PDA

Zobacz pełną wersję : Droższy prąd dla wiecznie budujących



retrofood
15-04-2008, 22:41
Jeśli zamieszkasz w domu, który formalnie jest jeszcze w budowie, zapłacisz większe rachunki za prąd - w taki sposób Ministerstwo Infrastruktury chce zmusić inwestorów do zgłaszania zakończenia budów, a w efekcie - do płacenia podatku od nieruchomości

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33209,5123551.html

retrofood
16-04-2008, 08:39
widzę, że wszyscy się zgadzaja...

Barbossa
16-04-2008, 08:41
jeżeli wyczerpali inne możliwości...

sylvo
16-04-2008, 09:21
Jak nie kijem to pałką.
10.000 grozi mi za mieszkanie na budowie? To prawda?

bobiczek
16-04-2008, 09:24
Sylvo, eeeee tam, nie mieszkasz, tylko dobytku pilnujesz przecież, no nie? :)

bimbelt
16-04-2008, 11:08
Nie wiem tylko co sie tak na prawde ma zmienic. Juz teraz nie mozna sie przelaczyc na taryfe normalna, jesli nie ma sie zakonczonej budowy (lub przynajmniej zlozonych w inspektoracie papierow). Tak jest przynajmniej w szczecinskiej Enei.

A zeby utrudnic inwestorowi zycie i uszczuplic kieszen, nie mozna zrobic zmiany taryfy, jesli nie ma sie waznych warunkow przylaczenia. Czytaj: nowe warunki - dwa miesiace zwloki plus wyzsze rachunki przez ten czas.

retrofood
16-04-2008, 11:14
Nie wiem tylko co sie tak na prawde ma zmienic. Juz teraz nie mozna sie przelaczyc na taryfe normalna, jesli nie ma sie zakonczonej budowy (lub przynajmniej zlozonych w inspektoracie papierow). Tak jest przynajmniej w szczecinskiej Enei.

A zeby utrudnic inwestorowi zycie i uszczuplic kieszen, nie mozna zrobic zmiany taryfy, jesli nie ma sie waznych warunkow przylaczenia. Czytaj: nowe warunki - dwa miesiace zwloki plus wyzsze rachunki przez ten czas.

a przeczytałeś artykuł???

anpi
16-04-2008, 14:25
Nie wiem tylko co sie tak na prawde ma zmienic. Juz teraz nie mozna sie przelaczyc na taryfe normalna, jesli nie ma sie zakonczonej budowy (lub przynajmniej zlozonych w inspektoracie papierow).

Można. Ja mam normalna taryfę już od stanu surowego zamkniętego.

Joanna i Grzegorz
16-04-2008, 16:44
[quote="bimbelt"]Nie wiem tylko co sie tak na prawde ma zmienic. Juz teraz nie mozna sie przelaczyc na taryfe normalna, jesli nie ma sie zakonczonej budowy (lub przynajmniej zlozonych w inspektoracie papierow). Tak jest przynajmniej w szczecinskiej Enei.

My póltora tygodnia temu podpisaliśmy umowę o dostarczenie energii narazie taryfa budowlana. Dowiedzieliśmy się, że taryfę normalną można podłączyć w chwili, gdy dom jest już na tak zaawansowanym etapie, że masz gdzie skrzynkę schować, a więc gdy mury stoją.

arturromarr
17-04-2008, 12:54
Najłatwiej ciągnąć od tych co teoretycznie coś jeszcze mają czyli np od inwestorów. Te ceny to grabież, bo czemu jest winny człowiek, że się buduje i będzie przez resztę, życia płacił podatek, najlepiej się położyć i nic nie robić. Nikt nie buduje się długo z bogactwa tylko z braku funduszy a tu go jeszcze kijem nasze Państwo traktuje.
Z mieszkaniem na budowie to prawda znam taki przypadek gorliwości urzędu. Ci ludzie nie mieli kasy na dokończenie domu (pod względem bezpieczeństwa był ok balustrady, zgodność z projektem itd.) ale kilka pomieszczeń ciągle nie dokończonych, mieszkanie musieli sprzedać, żeby mieć kasę (ceny materiałów rosły i kredyt się skończył) i gdzie mieli z dzieciakami iść?

laspalmas
17-04-2008, 13:30
U mnie po założeniu instalacji elektrycznej i otynkowaniu elektryk wypisał papiery i z energetyki założyli mi w skrzynce normalny licznik, jednocześnie odłączyli budowlany, a w protokole przysłanym z umową napisali żeby im dostarczyć jakiś protokół z pomiarów.
Tak więc wychodzi na to że co rejon to inne zwyczaje eneii.

lbryndal
17-04-2008, 13:51
U mnie po założeniu instalacji elektrycznej i otynkowaniu elektryk wypisał papiery i z energetyki założyli mi w skrzynce normalny licznik, jednocześnie odłączyli budowlany, a w protokole przysłanym z umową napisali żeby im dostarczyć jakiś protokół z pomiarów.
Tak więc wychodzi na to że co rejon to inne zwyczaje eneii.
dostarczasz protokół z pomiarów uziemienia tego uziemienia co jest w domu oczywiście i podpisujesz umowę o dostarczenie energii i już.

brachol
17-04-2008, 15:51
czyli co jak zamontuje sobie prowizoryczna skrzynke ale juz w budynku to mozna zmienic taryfe na normalna?

laspalmas
18-04-2008, 06:27
Umowę już mam podpisaną.
W protokole odbioru napisali w zaleceniach i wnioskach: "Zaleca sie wykonanie badania skuteczności ochrony od porażeń, protokół z badania dostarczyć do rejonu energetycznego.

retrofood
18-04-2008, 06:36
taki protokół powinien sporządzić wykonawca instalacji elektrycznej na jej zakończenie.

stuk
18-04-2008, 08:26
0,1947 zł za kWh :o Ja mam 0,41zł w normalnej (nie-budowlanej) taryfie - enion kraków. Naprawdę taki tani prąd w stoenie czy to takie profesujonalne dziennikarstwo jak zwykle?