PDA

Zobacz pełną wersję : Stare Babice / Warszawski Zachodni: jest ktoś z tego rejonu?



ManieQ
10-09-2003, 16:08
Hej!

Tak sobie pomyślałem, że może fajnie byłoby mieć jakieś 'lokalne' forum. Warto byłoby, nie zaśmiecając niezainteresowanym, porozmawiać np. z kim w urzędzie da się pogadać, kto może wykopać tanio studnię, co zrobić, żeby gnima wreszcie robiła drogę, czy w końcu umówić się na lokalne piwo 8) .
Czy ktoś ma możliwość założenia takiego forum? Albo wie gdzie takie (darmowe) forum możnaby założyć? I najważniejsze:czy poza mną ktoś jeszcze byłby tym zainteresowany???

Pozdrowienia od przyszłego mieszkańca wsi Kwirynów, gmina Babice Stare, powiat Warszawski Zachodni, województwo Warszawskie, Polska :lol:

Mariusz

mbz
10-09-2003, 16:19
juz jest takie forum, w Klubie budujacych: Grupa kampinoska, pozdrawiam :)
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3806

jprzedworski
11-09-2003, 19:29
Może by się i przydało trochę zawęzić obszar, bo Grupa Kampinoska, obejmuje spory obszar. A sporo osób udziela się jeszcze w Grupie Warszawskiej. Ale czy to się wtedy przyjmie? Zobaczymy. Ja też z tego regionu, choć mruk trochę ze mnie i za bardzo się do pisania nie wyrywam.
Od 2 tygodni mam pozwolenie na budowę w Kwirynowie.

mbz
12-09-2003, 08:34
jprzedworski, gratulacje :) to kiedy zaczynasz, jeszcze w tym roku?

jprzedworski
12-09-2003, 08:44
"I chciałabym i boję się". Tam jest problem z mediami. Cwana gmina wzięła już opłaty adiacenckie od sprzedających, czyli media niby robi gmina. Tyle że za kilka lat. A ZE nie ma już transformatora, do którego można się podłączyć (sprawdzone "od kuchni", czyli to nie tylko takie tłumaczenie). Jak postawię za szybko, będę miał tylko lampę naftową. Do budowy mam własny agregacik, ale mieszkać się przy tym nie da. Chyba zrobię choć fundament. Co stoi, to stoi. Poza tym, skoro już mam stawiać to chyba szybko, bo się chcę jeszcze trochę namieszkać - latka lecą, a ja już nie młodzian ...

KrzysiekSw
12-09-2003, 08:57
Pewnie, nie udzielam się za mocno (wysłałem raptem parę postów) w grupie kampinoskiej, ale takie zawężenie do gminy St. Babice myślę, że odpowiadało by mi .
Dla tych co jeszcze nie wiedzą - buduję w St. Babicach, od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na budowę. W tym roku chcę wylać fundamenty.
Bliskie kontakty w małej grupie zawsze pomagają :wink:

Jeżeli chcecie się bliżej zorganizować, zrobić jakieś spotkanie, itd., jestem do dyspozycji.

Pozdrowienia, szczególnie dla bliskich sąsiadów :D

jprzedworski
12-09-2003, 09:22
To jednak nie jest tak źle z tymi Babicami. Na mapie forumowiczów jeszcze tego nie widać. Myślę, że jakieś spotkanie się może przydać. Choćby dla wymiany doświadczeń i kontaktów (firmy, hurtownie itp.)

jprzedworski
12-09-2003, 09:30
Wcale się nie zdziwię, jeśli Redakcja przerzuci nas z tą dyskusją do Klubu Budujących. Tam się powinniśmy znaleźć, a nie w Wymianie Doświadczeń.

KrzysiekSw
12-09-2003, 10:43
Ośmieliłem się........... i założyłem w Klubie Budującym grupę Stare Babice, pomysł - czy dobry - to się okaże.
Zainteresowanych proszę o wpisy - może wywiąże się z tego jakaś samopomoc sąsiedzka :wink:

Pozdrawiam

mbz
12-09-2003, 10:52
Pewnie, nie udzielam się za mocno (wysłałem raptem parę postów) w grupie kampinoskiej, ale takie zawężenie do gminy St. Babice myślę, że odpowiadało by mi .
:D

Tak, tylko, ze w pytaniu ankietowym bylo Stare Babice/Warszawski Zachodni, a wtedy Kampinoska sie lapie, zwlaszcza, ze po wprowadzeniu nowych przepisow wiekszosc zalatwia sie w powiecie.

KrzysiekSw
12-09-2003, 11:12
Masz rację, ale mi z Babic do np Błonia troszkę daleko, nie znam tam fachowców, itd.
Poza tym Ty też chyba przeglądasz Grupy: Warszawską i Kampinoską.
Do bliższego sąsiada łatwiej wpaść po kilo cukru :D
Ja dopiero zaczynam, tym chętniej pogadam z kimś kto objeżdżał już okoliczne hurtownie.
Jak pomysł nie chwyci, to trudno.
A propos, jak można znaleźć się na mapie forumowiczów?

Pozdrawiam

mbz
12-09-2003, 11:18
Jak chcesz byc na mapie, najlepiej wejdz do grupy warszawskiej i zglos taka potrzebe z opisem miejsca do Maco lub napisz do niego na priv :)
Ja przegladam warszawska i kampinoska, bo w tej chwili wynajmuje dom w gminie Stare Babice, ale moja dzialka jest w gminie Ozarow.

ManieQ
12-09-2003, 21:24
witam!

Przyznam, że nie myślałem, że taka dyskusja się rozwinie. Pytanie tylko jak i gdzie to zrobić. Mam pomysł, ale powiem dopiero jak się upewnię.