PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga pływająca z płyt gisowo kartonowych



RobertOC
10-09-2003, 11:14
Mam dużą rozpiętość stropu i żeby go nie obciążać chcę zrobić podłogę pływającą z podłogowych płyt gipsowo kartonowych ułożonych na wełnie mineralnej 6 cm. Chciałbym poznać opinie użytkowników takiej podłogi.

dobrzykowice
11-09-2003, 12:28
pierwszy raz słysze o takich płytach na podłogę, możesz coś wiecej napisać na ten temat ?

bajzi
11-09-2003, 17:20
ja również pierwsze słyszę. a strop możesz zrobić z płyt osb albo paździerzowych na drewnianych legarach, a jak rozpiętość jest za duża na drewno, to legary możesz zamocować na np. stalowym dwuteowniku - oczywiście PRZELICZONYM przez konstruktora.

HenoK
11-09-2003, 17:37
Mam dużą rozpiętość stropu i żeby go nie obciążać chcę zrobić podłogę pływającą z podłogowych płyt gipsowo kartonowych ułożonych na wełnie mineralnej 6 cm. Chciałbym poznać opinie użytkowników takiej podłogi.
Zapewne chodzi o system suchego jastrychu (http://www.polskigips.pl/aktualnosci.php/223).

bajzi
11-09-2003, 17:47
to trzeba tak od razu, ale te płyty należy układać chyba na "pełnym" podłożu?

RobertOC
12-09-2003, 08:33
Chodzi o suchy jastrych. Producentem tego jest np Nida Gips. Podłogę mozna układać na warstwie wygłuszającej z wełny mineralnej lub keramzytu.
Legary na podłodze nic nie dadzą bo ścianka działowa jest ustawiona w ok 1/3 stropu.

Slawek :)
12-09-2003, 08:33
Hey,
czy ktoś z Was ma doświadczenia z układaniem suchego jastrychu?
Zamierzam nim wyłożyć dwa pomieszczenia - jedno z betonową wylewką, drugie z płytami OSB na legarach - w obu przypadkach ze styropianem od spodu celem uzyskania przynajmniej częściowej izolacji termicznej (piwnica pod spodem). Na powierzchni w obu przypadkach przewiduję płytki. Pewnie niektórzy z was w takiej sytuacji poleciliby wylewki - ale te potrzebują więcej wysokości, zwłaszcza kiedy pod spód zamierza się włożyć styropian, a tego właśnie wolałbym uniknąć...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie... :lol: :lol:
P.S. systemy jakich firm używaliście???