PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana płytek podłogowych



Sławek123
17-04-2008, 11:54
Muszę zmienić płytki na (zadaszonym) tarasie - mój problem polega na tym, że stare płytki swietnie się trzymają podłoża. Pytanie - czy koniecznie trzeba skuwać stare?. Słyszałem od jednego fachowca, że wystarczy przemalować stare płytki ciekłą folią Aquaflex, posypać delikatnie piaskiem i po wyschnięciu nakładać klej i nowe płytki. (stare płytki są gładkie). Ale czy to ma sens - czy płytka na takim podłożu się utrzyma?. Czy ma ktoś na to radę?

osek
17-04-2008, 17:22
kupić odpowiedni klej i po kłopocie- kładziesz na starych płytkach.
np CEKOL C-11

Sławek123
18-04-2008, 15:57
Świetnie! to ułatwiło by mi sprawę :D
Czyli rozumię, że nie trzeba żadnych podkładów, tylko dobry klej i po sprawie

Aluland
18-04-2008, 18:36
kupić odpowiedni klej i po kłopocie- kładziesz na starych płytkach.
np CEKOL C-11
plus impregnat kontaktowy.

cronikon
19-04-2008, 11:00
Fachowiec który poleca kłaść płytki na płytki to raczej chłoporobotnik a nie fachowiec ,jeżeli szanuje pan swoje pieniądze i nie chce pan za niedługi czas robić tej samej roboty na nowo to polecam zerwać stare płytki i dopiero położyć nowe ,ten fachowiec który panu to polecał chyba niedawno wrócił z Anglii bo tam się tak robi na trzy miesiące i wraca się do klienta, ale Anglików na to stać .

sSiwy12
19-04-2008, 11:07
Pytanie dlaczego musisz położyć nowe płytki. Jesli tylko i wyłącznie ze wzgledów estetycznych, to - jesli jest "miejsce" - mozna nałożyć nowe na stare. Ale jesli jest inna przyczyna tej decyzji (pekają, cieknie, itp.) to połozenie nowych na stare nie zlikwiduje problemu, lecz tylko oddali go w czasie.
Pozdrawiam

Sławek123
19-04-2008, 18:56
Powodem dla którego chcę zmienić płytki są względy estetyczne. Skuwanie starych płytek podłogowych to sporo i pracy i czasu a co za tym idzie i kasy. Dlatego kombinuję, żeby położyć nowe na stare - ale nie wiem czy pod względem technicznym ta decyzja jest do przyjęcia? Pytam gdzie mogę - opinie nie są jednoznaczne. Ostatnio powiedziano mi, że należy stare płytki przesmarować "Warstwą kontaktową na trudne podłoża" firmy Atlas Premium a następnie kłaść płytki na "Klej elastyczny" Buildfix. Nie znam nikogo kto kładł płytki na płytki tą metodą. Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z tymi materiałami - czy za kilka miesięcy nie będę miał "podwójnego" problemu??? :-?

osek
21-04-2008, 16:26
Fachowiec który poleca kłaść płytki na płytki to raczej chłoporobotnik a nie fachowiec ,jeżeli szanuje pan swoje pieniądze i nie chce pan za niedługi czas robić tej samej roboty na nowo to polecam zerwać stare płytki i dopiero położyć nowe ,ten fachowiec który panu to polecał chyba niedawno wrócił z Anglii bo tam się tak robi na trzy miesiące i wraca się do klienta, ale Anglików na to stać .

ogólna krytyka- żądnych szczegółów?!
jeśli stare płytki są "dobre" (czyt. przylegająca bardzo dobrze i mocno do powierzcyhni, brak głuchych miejsc) to jest to dobre podłoże.

czyżby Pan Cronikon robił w ten sposób w Angli ? ;]

vadiol
21-04-2008, 19:44
Albo nie wie , ze sa produkowane kleje dedykowane na taka okolicznosc .

Aluland
21-04-2008, 19:50
Albo nie wie , ze sa produkowane kleje dedykowane na taka okolicznosc .
czas poczytaći posłuchać szkoleń.... :D, tym bardziej ze temat opisywany dotyczy gresu i bez peknieć i tzw miejsc "pustych" wolnych od kleju. :D

Sławek123
24-04-2008, 19:09
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi - Wasze komentarze "rozjaśniły" mi nieco temat - teraz wiem z czym przyszło mi się mierzyć. Jestem dobrej myśli - zastosuję się do fachowych rad - a za jakiś czas odezwę się opisując skuteczność opisanej metody kładzenia płytki na płytki.
Pozdrawiam :D

osek
24-04-2008, 20:04
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi - Wasze komentarze "rozjaśniły" mi nieco temat - teraz wiem z czym przyszło mi się mierzyć. Jestem dobrej myśli - zastosuję się do fachowych rad - a za jakiś czas odezwę się opisując skuteczność opisanej metody kładzenia płytki na płytki.
Pozdrawiam :D

tylko pamiętaj aby smarować i podłoze i płytke klejem ;) 100% styku :D
pozdrawiam.

Sławek123
20-01-2011, 17:23
Witam!
Minęły prawie 3 lata od czasu położenia Płytek na zadaszonym tarasie metodą "płytka na płytkę" bez zrywania poprzednich.
Stare płytki "posmarowałem" warstwą kontaktową, a do klejenia użyłem kleju elastycznego - trzeci sezon się zaczyna a podłoga super się trzyma - żadnych problemów!.
Polecam tę metodę (oczywiście w przypadku, gdy stare płytki dobrze trzymają się podłoża) - ogromna oszczędność pracy, czasu i pieniędzy.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za udzielone porady.

nietakisupermario
21-01-2011, 12:14
Witam, czyli jest nadzieja, że jak zrobię tak u siebie, to też się nie posypie ;) Na co w końcu kleiłeś, na cekol c-11? I jaki grunt dałeś?

Sławek123
23-01-2011, 11:59
Do klejenia użyłem; klej elastyczny Buildfix, a wcześniej stare płytki posmarowałem warstwą kontaktową na trudne podłoża Atlas Premium

nietakisupermario
25-01-2011, 13:27
Dzięki za odp. W takim razie pytanie do osób, które kładły na cekol, czy wspomniany impregnat kontaktowy, to GS-83 Kontakt cekolu? I jak w ogóle się sprawdziły te produkty?

edde
25-01-2011, 21:42
kładłem płytki na ścinie i podłodze w kuchni rodziców na cekol elastyczny (nie pamiętam nazwy, miał w opisie, ze można kleić płytka na płytkę), stare płytki wcześniej umyte (w niektórych miejscach wyszorowane bo to kuchnia i gaz), szczególnie z tłuszczów, ściany przegruntowane gs-83Kontakt, podłoga nie, robione ze dwa czy trzy lata temu, do dziś jest ok

nietakisupermario
26-01-2011, 10:49
Dzięki serdeczne edde, 2-3 lata bez problemów, znaczy że się cekol nadaje ;) w takim razie spokojnie mogę zabrać się za robotę u siebie. a ile razy gruntować, gs-83 kontakt jest emulsja jednowarstwową? Czy dla lepszej skuteczności dać kilka warstw? Pozdrawiam.

edde
26-01-2011, 20:35
ja robiłem jednowarstwowo