PDA

Zobacz pełną wersję : K-G czy mogą się wypaczyć



bonna
17-04-2008, 06:38
Może ktoś odpowie mi na podstawie własnych doświadczeń, czy płyty gipsowo-kartonowe w czasie zimy mogą się wypaczyć. Dom jest zamknięty, ale ogrzewanie jeszcze nie funkcjonuje. K-G są na poddaszu użytkowym, na skosach ocieplonych wełną. Jak można to ewentualnie zabezpieczyć i czy rzeczywiście może coś się z nimi dziać. Dziękuję z góry za wszystkie uwagi.
pozdro

Rom-Kon
17-04-2008, 08:20
Jeśli stelaż był dany max co 50cm to nie powinno się nic dziać... inna sprawa z pękaniem spoin... nie powinno się gwałtownie zmieniać wilgotności... czyli zaraz grzać na maksa... wolno wypędzać wilgoć z płyt...

dzabij
17-04-2008, 09:18
Kiedyś zostawiłem płytę GK na "powietrzu" ale pod daszkiem. Pięknie się wyginała od wilgoci i ciężaru własnego (nie pękła). Ale to były oczywiście skrajne warunki.

Rom-Kon
17-04-2008, 09:45
Kiedyś zostawiłem płytę GK na "powietrzu" ale pod daszkiem. Pięknie się wyginała od wilgoci i ciężaru własnego (nie pękła). Ale to były oczywiście skrajne warunki.
Wystarczy postawić kawałek płyty pod ściana... po skosie... na tydzień i pięknie się wygnie... nawet w domu i dlatego płyty powinny być mocowane do profili o rozstawie nie większym niż 50cm a najlepiej 40cm...

zdzisiek77
27-04-2008, 09:47
Wypaczanie płyt powstaje przy zmianach gwałtownych skoków ogrzewania, zawilgocenia, lup ustawiania płyt pjonowo przed montażem na dłuższy czas.