PDA

Zobacz pełną wersję : Nawodnienie-dlugosc kabla od czujnika deszczu?



arkadiusz
17-04-2008, 17:42
Facet od nawodnienia, ktory montowal nawodnienie u mnie w ogrodzie twierdzi, ze nie mozna przedluzyc kabla, ktory laczy czujnik deszczu z programatorem. Twierdzi, ze kabla oryginalnego nie wolno przedluzac.
Az mi sie wierzyc nie chce. Czy ktos z Was przedluzal ten kabel?

pozeracz
17-04-2008, 18:44
Problem nie lezy w mozliwosciach technicznych tylko w tym ze komus sie nie chce. Przeciez ludzie nie mieszkaja na identycznych dzialkach i w identycznych domach. U mnie przewod pomiedzy stacja meteo a jednostka sterujaco-pomiarowa wynosi okolo 100 metrow. Przeciez gdyby nie mozna bylo stosowac przewodow o roznych dlugosciach to bylaby jakas farsa.
A jak tam z cisnieniem w instalacji, juz w porzadku?

arkadiusz
17-04-2008, 18:45
Wlasnie skonczylem rozmawiac z tym gosciem. Nie wiem czy mam isc sie upic czy isc sie poplakac:-(((

pozeracz
17-04-2008, 18:48
Upic. Przepij pieniadze ktore miales mu zaplacic. :wink:

pozeracz
17-04-2008, 18:54
Szkoda ze taki wykonawca jak ten Twoj nie zadzwoni ze swoimi odkrywczymi teoriami do polskich przedstawicielstw advisera, tanake czy netafimu, goscie by sie z tydzien tarzali ze smiechu. :D

arkadiusz
17-04-2008, 18:57
A jak tam z cisnieniem w instalacji, juz w porzadku?

Babka z Irrigi powiedziala, ze cisnienie 2 to faktycznie troche malo. W sobote jade sam sprawdzic wszystko.
Narazie bujam sie z tym, kto ma zamontowac programator w pomieszczeniu gospodarczym.

pozeracz
17-04-2008, 19:10
Najlepiej niech zalozy ten ktory zakladal reszte, zeby pozniej w razie awarii jeden na drugiego nie zganial. A jezeli nie jest to mozliwe to jakikolwiek elektryk-automatyk da rade bez problemu.