PDA

Zobacz pełną wersję : 20 tysiecy za projekt???



baileys
13-04-2008, 20:45
witam, od jakiegos czasu poczytuje sobie forum, zwlaszcza "przebudowy i remonty" bo i na mnie i moj dom przyszla pora...

zaczelam wiec od architekta, ktory by przygotowal projekt przebudowy domu (dom 25-letni), dostalam namiary na "znajoma znajomej" i dostalam wycene projektu na ... 20.000 pln :o

cena obejmuje:
-inwentaryzacje
- ekspertyze konstrukcyjna domu
- projekt budowlany architektoniczny (niewielka zmiana ksztaltu dachu, inne rozmieszczenie wewn. itp)
- projekt konstrukcyjny
- projekt aranzacji wnetrz (kolorystyka, wykonczenie scian, dobor posadzek, oswietlenia itp)
- projekt mebli kuchennych

czy to jest rozsadna cena czy cena z sufitu?
ile Wy placiliscie za takie uslugi?

pozdrawiam

jacekp71
13-04-2008, 21:04
za projekt domu (ok.180m2), zagospodarowania dzialki i wnetrz cena 20-25tys. moze sie zdarzyc ....
znam przypadki, gdzie za samą aranzacje wnetrz byly takie ceny,

Nefer
13-04-2008, 21:06
normalna cena za wnętrza to 100 pln od metra z nadzorem.
Do tego ekspertyza + projekt architektoniczny.
Nie wydaje mi sie cena przesadzona.

baileys
13-04-2008, 21:24
Nefer, jacekp71 - dzieki za odpowiedzi! troche mi ulzylo, kiedy pomysle, ze to jest cena w normie. chociaz ulzylo by mi jeszcze bardziej gdybym za to samo mogla zaplacic polawe tej ceny!

robert skitek
13-04-2008, 22:43
nie zlecaj projektu wnętrz... będzie pewnie połowa,
poszukaj jeszcze gdzie indziej - pewnie znajdą się i tacy co zrobią to za 1/4

Bea7777
13-04-2008, 22:46
My za takie usługi (bez aranżacji wnętrz!) zapłaciliśmy architektowi troszkę ponad 4.000. Dom 40 -letni (wym. 10 x 11m ), dobudowa poddasza użytkowego, zmiana konstrukcji dachu, przebudowa sieni i utworzenie klatki schodowej.

baileys
13-04-2008, 23:44
no to mam o czym myslec...1/4 ceny? - to brzmi jak marzenie! - gdzie znalezc takiego archietekta?
jesli chodzi o wnetrza wolabym widziec wczesniej jak to ma wygladac, bo nie posiadam absolutnie wyobrazni przestrzennej i plastycznej, a marzy mie sie po cichu "odwazna" kolorystyka :roll: a jak wiadomo od ciekawego pomyslu do kiczu jest bardzo blisko.

Acha, zeby sie nie decydowac na calosc od razu zlecilismy na na poczatek sama inwentaryzacje i kosztowala nas ona 2 tys.

Bea777- moj dom ma dokladnie takie same wymiary 10x11, taki kloc z lat 80-tych, na szczescie nie zostal wybudowany zgodnie z oryginalnym projektem (kloc z plaskim dachem czyli kloc do potegi) i mam dach dwuspadowy, z kazdej strony pod innym katem - z jednej jest za wysoko, z drugiej za nisko (a ja tak lubie symetrie...)

ganek65
15-04-2008, 15:42
na początek nie zamawiaj projektu wystroju wnętrz - bo jak zobaczysz "w trakcie" może się dużo zmienić, będziesz miała inne spojrzenie na swój dom.
Tak myślę że architektoniczny projekt, konstrukcje itd
Cena ... no cóż pewnie zależy od rozmiarów przedsięwzięcia, regionu i architekta.
My zapłaciliśmy 9tys za swoją "kostkę"
pzdr

pitbull
15-04-2008, 16:08
To zalezy w jakim rejonie chcecie przebudowac budynek - jakie sa obostrzenia i wymogi.
Za polowe podanej kwoty widze mozliwosc zrealizowania projektu - bez wnetrz.

baileys
17-04-2008, 22:18
przebudowywujemy w Krakowie.

dzis dostalam wycene ekspertyzy i projektu konstrukcyjnego : 3,5 tysiaca :-?

ortolin
18-04-2008, 08:22
Projekt wnetrz jest zawsze drozszy niz projekt arch-bud. Dziwnie to wyglada, ale w praktyce tak jest. Wnetrza to ok.100/m2 jak ktos juz napisal

net@
17-02-2009, 13:15
baileys
mozna prosic o namiar na architekta. Z góry dzięki ;-)