PDA

Zobacz pełną wersję : Do Redakcji:Tabele Excela



sroka
23-03-2002, 18:24
Czy moglibyście umieścić w sieci arkusze kalkulacyjne (dla mnie najlepiej w Excelu, ale może też być inaczej), które są używane w artykułach Muratora?
Przykładowo: w numerze +-2/2002 był artykuł "Czy dom będzie tani w eksploatacji?". I tam były tabelki z obliczeniami: dom o takiej a takiej powierzchni, z takim U, tyloma oknami, tyloma domownikami będzie miał zapotrzebowanie na ciepło = ... i tu wynik obliczeń. A mnie Ciekawi, jaki będzie wynik dla mojego projektowanego domu.
Taki arkusz nie jest chyba żadną tajemnicą, bo zawsze można sobie go samemu wklepać do Excela. Ale po co tracić czas i wyważać otwarte drzwi jak można ściągnąć od Was gotowca.

To jak? Umieścicie to w sieci?

z góry dziękuję za oszczędzenie mojego (i nie tylko) cennego czasu.

Rafał

Frankai
23-03-2002, 19:24
Bardzo cenny pomysł, może da radę przenosić więcej rzeczy na strony www. Na spotkaniu wspominali Państwo, że nie mają praw do artykułów z przeszłości, ale może wkładać (nawet z opóźnieniem, by nie obciąć sobie przypadkiem nakładu) zdjęcia, wspomniane arkusze, porady, itp.

Czarek C.
25-03-2002, 08:13
Mógłby to być prezent dla czytelników w postaci płytki CD np. Z poważaniem . C.C.

sroka
27-03-2002, 12:30
Płytka CD to dla wydawnictwa koszt (niewielki jednostkowo, ale zawsze), więc na to się chyba nie dadzą namówić. A przecież nie każdy jest zainteresowany tymi arkuszami. Umieszczenie ich w sieci niewiele kosztuje, a wdzięczność czytelników spora. :smile:

Zacznijmy od małego, jak dadzą palec, to chapsniemy rękę :wink: