PDA

Zobacz pełną wersję : dysperbit - ? - styropian



LUK74
10-09-2003, 12:33
czym przykleić styropian do sciany fundamentowej zaizolowanej dysperbitem???

YEYO
10-09-2003, 12:56
Jest coś takiego jak ABIZOL-DM-TIXO.

jArti2
10-09-2003, 13:21
A klej do styroipanu nie wystarczy?

grzegorz_D12
10-09-2003, 14:13
hej!
Przyklej najnormalniejszym klejem do styropianu.... u mnie 2 rok i jest ok (u znajomego tak samo)

Grzegorz

xrrr82
10-09-2003, 14:38
Jest takie cos co nazywa sie styrbit. Wlasnie dzis dzwonilem do doradcy technicznego z fabryki i tak mi zaproponowal. Mozna tez sciane zaizolowac styrbitem na podkladzie z Dysperbitu rozcienczonego z woda 2:1

Pearl
10-09-2003, 15:59
odkopuję właśnie ściany fundamentowe w celu ich ocieplenia/zaizolowania od bezpośredniego działania wody deszczowej (na podsiąkanie od spodu nie mam wpływu, ale to już inna bajka. Pogodziłem się z tym. Mam posadzkę w piwnicy niemal równo z poziomem gruntu na zewnątrz, wody w piwnicy niema, jest czasem tylko lekkie zawilgocenie. Są to tereny dość suche i dużych podsiąków nie ma). Robię tak:
styropian od strony gruntu obkładam potrójnie 2mm folią budowlaną wywijając folię na drugą stronę płyty styropianu, ot robię takie zakłady po 5-8cm i przymocowuję to zwykłą taśmą pakową - żeby się nie zsuwało. Następnie tak przygotowane długie odcinki opakowanego z jednej str. styropianu przyklejam najzwyklejszym klejem do fundamentu oczywiście stroną wolną od folii :D . I tu mam problem :( . Zastanawiam się czy zwykłe zasypanie tego ziemią wystarczy. Przecież gryzonie mogą b.łatwo dobrać się zarówno do folii jak i styropianu :( i wtedy nici z mojej izolacji!
Myślałem o jakimś "chudym betonie", ale to strasznie wydłuża całą pracę...i koszty. Czy rzeczywiście muszę się obawiać gryzoni?

Pozdrawiam

Pearl

10-09-2003, 18:38
A on nie zeżre styropiamu- czytałe, ,że niektóre środki powodują znikanie styropianu.

Pzdr. rml2 ( zapomniałem sie zalogować )

richie
11-09-2003, 19:36
Ja kleiłem zwyczjnym klejem do styropianu jest ok
pozdrawiam r.

xrrr82
11-09-2003, 19:52
o ja:)
jak jest na bazie wody to nie zje ..chyba ze jest glodny:))))

tom soyer
12-09-2003, 06:45
to troche wymyslne, Pearl, co robisz.
japosmarowalem sciane 2x dysperbitem, przykleilem styropian pioro/wpust, posmarowalem go tez dysperbitem i wszystko przykrylem jednym kawalkiem folii na dole wywinietym od budynku a gore wsunalem na wysokosci kapinosu pod ocieplenie parteru.

Pearl
12-09-2003, 07:11
no to co z tymi gryzoniami? Obawiać się ich czy nie? Z jednej str. wydaje mi się, że gdybym był gryzoniem nie wpychałbym w siebie styropianu w połączeniu z folią, z drugiej jednak str. kto to wie co tam komu smakuje najbardziej :lol: .

A ile właściwie kosztuje ten dysperbit? Moje ściany fundamentowe są tak nierówne, że praktycznie nie da się spojrzeć wzdłuż takiej ściany stojąc przy narożniku :-? . Niedowiarków zapraszam do siebie. Potrzebowałbym masę tego dysperbitu...

Pozdrawiam :wink:

Pearl

Arkadly
12-09-2003, 07:51
Pearl,

jak masz takie krzywe ściany, to zrób sobie rapówkę.

Dysperbit kosztuje ok. 2,10zł/kg. Na ścianę trzeba ok. 2kg/m2.

Arecki

tom soyer
12-09-2003, 07:52
no to co z tymi gryzoniami? Obawiać się ich czy nie? Z jednej str. wydaje mi się, że gdybym był gryzoniem nie wpychałbym w siebie styropianu w połączeniu z folią, z drugiej jednak str. kto to wie co tam komu smakuje najbardziej :lol: .

A ile właściwie kosztuje ten dysperbit? Moje ściany fundamentowe są tak nierówne, że praktycznie nie da się spojrzeć wzdłuż takiej ściany stojąc przy narożniku :-? . Niedowiarków zapraszam do siebie. Potrzebowałbym masę tego dysperbitu...
Pozdrawiam :wink:
Pearl
gryzonie nie zra styropianu tylko srutuja w nim korytarze. mozna wysypac wzdlu sciany trutke.

warstwa dysperbitu nie musi byc przeciez rowna. przyklej jedynie rowno styropian tak zeby folia sie nie darla i ok

Fugas
12-09-2003, 15:48
W temacie kosztów Dysperbitu.

Można kupić za 1,9-1,95 zl /kg brutto (Izolbetu lub Inco Veritas)

U mnie poszło niecałe 1,5 kg/m2 pierwszy raz z wodą pół na pół potem normalnie.

Pzdr
Fugas

Teska
12-09-2003, 16:07
u mnie juz 3 rok jest przyklejony klejem i zazbrojony siatką..jest ok