PDA

Zobacz pełną wersję : 1% dla Majki



malysmok
17-04-2008, 14:57
Witam,

W imieniu swoim i mojej dziewczyny Majki proszę was o pomoc - wpłacenie 1% na leczenie Majki. Poniżej wklejam prośbę Majki:

Nazywam się Maja Figura. Mam 27 lat i do sierpnia 2007 roku byłam zdrową i sprawną osobą. Skończyłam studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu i pracowałam jako doradca żywieniowy. Moją pasją była jazda konna. Żyłam bardzo aktywnie.

W sierpniu 2007 roku zachorowałam na reumatoidalne zapalenie stawów. Moje życie zupełnie się zmieniło. Ból i obrzęki stawów zaczęły uniemożliwiać najprostsze czynności. Wstanie z łóżka, ubranie się, czy nawet podniesienie szklanki z wodą, było problemem nie do pokonania. Perspektywa choroby, która powoduje nieodwracalne zmiany w stawach i doprowadza do kalectwa, odebrała mi radość życia.

Mimo leczenia dużymi dawkami leków sterydowych i 3-miesięcznego leczenia Methotrexatem w maksymalnych dawkach choroba powodowała, że byłam coraz mniej sprawna. Rano potrzebowałam kilku godzin, aby pokonać poranną sztywność towarzyszącą chorobie. Niekiedy sztywność nie opuszczała mnie przez cały dzień, co uniemożliwiało mi codzienną pracę i zwykłe codzienne życie.

Jedyną szansą dla mnie na w miarę normalne życie są leki biologiczne. Niestety koszt takiej kuracji to około 4200zł miesięcznie. Jest to suma, której ja i moja rodzina nie jesteśmy w stanie sami pokryć. Dlatego zarejestrowałam się w Fundacji im. O. Honoriusza Kowalczyka w Poznaniu. Jest to fundacja posiadająca uprawnienia organizacji pożytku publicznego (OPP), czyli taka, na którą można wpłacać 1% podatku. Wiem, że moja choroba, jeżeli nie zostanie szybko opanowana, doprowadzi do kalectwa. Tylko dzięki lekowi, który uspokoi stan zapalny mogę tego kalectwa uniknąć.

Dane fundacji, na którą można wpłacać 1% podatku:

Fundacja im. O. Honoriusza Kowalczyka (leczenie - Maja Figura)
KRS: 0000038375

W razie pytań proszę daj znać i w miarę możliwości przekaż tą informację znajomym

Z góry bardzo Ci dziękujemy.

Maciek i Majka

Pawel Jasiak
26-11-2008, 21:42
prosze o kontakt z MAJKA <[email protected]>