PDA

Zobacz pełną wersję : maciejka



renjul
14-04-2008, 12:59
Czy jest szansa, że sama się wysieje, czy tez co roku trzeba siać na nowo? Czy siejecie sukcesywnie np. co dwa tygodnie żeby dłużej kwitła?

Anna K.
14-04-2008, 16:26
Myślę,że nawet jeśli maciejka się wysieje, to nasiona zmarzną zimą. Ja maciejkę wysiewam tylko raz, bo mało mam miejsca i nie lubie jak się wykłada na rabatce.

Zauważyłam natomiast,że nasiona żeniszka, szałwi czerwonej i aksamitki Lulu nie przemarzaja zimą i zawsze wiosną dużo ich u mnie kiełkuje, pozostaje mi tylko je przepikowac.Mam nadzieję,że w tym roku będzie tak samo i nasiona nie zmarzły- mało było śniegu tej zimy.

renjul
14-04-2008, 21:22
Aha, dzięki. Myslałam, że to może tak jak z rudbekią. Jednoroczna, ale pieknie się sama wysiewa.

Inez_30
14-04-2008, 21:36
umnie rudbekia jest wieloletnia, oprócz tego że się sieje :D

renjul
15-04-2008, 07:38
umnie rudbekia jest wieloletnia, oprócz tego że się sieje :D
Ciekawe jak u mnie będzie, bo zostały stare, zeszłoroczne korzenie, więc może odbiją jeszcze. Na razie mam sporo malutkich siewek. Swoją droga świetna roślinka. Gleba do niczego, a ona rośnie jak na drożdżach u mnie :-D A maciejkę wysiałam :-D

andk
15-04-2008, 07:43
Natura wymyśliła sobie rozmnażanie przez nasiona po to, żeby przetrwały w trudnych warunkach. Nie przemarzną, bez obaw. A wysiewać to maciejka się wysiewa - aż za bardzo. Kłopot w tym, że nie tam gdzie się chce :D

Ew-ka
16-04-2008, 11:04
nasiona maciejki przezimują bez problemu ....3 lata temu wysialam za ogrodzeniem (wolna działka ) mnostwo maciejki .... troszke dosiewam co roku a ubiegłoroczne siewki o tej porze już mają ok 3cm :lol:

renjul
16-04-2008, 11:17
w takim razie ogromnie się cieszę i lecę dokupić nasion :-)

bobiczek
16-04-2008, 21:02
nasiona maciejki przezimują bez problemu ....3 lata temu wysialam za ogrodzeniem (wolna działka ) mnostwo maciejki .... troszke dosiewam co roku a ubiegłoroczne siewki o tej porze już mają ok 3cm :lol:

A ja dzisiaj obkupiłem się ale nie bylo maciejki.
I dlatego sprawdzam i gut.
Ciekawe czy odbije.
Na razie nic nie widać
:cry: