia klimatu w Europie na przestrzeni trzech ostatnich dekad jest spadek liczby mglistych dni, co z kolei wiąże się z poprawą jakości powietrza - twierdzą autorzy badania opublikowanego w niedzielę w internetowym wydaniu periodyku "Nature Geoscience".
W latach 1976-2006 liczba dni charakteryzujących się ograniczoną widocznością z powodu utrzymywania się mgieł lub aerozoli atmosferycznych zmniejszyła się w Europie o połowę. Zjawisko to jest wynikiem spadku zagęszczenia dwutlenku siarki w powietrzu - twierdzi zespół naukowców pod kierownictwem Roberta Vautarda z francuskiej Komisji Energii Atomowej (CEA).

Według zespołu Vautarda, spadek liczby mglistych dni wyjaśnia od 5 do 20 proc. wzrostu temperatur w omawianych latach, a w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie jakość powietrza po transformacji ustrojowej poprawiła się najwyraźniej, nawet 50 proc.

Odbijając promieniowanie słoneczne, mgła może lokalnie obniżyć temperaturę powietrza nawet o 2 stopnie Celsjusza - oceniają badacze.

Broda79
19-01-2009, 10:02
Na podstawie dwóch lat nasi internauci orzekli o globalnym ociepleniu. ja żyję 30 i teraz Wam ładnie obalę teorię globalnego ocieplenia. Miało być coraz cieplej - A tu psikus. jest zimniej niż było. Pamiętam za dziecka, jak całe wakacje spędzaliśmy na basenie odkrytym. Dwa miesiące maksymalnego upału, zero deszczu, żar z nieba. Ostatnie powiedzmy 2 - 3 lata zimne i deszczowe. Nie pamiętam takich. Co do bezśnieżnych zim juz wymieniam. 1986, 87, 88, 89 - to na bank, bo nie mogłem na sankach pojeździć. Potem kilka zim śnieżnych, ale ciepłych. Potem przyszła końcówka lat 90 (zdaje sie rok 1996) - w Zakopanem w lutym +15 stopni. Zielone łaki, kwiatuszki, burze z piorunami, deszcz - apokalipsa. Potem kilka typowych polskich zim i te dwie z rekordowymi opadami śniegu i dwie cieplejsze. Jest to normalna sytuacja. Klimat si e nie zmienia, tylko jest to pewien układ zamknięty. jeżeli przez kilka lat jest zimno i dużo pada to w następnych będzie cieplej i mniej opadów.

ghost34
20-01-2009, 16:18
:roll: :roll: coś w tym jest....

slawek_wlkp
20-01-2009, 21:40
Kiedyś Polityka zrobiła ranking największych przekrętów XX wieku,
stawiam na to, ze jeśli Polityka lub ktoś inny zrobi ranking za XXI wiek to globalne ocieplenie zajmie pierwsze miejsce, niestety chyba już tego nie sprawdzę .... :(

Broda79
21-01-2009, 09:34
Bardzo ciekawy filmik ten 4- częściowy.
To że CO2 to szwindel i bzdura już od dawna wiedziałem- czytalem kiedyś materiały konferencyjne i o tym też było ale o tym że winne jest słońce to bardzo ciekawe.Ja wyczytałem że to para wodna za to odpowiada ale teraz tych materialów nie mogę wyszperać.

pzdr
Tu się jeszcze dołączę. Otóz wg badań 98% CO2 uwalnianego powstaje właśnie w procesie parowania wody. tyle CO2 wpuszczają w atmosferę oceany i morza. Udział dwutlenku węgla w atmosferze z przemysłu to zaledwie 0,25 % (SIC!!!) Nie ma takiej opcji, żeby człowiek mógł jakoś wpłynąć znacząco na klimat na ziemi. Jesteśmy za malutcy. Niech człowiek nie będzie taki dumny i nie unosi się az tak wysoko, bo upadki sa bardzo bolesne.

retrofood
29-01-2009, 07:56
Na podstawie dwóch lat nasi internauci orzekli o globalnym ociepleniu. ja żyję 30 i teraz Wam ładnie obalę teorię globalnego ocieplenia. Miało być coraz cieplej - A tu psikus. jest zimniej niż było. Pamiętam za dziecka, jak całe wakacje spędzaliśmy na basenie odkrytym. Dwa miesiące maksymalnego upału, zero deszczu, żar z nieba. Ostatnie powiedzmy 2 - 3 lata zimne i deszczowe. Nie pamiętam takich. Co do bezśnieżnych zim juz wymieniam. 1986, 87, 88, 89 - to na bank, bo nie mogłem na sankach pojeździć. Potem kilka zim śnieżnych, ale ciepłych. Potem przyszła końcówka lat 90 (zdaje sie rok 1996) - w Zakopanem w lutym +15 stopni. Zielone łaki, kwiatuszki, burze z piorunami, deszcz - apokalipsa. Potem kilka typowych polskich zim i te dwie z rekordowymi opadami śniegu i dwie cieplejsze. Jest to normalna sytuacja. Klimat si e nie zmienia, tylko jest to pewien układ zamknięty. jeżeli przez kilka lat jest zimno i dużo pada to w następnych będzie cieplej i mniej opadów.

taka młoda broda wali takie głodne kawałki z brodą.
też uważam, że z tym ociepleniem ktoś tu kręci, ale twoje argumenty można o kant d.upy potłuc. 30 lat w zmianach klimatu to jak kij naprzeciw wieczności. ja żyję prawie drugie tyle co ty, ale bym się nie wazył na wyciąganie wniosków z tak krótkiego odcinka czasu.
a za mojej młodości Baltyk co roku przy brzegu zamarzał i nikt nie mówił, ze to coś nadzwyczajnego. A kry na wiosnę z pobliskiej rzeki miały po 40 - 50 cm grubości. Rzeki, która teraz już parę ładnych zim w ogóle nie zamarzła.

mxxxx
29-01-2009, 18:13
ciekawy program telewizyjny
http://pl.youtube.com/watch?v=dFgyIbuIqGU
Bronislaw Wildstein przedstawia -Walka z globalnym ociepleniem
padają ciekawe liczny np: całe ludzkie CO2 to jak do tej pory to 0,12-0,15% czyli ewidentnie wynika że człowiek ma bardzo nikłe szanse na wpływanie na klimat, jest też kwota 50 mld $ wydana na badania nad ociepleniem klimatu która w całości znikła nie wiadomo gdzie i po co, oraz teza że za to wszystko zapłacą bezpośrednio i wyłącznie Polacy kupując już niedługo w 2015 prąd najdrożej w całej UE

ghost34
30-01-2009, 08:47
:roll: :roll: tylko i wylacznie polacy zaplaca 50mld usd..no jak rany prosze cie ..i zapewne to spisek zydo-komuny jest..
Wildstein znowu wkreca srube..dzieki takim bzdurom nastepny z kolei "autorski" progs mu padnie..co wcale nie znaczy ze mozna te bzdety bezwiednie powtarzac..

mxxxx
31-01-2009, 13:34
chyba nie zrozumiałeś za bardzo tego programu, bo o podwyżkach cen prądu w Polsce mówił nie Wilsztajn tylko Gwiazdowski z C.A.Smitha, dzięki eko-terrorystą uchwalono kolejny podatek, nazywany potocznie limitem CO2, który dzięki staraniom UE dotknie prawie wyłącznie Polskich konsumentów
http://pl.youtube.com/watch?v=Ipjes8DCPB4&feature=related
http://www.ure.gov.pl/portal/pl/383/2829/Parlament_Europejski_zatwierdzil_pakiet_klimatyczn y.html
jeśli plany ograniczenia emisji się powiodą uzyskamy 3% ograniczenia światowego CO2, a prawdopodobnie w tym czasie gospodarka Chin przechwyci inwestycje koncernów zachodnich uciekających przed wysokimi kosztami z europy i suma sumarum globalne CO2 nie spadnie nawet o promil

KrzysztofLis2
31-01-2009, 14:04
Jak ktoś w ocieplanie klimatu (tak jak ja) nie wierzy, to uważa pakiet energetyczno-klimatyczny znany pod nośną nazwą 3x20 za głupotę.
Jak ktoś w ocieplanie klimatu wierzy i do tego myśli, też uważa go za głupotę. Jeśli nawet Unia i USA do 2030 ograniczy DO ZERA swoje emisje gazów cieplarnianych, to emisja światowa dzięki reszcie świata będzie większa, niż jest teraz.

Ale dla mnie pakiet e-k jest całkiem dobrą metodą na oszczędzanie energii pierwotnej, czyli paliw. Zwłaszcza naszego węgla.

No, pomijając patologię zwaną CCS, czyli magazynowanie dwutlenku węgla ze spalin.

adam_mk
02-02-2009, 18:19
"Komuna" jakoś ocieplenia klimatu nie znała...
Młodzież lasy sadziła całymi hektarami... w czynie... :lol: :lol: :lol:

Teraz, w Londynie, by się jaka konferencja o ociepleniu przydała...
Fajnie by było posłuchać tych bredni wyszeptanych przez zmarzniętych ekoociepleniowców... :lol:
Adam M.

KrzysztofLis2
02-02-2009, 18:56
Teraz, w Londynie, by się jaka konferencja o ociepleniu przydała...
Fajnie by było posłuchać tych bredni wyszeptanych przez zmarzniętych ekoociepleniowców... :lol:
Już w Poznaniu na COP marzli. :) W końcu poprzednia konferencja klimatyczna była na Bali a jeszcze wcześniejsza -- w Kenii. ;)

joaz
05-02-2009, 08:16
Teraz, w Londynie, by się jaka konferencja o ociepleniu przydała...
Fajnie by było posłuchać tych bredni wyszeptanych przez zmarzniętych ekoociepleniowców... :lol:
Już w Poznaniu na COP marzli. :) W końcu poprzednia konferencja klimatyczna była na Bali a jeszcze wcześniejsza -- w Kenii. ;)

Fakt ,że wtedy pogoda była u nas paskudna i zgniła. :(

retrofood
06-03-2009, 22:12
Wytopione z lodu

W lodowym bezkresie, w bieli śniegu ciemnieje tafla jeziora. Woda wygląda, jakby się gotowała. Gejzery pęcherzyków wędrują ku górze, gdzie pękając wyrywają się ponad powierzchnię. Migotliwe światło spowija to miejsce tajemniczą mgłą.
Nie ma tu żadnej magii. To metan uwalnia się z topniejącej zmarzliny. Takich jezior są na Syberii dziesiątki. Każdego roku wydziela się z nich w atmosferę ok. 4 mln ton tego cieplarnianego gazu, o wiele groźniejszego dla klimatu Ziemi niż dwutlenek węgla. Zwykle metan przedostaje się do atmosfery niewielkimi bąblami, czasem jednak spod lodu wytryskują całe gejzery gazu, a jezioro zaczyna w tych miejscach świecić.

Syberyjskie termokrasowe jeziora, powstałe w wyniku topienia się wiecznej zmarzliny, to prawdziwe fabryki metanu. Ich dno pokrywa lód, w którym zamrożona jest ogromna ilość materii organicznej, pochodzącej z czasów, kiedy północną Syberię pokrywał żyzny step. Królowały na nim ogromne mamuty, bizony i pokryte sierścią nosorożce. Pasły się gigantyczne stada roślinożerców, po których pozostały do dziś wmrożone w lód szczątki i odchody. Pod wieczną zmarzliną pochowane są miliardy ton organicznej materii.

http://www.polityka.pl/wytopione-z-lodu/Lead121,1590,284098,18/

ghost34
06-03-2009, 23:06
w czas.... :-?

Altaries
23-03-2009, 21:20
wiadomosc z serwisu onet, komentarz jak mysle zbyteczny...

Globalne ocieplenie zahamowane - "to zła wiadomość dla Ala Gore'a"

Część naukowców uważa, że trend globalnego ocieplenia został zahamowany lub nawet uległ odwróceniu. Mają o tym świadczyć ostatnio pozyskane dane - informuje serwis worldnetdaily.com.
Według Roya Spencera, klimatologa pracującego wcześniej dla NASA, który przeanalizował dane z ostatnich pięciu lat, globalny poziom temperatur spada. - Globalne ocieplenie miało oznaczać więcej huraganów, tymczasem od roku 2005 Stany Zjednoczone zaatakował tylko jeden większy huragan - mówi. Tymczasem według badań, które przeprowadził Ryan Maue z Uniwersytetu Florydy, światowa aktywność obejmująca zarówno tajfuny, jak i huragany spadła do najniższego poziomu sprzed 30 lat.

Naukowcy Instytutu Nauk Morskich Leibnitza i Instytutu Meteorologii Maxa Plancka z Niemiec oraz Uniwersytetu Wisconsin uważają, że proces globalnego ocieplenia ulegnie spowolnieniu, lub nawet odwróceniu, w okresie najbliższych 10-20 lat.

Jeśli chodzi o wcześniejsze niepokojące dane dotyczące topnienia lodu w Arktyce, to okazało się, że procentowo pokrywa lodowa zwiększyła się znacząco po raz pierwszy od 1979 roku. W ostatniej dekadzie również populacja niedźwiedzi uległa zwiększeniu - był to wzrost o 25 procent. W Arktyce jest ich teraz 15 tysięcy, podczas gdy 10 lat temu było ich 3 tysiące mniej.

- Ostatnia fala globalnego ocieplenia, która rozpoczęła się w 1977 roku jest zakończona, a Ziemia weszła w nową fazę globalnego ochłodzenia - mówi Don Easterbrook, profesor geologii z Uniwersytetu Zachodniego Waszyngtonu. - Nowe dane dotyczące aktywności solarnej wskazują na niezwykły brak plam na Słońcu i zmian w jego polu magnetycznym... Obecna fala procesu globalnego ochłodzenia może być ostrzejsza, aniżeli ta z lat 1945-1977 - dodaje.

Klimatolog Joe D'Aleo z organizacji International Climate and Environmental Change Assessment Project, mówi, że nowe dane wskazują, że od 50-70 lat, globalna temperatura obniżyła się pomimo wzrostu emisji dwutlenku węgla. - Dane sugerują, że w przyszłości Ziemię czeka globalne ochłodzenie, a nie ocieplenie - dodaje.

Jak komentuje serwis worldnetdaily.com, ostatnie doniesienia naukowców to "zła wiadomość dla Ala Gore'a", jako że były wiceprezydent USA utrzymuje, iż Ziemia jest zagrożona przez globalne ocieplenie; za swą działalność Gore otrzymał nawet Nagrodę Nobla.

Magazyn "Whistleblower" ze swej strony przeanalizował doniesienia medialne na temat zmian pogodowych, które pojawiły się w ostatnim wieku. Jak wynika z analizy, media w różnych okresach donosiły na zmianę bądź o ochłodzeniu, bądź o ociepleniu. W 1895 roku wybuchła panika na punkcie globalnego ochłodzenia. W 1920 roku donoszono już o czymś zupełnie przeciwnym - o globalnym ociepleniu, którego medialna passa trwała do 1975 roku, gdy znów nadeszło globalne ochłodzenie. W 1981 roku rozpoczęły się z kolei czasy globalnego ocieplenia na "bezprecedensową skalę".

slawek_wlkp
23-03-2009, 22:28
Ciekawe czy choć jeden z proroków globalnego ocieplenia uderzy się w piersi i powie sorry, pomyliłem się .....
Czas najwyższy przerwać to oszołomstwo i co co najważniejsze przestać wydawać na walkę z globalnym ociepleniem pieniądze !!!![/i]

KrzysztofLis2
23-03-2009, 22:34
Czas najwyższy przerwać to oszołomstwo i co co najważniejsze przestać wydawać na walkę z globalnym ociepleniem pieniądze !!!!
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, choć nie wierzę w zmiany klimatu. Bo w większości przypadków, walka z ociepleniem klimatu to walka z marnowaniem paliw kopalnych.

Altaries
23-03-2009, 23:01
Czas najwyższy przerwać to oszołomstwo i co co najważniejsze przestać wydawać na walkę z globalnym ociepleniem pieniądze !!!!
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, choć nie wierzę w zmiany klimatu. Bo w większości przypadków, walka z ociepleniem klimatu to walka z marnowaniem paliw kopalnych.
idea sluszna ale implementacja jak zwykle rozbija sie o interesy waskich grup byznesmenow i niewiedze spoleczenstwa

jeden przyklad z morza przypadkow: zarowka 'energooszczedna', do ktorej uzywania w najblizszym czasie zostaniemy urzedowo przymuszeni (to sie juz dzieje np. w australii). czy dostepne sa jakiekolwiek badania niezaleznych organizacji, porownujace CALKOWITY koszt energetyczny wyprodukowania, uzytkowania oraz zlomowania/recyklingu (life span) klasycznej zarowki i zarowki 'energooszczednej' wypelnionej oparami rteci?...

czy ktos opracowal podobne porownanie np. baterii slonecznych (wypelnionych cala tablica mendelejewa pierwiastkow ciezkich) i uranu? nie ma zadnych przeslanek, aby przedkladac jedne rozwiazania ponad drugie, poza osobistymi interesami jednostek oraz przemijajacymi modami/religiami (takimi jak 'ekologia')

Altaries
25-11-2009, 11:21
prawda nas wyzwoli

http://wiadomosci.onet.pl/2083738,12,globalne_ocieplenie_to_oszustwo_skandal _w_uk,item.html

JolantaKa
30-11-2009, 19:18
znalazłam ciekawy artykuł w którym naukowcy przedstawiają dowoty iż obecne ocieplenie różni się od wcześniejszych wpływem ludzkim.

warto przeczytać http://future.wp.pl/kat,111406,title,Ocieplenie-klimatu-z-winy-czlowieka,wid,11632305,wiadomosc.html?smg4sticaid= 1932c

Został tydzień do konferencji w Kopenhadze więc szybciej rozważajcie swoje za i przeciw żeby zdążyć złożyć podpis pod petycją na tydecydujesz.org :P

ghost34
30-11-2009, 20:01
a w zyciu ... 8)

mariankossy
30-11-2009, 22:40
znalazłam ciekawy artykuł w którym naukowcy przedstawiają dowoty iż obecne ocieplenie różni się od wcześniejszych wpływem ludzkim.

warto przeczytać http://future.wp.pl/kat,111406,title,Ocieplenie-klimatu-z-winy-czlowieka,wid,11632305,wiadomosc.html?smg4sticaid= 1932c

Został tydzień do konferencji w Kopenhadze więc szybciej rozważajcie swoje za i przeciw żeby zdążyć złożyć podpis pod petycją na tydecydujesz.org :P


tyle możemy zrobić co żyd na gestappo, :D :D :D :D

""".....Jak wykazała analiza, zmiany w natężeniu promieniowania kosmicznego wpływały na wzrost drzew bardziej niż temperatura czy suma opadów. Zmiany w natężeniu promieniowania kosmicznego mają związek z 11-letnim cyklem aktywności Słońca - gdy pojawiają się na nim plamy, silniejsze pole magnetyczne utrudnia naładowanym cząstkom promieniowania kosmicznego (na przykład protonom, elektronom i jądrom helu) docieranie do powierzchni Ziemi.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób promieniowanie oddziałuje na wzrost roślin - być może wpływa na powstawanie chmur albo zmienia nasilenie fotosyntezy.
....................."


też napisane na WP 8) :wink: tylko siąść i płąkać 8)