PDA

Zobacz pełną wersję : przesadziłem z azofoską na trawie i co dalej???



Oldswan
16-04-2008, 10:24
Mimo stosowania siewnika okazało sie ze niektóre miejsca w trawie są przypalone od zbyt duzej dawki nawozu. Pytanie. Czy jakos reanimowac te miejsca, czy po prostu kosic i czekac az samo odrośnie? :roll:

krzysztofh
16-04-2008, 11:16
Obficie lać wodę aby szybciej wypłukać nadmiar nawozy, a potem dosiac trawę.

pozeracz
16-04-2008, 14:11
Tak, obficie podlac, ale nie zatapiac, przelanie w przypadku azotu jedynie wzmoze objawy.

Oldswan
17-04-2008, 09:29
Obficie lać wodę aby szybciej wypłukać nadmiar nawozy, a potem dosiac trawę.
czyto znaczy że trawa jest martwa do korzeni i nie odbije? Czy ma tylko poparzone liście i po scięciu jakoś sie odbuduje?
Na razie trawa jest mpożółkała ale nie wyschnieta :-?

hanka55
17-04-2008, 11:38
A skąd my mozemy wiedzieć jak bardzo zatrułeś glebę ?
To wykazałaby tylko analiza chemiczna.
Na razie lej i módl się, aby zmniejszać stężenie nawozów w wierzchniej warstwie gleby. Korzenie trawy sięgają średnio 10 cm i trzeba wmyć nawóz głebiej.
Jesli lałeś porządnie, to jest szansa, że korzenie nie zostały m,ocno uszkodzone i same się zreanimują. Jeśli nie, trzeba będzie wymienić troszkę ziemi i dosiać nowe trawki, albo robić łatki z mniej widocznych miejsc żdrowego trawnika.

Oldswan
17-04-2008, 14:40
A skąd my mozemy wiedzieć jak bardzo zatrułeś glebę ?
.
Zaraz tam "zatrułes" :P :D Przejadły się zdziebełka deczko to i kolor zmieniły - jak ludzie :) :D

A tak serio; ok dzieki wiem juz w ktora stronę mam isć (tak mi sie wydaje)

pozeracz
17-04-2008, 15:10
Tylko pamietaj, utrzymuj wysoka wilgotnosc, ale nie zatapiaj tej trawy bo sobie narobisz jeszcze wiecej balaganu. :wink: