PDA

Zobacz pełną wersję : Rozrzucenie ziemi



ewiwa
15-04-2008, 11:42
Witajcie,
potrzebuje pomocy w sprawie wyceny robocizny za rozrzucenie ziemi z kupy zrzuconej przed płotem (10 m3/1 wywrotka) na glebę mającą być trawnikiem. Działka 1000m - dom 300 - podjazdy -zostaje ok 600/650 m powierzchni terenu. Może przyjść facet z taczkami. Ale nie ufam tekstom typu 'jakoś się dogadamy', tylko wolałabym wiedzieć jaka jest stawka za taką fizyczną pracę. Człowiek stwierdził jedynie, że on by wolał stawkę za godzinę. ?? hmm przepraszam bardzo, ale to nie jest godzina pracy specjalnego sprzętu tylko gościu z taczką i łopatą. Widzę, że on też chyba nie bardzo wie, na ile się wycenić, dlatego wolę spytać - może ktoś się orientuje? Ile za taką robotę w okolicach Poznania. Dom na nowym osiedlu (co tez ma jak się już przekonałam wpływ na cenę :-? )
Z góry dziękuję
Ewa

pozeracz
15-04-2008, 11:58
Znaczy ma rozwiezc jedna wywrotke ziemi rowno po calej dzialce i to wszystko? Bez zadnego grabienia, rownania itd? Bo ja wiem? 200 zlotych? I to tylko ze wzgledu na to ze duze miasto. Na pewno nie wiecej.

Alski
15-04-2008, 12:15
Ech nie mogłem sie powstrzymac żeby nie napisać:) Miałem 4 wywrotki ziemi do rozwiezienia w ten sposób ,z równaniem i grabieniem. Makabra.. plecy mi wysiadły ,przerywam prace polowe, nawet zasnąć spokojnie nie mogę z bólu. Ale 1 to Ty sobie przewieź dla zdrowia :) Pozdrawiam . Nikt tak nie wyrówna jak Ty sam :)

LubMar
15-04-2008, 12:38
też miałem 4 spore wywrotki ziemi :-?
a zeszło mi się od lutego do Wielkanocy (z równaniem i grabieniem)

glilka
15-04-2008, 13:11
u nas blisko warszawy 8 zl godzina dla szefa 10 zl - 2 wywrotki robili ok tygodnia z grabieniem w 3 osoby 8-10 godz dziennie - bez pilnowania :D

ewiwa
15-04-2008, 13:28
Dzięki,
o zdrowie to ja już wolę dbać inaczej :) pograbić owszem mogę, ale taczki hmm, to nie dla mnie. A juz pełne to wogóle :lol: No nic, chciałam tylko, żeby przerzucił mi to z drogi na ogród.

KiZ
15-04-2008, 13:42
Witajcie,
potrzebuje pomocy w sprawie wyceny robocizny za rozrzucenie ziemi z kupy zrzuconej przed płotem (10 m3/1 wywrotka) na glebę mającą być trawnikiem. Działka 1000m - dom 300 - podjazdy -zostaje ok 600/650 m powierzchni terenu. Może przyjść facet z taczkami. Ale nie ufam tekstom typu 'jakoś się dogadamy', tylko wolałabym wiedzieć jaka jest stawka za taką fizyczną pracę. Człowiek stwierdził jedynie, że on by wolał stawkę za godzinę. ?? hmm przepraszam bardzo, ale to nie jest godzina pracy specjalnego sprzętu tylko gościu z taczką i łopatą. Widzę, że on też chyba nie bardzo wie, na ile się wycenić, dlatego wolę spytać - może ktoś się orientuje? Ile za taką robotę w okolicach Poznania. Dom na nowym osiedlu (co tez ma jak się już przekonałam wpływ na cenę :-? )
Z góry dziękuję
Ewa

taka robota jest spokojnie do zrobienia w 5-6h, jeśli ktoś jest mało sprawnym rencistą to może 10h (z grabieniem). Generalnie jedna dniówka spokojnie wystarczy i maksymalnie zapłaciłbym za to stówkę.

pozeracz
15-04-2008, 13:50
taka robota jest spokojnie do zrobienia w 5-6h, jeśli ktoś jest mało sprawnym rencistą to może 10h (z grabieniem). Generalnie jedna dniówka spokojnie wystarczy i maksymalnie zapłaciłbym za to stówkę.
Generalnie masz racje, to w koncu 100 taczek ziemi i to nie przepelnionych, albo 70 pelnych, ale tak jak Ewiwa napisala, Poznan, nowe osiedle itd, stawki moga byc wyzsze.
Jezeli moge cos zasugerowac to zamiast niby taniego menela spod sklepu lepiej bym wzial dwoch chlopakow ktorzy pracuja przy wykopach albo na kolei przy rozladunku i by smigneli to za jedno popoludnie z wyrownaniem na gotowo.

ewiwa
15-04-2008, 14:07
Dzięki wszystkim raz jeszcze.
A z tym nowym osiedlem to jak mawiają 'masz słuszną rację' Pozeraczu. Kurczę, przekonuję się o tym co rusz, jeśli tylko mam wybór, to zamawiam wykonawstwo różnych rzeczy do domku daleko od Poznania. Jakoś tak wychodzi, że mimo dojazdu 100 km i tak się opłaci fachowcom taka robota. A jakość i wykonanie bez najmniejszych zastrzeżeń. Jeszcze tylko taka uwaga, facet twierdzi, że tak się płaci, za godzinę, a ja pierwsze słyszę. Co to za jakaś moda, chyba że zaszłości z PRLu. Nawet ze specjalistą w jakiejś dziedzinie coraz częściej umowa zawierana jest na zasadzie dzieła. Nie chcę nikogo od razu podejrzewać, ale sądzę, że ktoś pracujacy na godziny hmm, jakby to powiedzieć zacznie się bardziej 'cenić', nieprawdaż?

glilka
15-04-2008, 14:23
prawda, za godzine pracuje sie wolniej, 3 sniadania platne sie naleza, papierosy co 15 min - tak to przerabialismy... jeszcze lepsza wycena - "tak sie bierze" bez zadnego innego uzasadnienia... nasz ogrod byl robiony od 0 - z wyrywaniem metrowych chwastow - wiekszosc wycen na przekopanie i zagrabienie zaczynala sie od 12/15 zl za metr dzialki - pozniej nasadzenia roslin 50-70% ceny rosliny 8)
I to nie u specjalistow, ale amatorow, ktorzy okazywali sie partaczami (sprawdzalam jeszcze poczatkowo wykonane przez nich ogrody). Skonczylo sie na tym, ze wzielam okolicznych chlopakow z gimnazjum, majacych ogrodki przydomowe wiec z jakims doswiadczeniem. Mlodzi, wysportowani :] ale tez jak mowie godziny lecialy:) chociaz dobrze im wyszlo.

Zbigniew Rudnicki
15-04-2008, 15:15
Precyzyjne wyrównanie powierzchni można osiągnąć wlokąc na lince drewnianą paletę (2 ludzi).

agal-b
15-04-2008, 15:19
Nie wiem jak jest ogrodzona działka a może jakis sprzęt zmechanizowany będzie bardzo szybko i u nas zawsze wychodzi taniej niż siła czyichś mięśni.

Alski
16-04-2008, 08:59
Jeśłi chodzi o samo przerzucienie ziemii przez płot , to racja szybciej będzie ładowarką.

mery26
16-04-2008, 14:41
u nas blisko warszawy 8 zl godzina dla szefa 10 zl - 2 wywrotki robili ok tygodnia z grabieniem w 3 osoby 8-10 godz dziennie - bez pilnowania :D
o... i słuszna uwaga "bez pilnowania". Rozważałem zatrudnienie ale jak sobie przypomnę doswiadczenia z budowy to az sie boje wpuścić obcego na działkę. Złapałem zatem taczke i szpadel, wypożyczyłem glebogryzarkę i w 3 weekendy działka stół. Fakt plecy nie pozwalają o sobie zapomnieć!
Jeszcze siatka przeciw kretom (dzisiaj) i TRAWKA!
Z drugiej strony praca w taką pogodę na powietrzu to sama przyjemność!

Malobert
17-04-2008, 10:08
to nie lepiej żeby mała ładowarka przyjechała i rozłożyła w max godzinkę ? taka godzinka to 70-90zł

agal-b
17-04-2008, 11:05
Ja mam szczęście i ta ładowarka pracuje jeszcze taniej. Bo sąsiad ma sprzęt ciężki i nie liczy kosztów dojazdu.
Dlatego wszystkie prace ziemne zlecamy jemu, jest szybko i taniej niż siła robocza.
W trakcie budowy domu zawsze szukam "miejscowych fachowców" wtedy zawsze jest taniej a i sąsiadów się poznaje. :lol:

Wojtek R
22-04-2008, 21:50
Witajcie,
potrzebuje pomocy w sprawie

taka robota jest spokojnie do zrobienia w 5-6h, jeśli ktoś jest mało sprawnym rencistą to może 10h (z grabieniem). Generalnie jedna dniówka spokojnie wystarczy i maksymalnie zapłaciłbym za to stówkę.

Przyjdź do mnie zapłacę CI 2 no nawet 3 razy tyle i zrób to mistrzu w 5h

będę patrzał z leżaka i popijał piwko .... chyba chłopi w ręku łopaty nie trzymałeś


...sam zakładałem trawnika i rozrzuciłem około 50m3 ziemi Ty chyba ani jednego ...

slawturo
24-04-2008, 20:08
śWIęTA PRAWDA !!
Pierwszą wywrotkę (kamaza) rozwoziłem 3 (trzy) dni, robiąc bardzo częste przerwy ( pary brak). Następna już poszła trochę szybciej (forma wzrosła :D)

pozeracz
24-04-2008, 20:37
Zdaje sie ze mowimy o chlopie do roboty, a nie o kims kto na codzien zajmuje sie praca biurowa. I taki chlop w ciagu dniowki rozwiezie 10 metrow szesciennych ziemi w obrebie prostokata 30x35 metrow.

mariom3
25-04-2008, 07:03
tak normalnie zapłaciłbyś za tą robotę 800 zł

pozeracz
25-04-2008, 07:16
tak normalnie zapłaciłbyś za tą robotę 800 zł
W takim razie musze powaznie zastanowic sie nad zmiana pracy. :wink:

Mariuszż
25-04-2008, 12:54
Witajcie,
potrzebuje pomocy w sprawie wyceny robocizny za rozrzucenie ziemi z kupy zrzuconej przed płotem (10 m3/1 wywrotka) na glebę mającą być trawnikiem. Działka 1000m - dom 300 - podjazdy -zostaje ok 600/650 m powierzchni terenu. Może przyjść facet z taczkami. Ale nie ufam tekstom typu 'jakoś się dogadamy', tylko wolałabym wiedzieć jaka jest stawka za taką fizyczną pracę. Człowiek stwierdził jedynie, że on by wolał stawkę za godzinę. ?? hmm przepraszam bardzo, ale to nie jest godzina pracy specjalnego sprzętu tylko gościu z taczką i łopatą. Widzę, że on też chyba nie bardzo wie, na ile się wycenić, dlatego wolę spytać - może ktoś się orientuje? Ile za taką robotę w okolicach Poznania. Dom na nowym osiedlu (co tez ma jak się już przekonałam wpływ na cenę :-? )
Z góry dziękuję
Ewa

Witaj, za taką robotę nie więcej niż 100zł, jedna ciężarówka ziemi to tak naprawdę żadna robota, wiem coś o tym bo samodzielnie rozwiozłem po swojej działce 5 pełnych tatr czarnej ziemi, zrobiłem to w tydzień (5 dni) ale zajmowałem się nie tylko tym, sądzę więc że spokojnie dałbym radę ponad jedną dziennie rozwieść i rozgrabić, tatra jest raczej dużą wywrotką. Więc polecam Ci zaprząc do tej roboty jakiegoś swojego mężczyznę (mąż, kochanek, syn, koledzy syna/córki) i nie przepłacaj godząc się na stawkę godzinową.Pozdrawiam
Pozdrawiam

oxa
25-04-2008, 16:47
Czytam i oczom nie wierzę :lol: zamiast gadać dawno byś to zrobił sam, :D

Jestem wysoka i szczupła, i w zeszłe lato sama rozrzuciłam 3 wywrotki zajmując się dzieciakami, sprzątając, gotując itp. Jedna ok. 3 dni, Tylko ja zawzięta jestem i zła muszę być. W 4 i 5 pomógl mi mąż :lol: . A wkurzyło mnie to, że jak szukałam chętnego, to nikomu się nie opłacało :-?

Aha, koparka nie wchodziła w grę, między krzaczkami slalomy trzeba było odstawiać :wink: tak to jest jak nie ma kasy i od d.. strony się zaczyna :lol:

ewiwa
25-04-2008, 17:21
No dzięki Wszystkim,
Mam już obstalowanego "chłopa z okolicy", na stówkę się umówiliśmy za całość i będzie git. Pewnie, że można i samemu, jak wszystko zresztą, ale lepiej niech każdy robi swoją robotę. Chętnie zamówiłabym mała koparkę, ale niestety, nie wjedzie, szkoda. I tak muszę pomysleć jak podjazd zabezpieczyć, bo i tak sie ubabra. Nawet zdjęcie przęsła płotu nic nie da, zostaje murek.
Pzdr.
Ewa