PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie instalacji elektrycznej



freetask
13-04-2008, 20:10
Jak nazywa się takie ustrojstwo co ma zabezpieczać nie tyle przed przepięciami w sieci co przed wzrostami / spadkami napięcia w sieci.
Czyli nie chodzi o coś takiego:
http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=319
a o coś co chroni przed błędami ZE?
Widziałem coś takiego u kogoś ale nie mam teraz jak zapytać. Miało to coś dwa pokrętła do regulacji napięcia minimalnego i maksymalnego w sieci - jeżeli napięcie wychodziło poza ustalony zakres (np 210 - 250V) to zabezpieczenie zaczynało działać. Zainstalowano to po awarii kilku urządzeń w mieszkaniu - spalił się TV, satelita, wideo - diagnoza: zbyt wysokie napięcie w sieci. Nie wiem jak tam było ale podobno w czasie uszkodzenia żadnej burzy nie było, a że było to w okresie podczas przechodzenia na 230V to nikt w serwisie nie był zdziwiony...
Nie znam nazwy urządzenia więc nie mam co google wpisać :-)

geguś
13-04-2008, 20:46
Jak nazywa się takie ustrojstwo co ma zabezpieczać nie tyle przed przepięciami w sieci co przed wzrostami / spadkami napięcia w sieci.
Wyzwalacze wzrostowe i podnapięciowe (zanikowe).


a o coś co chroni przed błędami ZE?
Dobre ubezpieczenie.

freetask
13-04-2008, 21:10
Jak nazywa się takie ustrojstwo co ma zabezpieczać nie tyle przed przepięciami w sieci co przed wzrostami / spadkami napięcia w sieci.
Wyzwalacze wzrostowe i podnapięciowe (zanikowe).

Dzięki.



a o coś co chroni przed błędami ZE?
Dobre ubezpieczenie.
Heh, to musi być naprawdę dobre - po tej awarii dowiedzieli się, że żeby zarzucić coś ZE muszą przedstawić dowód - i nie wystarczy oświadczenie serwisanta, to trzeba by mieć orzeczenie rzeczoznawcy lub prowadzić monitoring napięcia zasilania :-( Podejrzewam, że ubezpieczalnia broniłaby się podobnie...

I.W.
14-04-2008, 06:55
przekaźnik nadzorczy