PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ADAŚ pracownia HORYZONT



mirabelka77
17-04-2008, 22:51
Dzisiaj natknęłam się na całkiem fajny projekt domu ADAŚ

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=528

Czy ktoś go buduje lub rozważa zakup takiego projektu (z tego co się orientuję to projekt ten dopiero niedawno się ukazał na rynku)?

Co o nim sądzicie?

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 08:08
Witaj.

Adaś jest naszym wymarzonym domkiem – będziemy go budować.
Projekt zamówiliśmy na początku marca i w chwili obecnej dokonujemy jego adaptacji.
Jest to domek naszych marzeń. W środku ma funkcjonalne rozwiązania. Dobrze ułożone piony wentylacyjne, dzięki czemu tylko dwa kominy. Na poddaszu dzięki lukarnom zwiększa się powierzchnia użytkowa pokoi (mniej skosów). Prosty dach. Duży taras (w wersji nad garażem).

Agnieszka i Przemek

mirabelka77
18-04-2008, 08:51
Strasznie się cieszę, ze ten fajny domek 'znalazł' już inwestorów.

My jesteśmy na etapie poszukiwania projektu, w tym celu przeczesuję strony z projektami, forum Muratira itd.

Ten projekt urzeka swoją prostotą i funkcjnalnym rozplanowaniem wnętrza. jedyne czego mi tu brakuje to tylko spiżarnia przy kuchni, ale da się przeżyć jej brak.
Aha - bardzo lubię dobrze naświetlone wnętrza, a tu jest sporo przeszkleń.
Trochę obawiałabym się tych stropodachów, ale moze niepotrzebnie....

Proszę mi tyko napisać na jaką kwotę szacujecie wybudowanie tego domku w stanie do wprowadzenia?
A garaż jedno czy dwustanowiskowy?

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 09:19
Wybraliśmy wersję C z garażem dwustanowiskowym.
Urzekł nas ten domek ze względu na funkcjonalność, prostotę, wygląd oraz te cudowne przeszklenia.

W Adasiu bardzo dobrze rozplanowano pomieszczenia. My poszerzamy garaż i w nim powstanie drugie pomieszczenie gospodarcze.

Kosztorys przesłany nam przez firmę projektową wynosi 302 tys. netto, ale zdajemy sobie sprawę, że koszt może wzrosnąć. W kosztorysie ujęto wykorzystanie bloczków Ytong i silka i przy takich materiałach zostaniemy. Można też dokonać zamiany materiałów na inne, tańsze i wtedy kosztorys może się zmienić.
Ostateczny koszt budowy poznamy jak się wybudujemy, gdyż ceny robocizny i materiałów rosną.

Na początku baliśmy się stropodachów, ale w projekcie mają one minimalne spadki i nie powinno to przeszkadzać. Wystarczy dobra izolacja. My pociągniemy jeszcze rynny po bokach, aby zapewnić odpływ wody.

Na jednym forum znaleźliśmy odpowiedź fachowca na zapytanie w sprawie.
Cytat „Mam spore doświadczenie w realizacji różnego rodzaju budowach. Dziś mamy szeroką gamę materiałów o wysokiej elastyczności i sprawdzające się w różnych strefach klimatycznych, również w naszej. Różnego rodzaju folie, membrany, synetyki itp. uszczelniają najbardziej udziwnione miejsca. Wiadomo trzeba to zrobić dobrze, jak każdą inną robote. Ale dla tych ekip które już coś budowały nie zrobi to na nich większego wrażenia. Będzie to dla nich jak zwykłe opierzenie komina. Poza tym powierzchnia lukarn jest niewielka, odprowadzenia wody wystarczające. I z tego co się dowiadywałem stropodaszki są wentylowane. Życzę wam dużo spokoju i oknsekwencji w dążeniu do celu. Pozdrawiam też wszystkich niezdecydowanych i sceptyków.”

Pozdrawiam Agnieszka

mirabelka77
18-04-2008, 10:00
Tak, przytoczoną przez Ciebie opinię nt stropodachów znalazłam też wczoraj w necie.
A mostki cieplne przy płytach balkonowych? Myśleliście o tym, czy straty ciepła z tego powodu są stosunkowo niewielkie i nie warto sobie zawaracać tym głowy?

I kolejne pytanie (wybacz, że tak ich dużo): jaka jest powierzchnia garażu dwustanowiskowego w projekcie i o ile sobie powiększyliście w trakcie adaptacji?

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 11:07
W przypadku tarasu nad garażem nie będzie problemu - trzeba będzie dobrze zaizolować i tam straty cieplne nie powinny być zbyt duże - opinia projektanta. Garaż ma w naszym projekcie 36,4 m, a powiększamy go w bryle do ściany tylnej o jakieś 10 m2, aby tworzył jedną całość z budynkiem.

Likwidujemy tylny balkon, aby uniknąć mostków cieplnych i z naszych przemyśleń ten balkon nie byłby przez nas nigdy używany. Wystarczy nam duży taras nad garażem i ten przy domu.
Dzięki likwidacji tylnego balkonu, wysuwamy lukarnę do ściany budynku i unikamy tutaj mostków cieplnych.

mirabelka77
18-04-2008, 11:34
Dzięki serdeczne za odpowiedzi!
A w przypadku likwidacji tylnego balkonu to zamierzacie mieć drzwi z taką barierką tuż za nimi czy duże okna?

Nasza działka, na której zamierzamy się budować ma wjazd od południa. Z przodu działki mamy dodatkowo piękny stary drzewostan, natomiast z tyłu działki (tj. od północy) jedynie jakieś akacje samosiejki i niezbyt miłych, niestety :evil:, sąsiadów.
Stąd chcemy wsunąć się z domem jak najbliżej sie da do tylnej granicy działki i posiadać jak najmniej okien od tyłu, a najlepiej żadnego.

Pojekt Adaś musielibyśmy więc usytuować szczytem od strony wjazdu a zatem ta 'tylna" ściana budynku byłaby u nas od strony zachodniej. Taras nad garażem byłby od północy i w ostateczności przydałby sie na .... stawianie suszarki z praniem i wietrzenie pościeli.

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 11:48
Dzięki serdeczne za odpowiedzi!
A w przypadku likwidacji tylnego balkonu to zamierzacie mieć drzwi z taką barierką tuż za nimi czy duże okna?

Zmniejszamy okna - nie zostawiamy takich dużych i nie robimy barierek :)



Nasza działka, na której zamierzamy się budować ma wjazd od południa. Z przodu działki mamy dodatkowo piękny stary drzewostan, natomiast z tyłu działki (tj. od północy) jedynie jakieś akacje samosiejki i niezbyt miłych, niestety :evil:, sąsiadów.
Stąd chcemy wsunąć się z domem jak najbliżej sie da do tylnej granicy działki i posiadać jak najmniej okien od tyłu, a najlepiej żadnego.

Od sąsiadów możecie odgrodzić się wysokim płotem :lol: Nie będą wtedy zaglądać na Waszą działkę i nie będziecie ich widywać, jak zapragniecie posiedzieć w ogródu:)

Rudka
18-04-2008, 13:18
Witam sypmatyków Adasia.
Ja i mój mąż również od dłuższego czasu poszukujemy dla siebie projektu idealnego. Adaś wpadł nam w oko juz jakiś czas temu. Bardzo mi sie podoba ale nie jest oczywiscie idealny. Zastanawiamy się również nad Projektem Krzyś, ale boje sie żeby nie był za duży, nasza działka jest mała .
Co do Adasia to nie zauważylam żeby lukarna od ogrodu była cofnieta względem sciany. Ale pomysł z rezygnacją z balkonu uważam za bardzo dobry. Powięszkszenie garażu na równi z bryła budynku to też swietny pomysł. Nie wiedziałam że dzieki temu zyskuję 10 m powierzchni, to bardzo dobra wiadomośc. Chetnie bym obejrzala projekt domu wraz z wymiarami. To ułatwiłoby mi różnego rodzaju zmiany.
Odnośnie adaptacji wnętrza.
Trochę wydaje mi się za mały duży pokój, zastanawiam sie nad powiększeniem go kosztem małego pokoju. Myślę również nad rezygnacją z kominka.Wiem że jest bardzo dobrze usytuowany i ciepło by się dobrze rozchodziło ale po pierwsze nie wyobrażam go sobie na środu domu a po drugie mamy kominek w domu letniskowym i wiem że oprócz plusów są również minusy.
Odnośnie zmian na poddaszu. Dwa duże pokoje przeznaczam dla dzieci. Trzeci na naszą sypialnie, ale wydaje się trochę mały. Raczej trudno będzie tam zmieścić dużą szafę. Zastanawiam się nad wygospodarowaniem garderoby.
Jeszcze mam do was pytanie. Jak to jest z tą powierzchnią użytkową a powierzchnią podłóg. Pokoje na górze mają pow. 20 m o wysokości 2.70 a reszta tam gdzie jest zaznaczone przerywną linia ma wysokość 2.20, czy też powierchnia 20 m to jest łączna powierzchnia .
Myślę również że atutem tego domu byłaby ciekawa elewacja.
My nie konsultowaliśmy jeszcze projektu z architektem, jesteśmy na etapie poszukiwania takowego. Jestem bardzo ciekawa waszych pomysłow na zmiany. Może podsuniecie mi kilka pomysłów dzięki którym uznam ten projekt za idealny.
Pozdrawiam wszystkich.
Marzena

Havena
18-04-2008, 15:54
Witajcie!
Wprawdzie urzekl mnie Krzys, ale Adas tez mi sie podoba ;)


Trochę wydaje mi się za mały duży pokój, zastanawiam sie nad powiększeniem go kosztem małego pokoju.

A gdzie bedzie wejscie do malego pokoju?
I jeszcze jedno - gdzie planujecie postawic duzy stol dla gosci?

mirabelka77
18-04-2008, 16:39
Witam,
jak miło że Adaś ma takie wzięcie!

Agnieszka&Przemko- ale:
- ogród byłby od północy
-musiałabym wyciąc z frontu działki piękne sosny, brzozy, lipę a nowe nasadzenia za szybko nie urosną
- od południa mam ścianę zieleni!!!!
- nie po to uciekam z murów, żeby budować sobie kolejne :lol: (a ta na serio jest niewielki spadek terenu - sąsiedzi są odrobinę wyżej i mają piętrowy dom)

A jakie macie ogrzewanie w planach?



Odnośnie adaptacji wnętrza.
Trochę wydaje mi się za mały duży pokój, zastanawiam sie nad powiększeniem go kosztem małego pokoju. Myślę również nad rezygnacją z kominka.Wiem że jest bardzo dobrze usytuowany i ciepło by się dobrze rozchodziło ale po pierwsze nie wyobrażam go sobie na środu domu a po drugie mamy kominek w domu letniskowym i wiem że oprócz plusów są również minusy.
Odnośnie zmian na poddaszu. Dwa duże pokoje przeznaczam dla dzieci. Trzeci na naszą sypialnie, ale wydaje się trochę mały. Raczej trudno będzie tam zmieścić dużą szafę. Zastanawiam się nad wygospodarowaniem garderoby.
Jeszcze mam do was pytanie. Jak to jest z tą powierzchnią użytkową a powierzchnią podłóg. Pokoje na górze mają pow. 20 m o wysokości 2.70 a reszta tam gdzie jest zaznaczone przerywną linia ma wysokość 2.20, czy też powierchnia 20 m to jest łączna powierzchnia .

A więć odnśnie dużego pokoju;
25 m2 to może się wydawać niedużo, ale ja w obecnym mieszkaniu mam dokładnie taką powierzchnię pokoju więc wiem z autopsji, że to jest dosyć przestronne wnętrze.
Poza tym należy zadać sobie pytanie jak będzie umeblowany salon. Ja chcę mieć tylko kanapy, stolik, coś na czym stanie telewizor (równie dobrze półka z suchego tynku po cąłej długości ściany na wysokości ok. 40-50 cm) i z grubsza wszystko.
Co do powierzchni pokoi na poddaszu to coś mi się obiło o uszy że wysokość pomieszczenia musi mieć 190 cm aby zaliczyć do powierzchni użytkowej., ale niech się wypowie ktoś bardziej zorientowany w temacie.



I jeszcze jedno - gdzie planujecie postawic duzy stol dla gosci?

Kilka razy do roku jestem w stanie przestawić stół z kuchni/jadalni do salonu na czas przyjmowania gości z wielką pompą (piszę o imprezach typu wigilia,chrzciny,komunia).

A goszcząc najbliższych (siostra, mama) i przyjaciół bliskie usytuowanie stołu od kuchni to tylko zaleta.
No i niezła motywacja do utrzymywania kuchni na błysk :lol:

A tak w ogóle to bardzo by mi pasowało, aby na czas gotowaia można było przesunąć ściankę w celu oddzielenia kuchni od salonu bo jednak zapachy się przenoszą
No ale to nie w tym projekcie...

Już wcześniej pisałam: najbardziej brakuje mi tu spiżarni

A co do sypialni to może dzieci wypchnąć na górę a sobie sypialnię urządzić na dole?

Piszecie o Krzysiu więc chyba rzucę okie i na Krzysia. Ale dlamnie 140 m2 to i tak baardzo dużo.
Wcześniej myślałam o parterowce ok. 100 m2...

zmień
No widzę Krzysia: rzeczywiście super rozwiązanie odnośnie kuchni, jadalni i salonu ale góra to nieeee.
Bez sensu hol 13 m2, za małe 2 pokoje, właściwie klatki
Ale to tylko moja prywatna opinia. :wink:

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 20:01
Witam sympatyków Adasia - grono nam się powiększa :D

mirabelka77 żartowałam z tym płotem :) :lol:

My nie zmieniamy wielkości pomieszczeń. Duży pokój według naszego odczucia jest wystarczająco przestronny i łączy się z kuchnia, a nam o to chodziło – duża otwarta przestrzeń.

Kominek u nas zostaje i będzie elementem grzewczo – ozdobnym. Z kominka rozprowadzimy ciepło na inne pomieszczenia.
Nastawiamy się na ogrzewanie gazowe. Kominek jest alternatywą.

Chcieliśmy na początku przeorganizować górę, ale po naradach i różnych pomysłach postanowiliśmy zostawić rozmieszczenie pomieszczeń bez zmian.

Tak jak opisała mirabelka77 u nas stół będzie elementem przenośnym na spotkania w większym gronie.

Co do meblowania, to nie mamy dokładnej koncepcji jeszcze na tym etapie :-?

mirabelka77 a myślałaś o wstawieniu drzwi przesuwanych, które pozwolą Ci zamykać kuchnie na czas gotowania? Nie wiem jakby można to rozwiązać, ale może warto to przemyśleć. Płyty GK ze stelażem i drzwi chowane? Niestety to tylko jakiś pomysł, ale nie wiem czy dobry.

Powierzchnia użytkowa - ciekawy artykuł
http://www.hetman.com.pl/wiedza/wiedziec61.php

Pozdrawiam Agnieszka

Agnieszka&Przemko
18-04-2008, 20:04
I jeszce jedno :lol:

W pokojach na poddaszu pod skosami można zrobić zabudowę z szaf - takie nieduże garderoby :)

Havena
18-04-2008, 20:33
No widzę Krzysia: rzeczywiście super rozwiązanie odnośnie kuchni, jadalni i salonu ale góra to nieeee.
Bez sensu hol 13 m2, za małe 2 pokoje, właściwie klatki
Ale to tylko moja prywatna opinia. :wink:

Masz swieta racje, te dwa malenkie pokoiki sa beznadziejne! Dlatego polaczymy je w jeden. Beda zatem tylko dwie sypialnie + garderba i lazienka (zamienione miejscami). Gora bedzie dla dzieci, dol dla nas ;)

Mam do Was pytanie o Adasia: czym pokryte sa stropodachy? Czy sa zupelnie plaskie?

mirabelka77
18-04-2008, 20:56
mirabelka77 a myślałaś o wstawieniu drzwi przesuwanych, które pozwolą Ci zamykać kuchnie na czas gotowania? Nie wiem jakby można to rozwiązać, ale może warto to przemyśleć. Płyty GK ze stelażem i drzwi chowane? Niestety to tylko jakiś pomysł, ale nie wiem czy dobry.


No w tym projekcie to raczej sie nie uda ze względu na ksztalt kuchni i plsnowane usytuowanie stołu.
Ale myślałam przy innych projektach, żeby zrobić ściankę przesuwaną w ten sposób, żeby pomiędzy 2 ścianki karton-gipsu zamontować takie płyty (ewentualnie inny materiał) jak w szafach do zabudowy; albo jak byłaby kasa to takie duże przeszklone drzwi przesuwanev(raczej nie 1 szt bo byłyby za ciężkie)
tak czy inaczej po boczkach musiały by być ścianki pomiędzy salonem a kuchnią


Kiedyś oglądałam taki niewelki dom, szeroki czhyba na 4 metry i w ten sposób wydzielony był jeden z pokoi , naprawdę niegłupio to wygladało a poprawiło użyteczność tego domu że hej

Co do ogrzewania to u nas rura z gazem przebiega w drodze tuż przy działce, grzechem byłoby więc nie doprowdzić gazu do domu.
Ale czy będziemy ogrzewać dom gazem? Pewnie tak bo to najwygodniejsze, ale upieram się przy sporym pomieszczeniu gopodarczym w projekcie domu na wypadek, gdyby za kilka lat się okaząło ze gaz jest cholernie drogi i trzeba wstawić piec na węgiel, ekogroszek czy pelety (czy jak się to ustrojstwo nazywa).
A czy można połączyć ogrzewanie gazem i ekogroszkiem? Bo ogrzewaie gazem i kominkiem z płaszczem wodnym sporo inwestorów łączy.

A rozbieżnść co do rachunków za gaz jest olbrzymia, już sama nie wie co o tym myśleć...

Agnieszka&Przemko
22-04-2008, 08:32
Mam do Was pytanie o Adasia: czym pokryte sa stropodachy? Czy sa zupelnie plaskie?

Stropodachy nie są zupełnie płaski. Mają lekki spadek i zagłębione koryto do zbierania wody.
Z projektu wynika, że pokrycie zawiera min. wiatroizolacja i folię dachową. Można też zastosować zamiennie 2x papę termozgrzewalną.
Poza tym stropodach są wentylowane - informacja od projektanta - ja się na tym dokładnie nie znam :)

mirabelka77
22-05-2008, 15:40
Hej hej jak tam miłośnicy Adasia?

Agnieszka&Przemko - załatwiliście juz papierologię?

Agnieszka&Przemko
03-06-2008, 10:00
Hej hej jak tam miłośnicy Adasia?

Agnieszka&Przemko - załatwiliście juz papierologię?

Witaj.

Niestety papierologia trwa nadal. :( Trafiliśmy na złośliwego geodetę, który robił wtórnik 4 tygodnie i o zgrozo - nawet nie zaczął. Na dodatek potem utrudniał pracę innej osobie, która się tym zajęła.

Dzięki sprytowi i zaangażowaniu nowej Pani geodetki - sukces w 2 tygodnie.

W czwartek po wszystkich uzgodnieniach wtórnik z projektem Adasia idzie do adaptacji. :lol: Projektantka już wie co ma robić - czekała tylko na wtórnik, aby zacząć działania.

Na razie na naszej działeczce - zielono :lol:


Lekko ucichło na forum - czy ktoś jeszcze zdecydował się na Adasia ???

Pozdrawiam
Agnieszka

wiolex
09-03-2009, 19:01
Witam
Bardzo spodobał mi się ten projekt. Czy ktoś mieszka lub kończy budowę tego domu. Może chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami i zdjęciami domu.

krzychow15
11-03-2009, 09:03
Czekam na pozwolenie na budowę. Dokonałem kilku zmian, w tym zmiany technologii, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie latem zaczynam.

Agnieszka&Przemko
13-03-2009, 10:09
Witam
Bardzo spodobał mi się ten projekt. Czy ktoś mieszka lub kończy budowę tego domu. Może chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami i zdjęciami domu.

Witajcie.

Razem z mężem zakupiliśmy projekt Adasia, dokonaliśmy adaptacji. Niestety nie posiadamy zdjęć z realizacji, gdyż dopiero zaczynamy budowę.

Domek jest bardzo funkcjonalny i łączy w sobie styl klasyczny z nowoczesnym. Jednak jak w każdym projekcie typowym trzeba wprowadzić kilka swoich zmian. Dokonaliśmy dwóch zmiany konstrukcyjnych: powiększenie garażu i likwidacja balkonu z wysunięciem lukarny do jednej bryły budynku. Reszta to zmiany kosmetyczne typu likwidacja okien balkonowych w kuchni.

Pozdrawiam
Agnieszka

krzychow15
13-03-2009, 10:26
Zrobiliśmy podobne zmian.Garaż wydłużony do bryły budynku, likwidacja balkonu, przedłużenie lukarny, powiększenie pom. kotłowni- będzie piec na paliwo stałe, likwidacja okien bocznych balkonowych na mniejsze, w tym miejscu likwidacja tarasu, poszerzenie tarasu . Ze zmian w technologi: siporex 24 cm, styropian 15 cm, strop - płyty kanałowe, dodatkowy świetlik na schodach np. velux. Generalnie projekt jest super i prawie skończona jego adaptacja.

arturo-młodszy
14-03-2009, 09:25
Witam !!
Wraz z żonką również startujemy z Adasiem za miesiąc, dwa - tylko ta zima ucieknie.
Pozwolenie na budowę oraz adaptację mamy zrobioną, z przeróbek m.in zabudowa miejsca nad garażem no i zabliźniaczenie (to takie większe zmianki) reszta to kosmetyka zmiana okien przesunięcie ścianki by uzyskać większy salon reszta zostaje prawdopodobnie bez zmian :)
Chcemy uzyskać coś takiego ale bliżniak:)

http://images40.fotosik.pl/79/12f58a0ec659b33c.jpg

Kilka osób już Adasia buduję i naprawdę nieźle sie przedstawia.

http://www.katka.mojabudowa.pl/

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_7191

Dostałem kilka aktualniejszych fotek ale bez zgody nie będę ich umieszczał :)

krzychow15
14-03-2009, 14:06
Wizualizacja wygląda super. Pozostaliśmy przy tarasie nad garażem, gdzie od południa zmieszczą się solary. Projekt jest super. I chyba ten rok dla osób z kapitałem lub zdolnością kredytową jest do budowania lepszy niż ubr, choćby z powodu spadku cen na niektóre materiały.

Agnieszka&Przemko
14-03-2009, 18:20
Nasz "ADAŚ" bedzie wyglądał tak: :P

http://www.dj-tuning.pl/pub/privat/WIDOK1ready.jpg
http://www.dj-tuning.pl/pub/privat/WIDOK2ready.jpg
http://www.dj-tuning.pl/pub/privat/WIDOK3ready.jpg

krzychow15
14-03-2009, 21:03
Super, szczególnie okno w garażu, wysunieta lukarna, sposób -barierki na tarasie.
Czy dokonywaliście zmian w technologii?

Agnieszka&Przemko
17-03-2009, 08:56
Zmian technologicznych nie dokonywaliśmy, poza zamianą płyt żelbetowych na strop teriva oraz dociepleniem dachu, fundamentów i ścian.

krzychow15
17-03-2009, 09:14
U nas odwrotnie, w pobliżu jest dobra fabryka, która robi płyty kanałowe, projekt został w też w tym zakresie zmodyfikowany, oszczędność ok. 4 tys. zł i czas - położenie jeden dzień. Natomiast rzeczywiście na ociepleniu nie należy oszczędzać, ale to chyba nie wymaga uwzględniania w projekcie tylko na etapie wykonawstwa. Czekamy na poprawę pogody i do.. roboty

Agnieszka&Przemko
18-03-2009, 18:38
To prawda, że ocieplenia nie musiały być ujęte w projekcie, ale nasza projektantka dokonała takich zmian na naszą prośbę :)

Również czekamy na poprawę pogody. Mam nadzieję, że jutro słonko będzie świecić, bo robię z kierownikiem budowy "oględziny na włościach".

arturo-młodszy
21-03-2009, 18:32
Witam!!
Rozumiem Agnieszko&Przemko że zmieniliście strop żelbetowy na Teriva nad garażem, a czy tą zmiane wprowadziliście też nad pokojem dziennym ? Jeśli tak to czy możecie dodać skan na forum :) Interesuje mnie jak wyglądała by taka opcja.

My w czwartek (19 marzec) złożyliśmy papierki o przyłącze wodociągowe, troszkę papierologii i biegania ale idzie znacznie szybciej niż pozwolenie na budowę (buziak w nagrodę dla żonki - bo to ona prowadzi :)).
Mam nadzieję ze za 2-3 tygodnie będę cieszył się wodą miejską (a za jakiś czas wezmę się za kopanie studni:) )
Na szczęście koszt przyłącza nie jest aż tak wielki i liczymy że wyrobimy się w 1,5 tyś zł (mapki,robocizna, materiał...)
A później wytyczę fundamenty i łopata w dłoń :)

Pozdrawiam sympatyków-fanatyków Adasia

Agnieszka&Przemko
21-03-2009, 19:30
Witaj arturo-młodszy :)

My zmieniliśmy strop żelbetowy na Teriva nad pokojem dziennym. Takie rozwiązanie jest najlepsze, przy likwidacji balkonu. Zaproponowała nam to projektantka. Nad garażem zostawiliśmy strop żelbetowy.
Na razie skanu nie mam jak zrobić, ale jak uda mi się wrzucić na serwer, to wyślę linka na priv.
U nas przyłącze wodne będzie robić gmina – projekt jest, a wykonanie kiedy będzie - kto to wie? Na czas budowy kopiemy studnie :lol:

Brawo dla żony za zaangażowanie (buziaki się należą). Życzę, aby zapał Was nie opuszczał.

Pozdrawiam
Agnieszka

arturo-młodszy
23-03-2009, 19:22
hejka ;)
Fajnie ze forum żyje - co prawda dopiero startujemy ale czuje ze jak się rozkecimy będzie wesoło :)

Agnieszko rzeczywiście w takim przypadku ( likwidacja tarasu) troszkę łatwiej będziecie mieli ze stropem. Ja się zastanawiam nad zmianami ale decyzję będę podejmował pewnie na bieżąco:) Nad garażem zrobię terive - co jak co ale tu teriva to praktycznie książkowy przykład :)

U nas główną magistralę do wody zapewniło miasto (jeden plus dla nich) A reszta to nasza bajka. Tak czy inaczej studnie chce też mieć bo w dzisiejszej dobie rosnących rachunków przyda sie napewno. Choć lepiej było by postawić jakiś wiatrak bo prąd to szkoda słów.

Jak wybudujecie studnię proszę o fotki i koszty :) Przyda sie mały kosztorysik.

A jak tam fundamenty podjęliście już decyzję jak wykonacie ? Ja chce robić szalunek do ław i myślałem również o wykonaniu lanych murów fundamentowych zamiast bloczków ale jednak doszedłem do wniosku będe murował normalnie z bloczków betonowych.

Zresztą nie mogę sie doczekać i jutro lecę kupić taśmę mierniczą i sznurek murarski i bede tyczył. He he szkoda tylko że pieczątek nie mam ale cóż może znajdę jakiegoś zaprzyjaźnionego geodetę co sie pod moim cudem podpisze :)

Pozdrawiam

PS Agnieszka - czy Ty lub mąż macie coś wspólnego z informatyką, bo mało kto wrzuca na serwer i wysyła na priv w potocznym języku :)

blackd
27-03-2009, 08:20
Dołączamy do grona Adasiowiczów. Jestem już na końcowym etapie fundamentów. Zmiany jakie na razie są dokonane to ściana garażu od elewacji ogrodowej równo z domem. Moj Adaś jest z garażem na 2 stanowiska i zastanawiam się nad zabudową tarasu. Troche mnie przeraza papierologia ale chyba tak bedzie lepiej bo strasznie duuuuzy wydaje mi sie ten taras i malo potrzebny biorac pod uwage ze mam sporo m-ca na dzialce.
Ma ktos moze rozwiazanie z zabudowa tarasu do ogladniecia? chodzi mi o konstrukcje dachu i ewentualnie zmiane wejscia do pokoju nad garazem, bo przechodzenie przez inny pokuj srenio mi sie podoba...
Pozdrawiam wszystkich

arturo-młodszy
27-03-2009, 16:18
Witam kolejnego adasiowicza :)
http://www.katka.mojabudowa.pl/ - tutaj buduje się taki adaś jak tobie potrzeba ! Spróbuj napisać może odpowiedzą i prześlą jakiś szkic czy skan !

Ja również zadaszam garaż ale pozostaje przy jednostanowiskowym i przejściem właśnie z mniejszego pokoju - dla nas takie rozwiązanie jest ok

Skoro kończysz fundamenty to liczę/my na fotki duzo fotek:)

pozdrawiam

blackd
27-03-2009, 20:17
zdjec kilka - jeszcze bez ladu i skladu na
http://www.asiaimarcin.mojabudowa.pl/
postaramy sie w miare regularnie cos pisac - i wrzucac jakies fotki

pozdrawiamy
A&M[/img]

pawalara
27-03-2009, 21:11
My wybraliśmy Krzysia, ale Adas też zwrócił naszą uwagę. Musze przyznać że projekty z "Domu na horyzoncie" można z daleka rozpoznać . Mają swoje specyficzne, niepowtarzalne rozwiązania.
pozdrawiam

Agnieszka&Przemko
06-04-2009, 14:17
Witam wszystkich adasiowiczów:)


hejka ;)
Fajnie ze forum żyje - co prawda dopiero startujemy ale czuje ze jak się rozkecimy będzie wesoło :)

Jak wybudujecie studnię proszę o fotki i koszty :) Przyda sie mały kosztorysik.

A jak tam fundamenty podjęliście już decyzję jak wykonacie ? Ja chce robić szalunek do ław i myślałem również o wykonaniu lanych murów fundamentowych zamiast bloczków ale jednak doszedłem do wniosku będe murował normalnie z bloczków betonowych.

Zresztą nie mogę sie doczekać i jutro lecę kupić taśmę mierniczą i sznurek murarski i bede tyczył. He he szkoda tylko że pieczątek nie mam ale cóż może znajdę jakiegoś zaprzyjaźnionego geodetę co sie pod moim cudem podpisze :)

Pozdrawiam

PS Agnieszka - czy Ty lub mąż macie coś wspólnego z informatyką, bo mało kto wrzuca na serwer i wysyła na priv w potocznym języku :)


Studnia - hmmm - okazała się zadaniem trudnym do zrealizowania.
Generalnie w projekcie jest przewidziana studnia kopana :). Gmina zawiadomiła nas, iż będzie budowała wodociąg, ale nie wiemy kiedy i na czas budowy musimy mieć dostęp do wody. Potem ze studni będziemy pobierać wodę do podlewania ogrodu.

Pierwsze podejście wiercenia studni nie wyszło. Ziemia okazała się urodzajna w kamienie i pierwszy wykonawca zrezygnował po 3 dniach. Mamy namiar na kolejnego i nawet zaklepaliśmy u niego termin. Posiada lepszy sprzęt, ale i jest droższy. Z wstępnych prognoz wynika, że dobrą wodę będzielmy mieli na około 15-16 metrze, ale zakładamy, że nawet do 30 metrów trzeba będzie wiercić :(

Studniarze liczą sobie różnie za metr. Podczas różnych rozmów padały kwoty od 120 do 400 złotych za metr. Cena obejmuje, albo samo kopanie, albo kopanie wraz z dostarczeniem rur, ale za filt płaci się ekstra. Kolejny wydatek to zakup pompy do wody.

Pogoda zaczyna nam dopisywać - więc ruszamy z pracami ziemnymi :)
Jutro znaczymy teren pod wykop. Koparka już zamówiona. Geodeta umówiony na dokładne tyczenie. Szalunki będziemy kładli z płyt OSB lub zbijemy z desek. Czekamy na kalkulację. Pozostajemy przy metodzie z projektu - ławy z betonu, a potem bloczki fundamentowe.



Moj Adaś jest z garażem na 2 stanowiska i zastanawiam się nad zabudową tarasu. Troche mnie przeraza papierologia ale chyba tak bedzie lepiej bo strasznie duuuuzy wydaje mi sie ten taras i malo potrzebny biorac pod uwage ze mam sporo m-ca na dzialce.

Nasza działeczka jest niezbyt duża i po paru pomysłach na zadaszenie tego tarasu, pozostawiamy go bez zmian.

Pozdrawiam
Agnieszka
P.S. Informatykiem nie jestem, ale trochę oblatania w tym temacie mam :) Lata praktyki robią swoje

Agnieszka&Przemko
06-04-2009, 14:37
zdjec kilka - jeszcze bez ladu i skladu na
http://www.asiaimarcin.mojabudowa.pl/
postaramy sie w miare regularnie cos pisac - i wrzucac jakies fotki

pozdrawiamy
A&M[/img]

Niech się mury pną do góry :)
Będę śledzić z dużym zainteresowaniem postępy prac na Waszej budowie.

emilrr
08-04-2009, 23:13
witam wszystkich

i my prawdopodobnie wybierzemy adasia (wersje bez garazy) jako nasz projekt domu
czytajac wasze posty wiele ciekawych uwag i wnioskow do adaptacji mozna zapozyczyc:)


planujemy powiekszyc salon zmniejszajac pokoj, tam tez chcemy zrobic małe biuro otwierane drzwiami przesuwnymi by zyskac kontakt z rodziną nawet podczas pracy;)
palujemy tez przesunąc kominek na prawą strone by otworzyc przestrzen jeszcze bardziej (tak jak juz tu ktos napisał)

na poddaszu nie planujemy zadnych zmian tarasy oba nam bardzo sie podobaja.

najwiekszy plan jaki sobie zakladamy to calkowite podpiwniczenie Adasia
tam tez kotlownia(gaz lub prawdopodobnie najnowszy i najbardziej oszczedny tryb ogrzewania jakim jest POMPA CIEPŁA) pralnia suszarnia spizarnia(ktorej wogole nie ma w projekcie), reszta to otwarta przestrzen na silownie maly bar stół pingpongowy miejsce do spotkan z przyjaciolmi do wypoczynku hobby rekreacj itp.
klatka schodowa w miejscu gdzie sie znajduje pierwotnie zabierze wejscie do pom gospodarczego-tu nie bardzo wiemy co zrobic czy powiekszyc lazienke czy moze inne rozwiazanie...

mamy nieograniczone miejsce na dzialce duzy staw co sprzyja zastosowaniu pompy ciepla jako systemu grzewczego, usytulowanie na gorce piekne widoki i suche podloze co jak najbardziej nadaje sie pod podpiwniczenie budynku

chcemy tez zastosowac sciany zewnetrzne dwuwarstwowe czyli 24cm+wełna 12cm+12cm

czy ktos z was kto juz dokonal zmian w projekcie moze nam pomoc podpowiedziec do kogo sie udac po zakupie projektu i jakie moga byc przyblizone koszty w/w zmian w projekcie?\
bedziemy bardzo wdzieczni, gdyz bardzo nam sie podoba ten projekt a nie mozemy znalezc innego podobnego co by posiadal tak wygodne usytulowanie i posiadal juz piwnice

blackd
09-04-2009, 07:45
Witaj emilrr

czy ktos z was kto juz dokonal zmian w projekcie moze nam pomoc podpowiedziec do kogo sie udac po zakupie projektu i jakie moga byc przyblizone koszty w/w zmian w projekcie?

Wszyscy pewnie którzy buduja dokonali zmian lub adaptacji (bo takie sa przepisy). Musisz się udać do jakiegoś architekta - najlepiej w okolicy tak zeby byl dobry kontakt. Koszty są różne w zależności od regionu i rodzaju zmian. Dołożenie piwnic, adaptacja, plan zagospodarowania dz. mysle ze nie mniej niz 3000
Pozdrawiam wszystkich adasiowiczow

Agnieszka&Przemko
09-04-2009, 07:53
witam wszystkich

czy ktos z was kto juz dokonal zmian w projekcie moze nam pomoc podpowiedziec do kogo sie udac po zakupie projektu i jakie moga byc przyblizone koszty w/w zmian w projekcie?\
bedziemy bardzo wdzieczni, gdyz bardzo nam sie podoba ten projekt a nie mozemy znalezc innego podobnego co by posiadal tak wygodne usytulowanie i posiadal juz piwnice

Witaj emilrr.

Zakupując projekt typowy należy dokonać jego adaptacji. Powinniście udać się do biura projektowego, projektanta lub architekta. Poszukajcie na forach grupy, która buduje się w waszej okolicy i tam pytajcie na forum o namiary.

Projektanci mają różne ceny i różne terminy realizacji. My kontaktowaliśmy się z wieloma architektami i już podczas rozmów telefonicznych eliminowaliśmy tych co mieli długie terminy lub podawali nam wygórowane ceny za adaptację. Najlepiej jak znajdziecie biuro projektowe, które poprowadzi wam adaptację projektu, aż do uzyskania pozwolenia na budowę.

Nasza projektantka sama podpowiedziała nam kilka rozwiązań, a zapłaciliśmy jej dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Babeczka interesowała się projektem i w miarę szybko nam to wszystko poszło.

Pozdrawiam
Agnieszka

emilrr
09-04-2009, 08:24
serdecznie dziekuje, zakupuje wiec projekt bez garazy i bedziemy szukac odpowiedniej osoby do przerobienia go wg naszych upodoban

pozdrawiam serdecznie
Emil

Agnieszka&Przemko
10-04-2009, 09:17
Z okazji Świąt życzymy Wszystkim

Słońca, szczęścia, pomyślności,
w pierwsze święto dużo gości,
w drugie święto dużo wody
to dla zdrowia i urody!
Mnóstwo jajek kolorowych,
świąt wesołych oraz zdrowych!

:D

Agnieszka&Przemko
06-05-2009, 08:53
ale ucichło na forum :(

Co porabiacie, jak Wasze Adasie?

Nam pogoda szyki popsuła i przez to budowa stanęła. W poniedziałek ekipa miała zaizolować ławy fundamentowe, a potem zabrać się za prace murarskie.
Materiał na budowie jest, a z nieba kapie deszcz i niewiele chłopaki mogą zrobić :(
Ale jedna dobra wiadomość – Mam już prąd na działce :)

blackd
06-05-2009, 18:18
ucichlo bo wszyscy zarobieni sa :)
przy budowie adasia oczywiscie

u nas zaczely sie stropy - i zabawy z podciagami. majster krecil belki przez dwa dni - nie mialem pojecia ze tam tyle drutow potrzeba.

no i mamy zrobiony projekt zastepczy bo zdecydowalismy sie na zabudowe tarasu nad garazem ale czekamy az sie pogoda pogorszy zeby zaniesc do starostwa, bo to znowu trzeba bedzie czekac

pozdruuufffka dla wszystkich

arturo-młodszy
21-05-2009, 17:18
hej wszystkim Adasiowiczom :)
Jak tam budowanie :)Podziwiam fotki i proszę o jeszcze :) Ja zaczynam pomalutku.
Na razie doprowadziłem wodę do działki i w przyszłym tygodniu chcę tyczyć fundamenty ale mam dylemata :) może coś poradzicie !!

W projekcie zagospodarowania przeszczennego mam wpisane ze odległość od przodu 5 metrów !! No i tu sie zaczyna dylemat. A do jakiego miejsca liczyć: czy to bedzie sciana frontowa na parterze czy moze 5 metrów do wystającej kostki z przodu na piętrze ? Jak myślicie ?

blackd
22-05-2009, 10:03
budynki po geodezyjnemu mierzy sie na wysokości 1,4 - wiec chyba tak bedzie :)

Agnieszka&Przemko
24-05-2009, 10:33
Nieprzekraczalna linia zabudowy jest interpretowana w każdym PINB inaczej. Też mieliśmy wątpliwości i co ciekawe projektantka i kierownik budowy mieli inne zdanie co do tego. Oboje zaproponowali, abym przed tyczeniem budynku udała się z projektem do PINB w celu wyjaśnienia tego zagadnienia. Okazało się, iż w Goleniowie liczą tą odległość od lica budynku, a nie od lukarny. W innych regionach biorą natomiast pod uwagę wysunięcie parteru. Dlatego najbezpieczniej będzie, jak dowiesz się w swoim rejonie jak urzędnicy do tego podchodzą, gdyż na końcu oni będą odbierali ten budynek.


A co do budowy. U nas niedługo będzie stan zero. Ławy wylane, bloczki fundamentowe prawie położone. Ekipa będzie zabierać się za izolacje fundamentów :)

blackd
24-05-2009, 10:42
Agnieszka&Przemko to sciany za dwa tygodnie beda gotowe i mam nadzieje ze wrzucicie jakies zdjecia. A podjeliscie juz decyzje na 100% z czego budujecie?
Pozdrawiam

Agnieszka&Przemko
24-05-2009, 11:02
Oj chciałabym, aby ściany tak szybko "urosły" :) Miło się patrzy, jak z łąki zrobił się plac budowy i ciągle coś się zmienia.

My zdecydowaliśmy się na Ytonga i Silkę. Od samego początku nastawiliśmy się na te materiały. Projektantka i kierownik poparli nasz wybór. Wykonawca też był zadowolony, że będzie z tego budował :) Dodatkowo w naszej hurtowni jest promocja na te materiały :lol:

Agnieszka&Przemko
26-05-2009, 11:05
mam nadzieje ze wrzucicie jakies zdjecia
Zamierzam powrzucać zdjęcia z budowy i nawet w tym celu założyłam dziennk budowy :)

arturo-młodszy
27-05-2009, 07:05
Okazało się, iż w Goleniowie liczą tą odległość od lica budynku, a nie od lukarny.

no to podobnie jest w Grodzisku :) Właśnie wróciłem ze starostwa i również okazało się ze liczą budynek do lica budynku a nie lukarny która wystaje, ale dla pewności napiszę pisemko bo co na piśmie to na piśmie :) 2 tygodnie mnie nie zbawi a zawsze spokojnie będzie można spac !!

A ja z żonka kupiliśmy garaż :) 3x5 z blachy ocynkowej :)

Pomalutku brniemy do przodu bo priorytety nam sie pozmieniały odkąd pojawił sie w brzuszku mały następca rodu :) - hhhihi będę tatusiem :)

Pozdrosy

Agnieszka&Przemko
27-05-2009, 11:08
A ja z żonka kupiliśmy garaż :) 3x5 z blachy ocynkowej :)

Pomalutku brniemy do przodu bo priorytety nam sie pozmieniały odkąd pojawił sie w brzuszku mały następca rodu :) - hhhihi będę tatusiem :)

Pozdrosy

Cieszę się, że rozwiały się Wasze wątpliwości co do linii zabudowy. My też mamy garaż, jako pierwszą „budowlę” na działce, ale nasz kierbud śmieje się, że to nie garaż, a zaplecze gospodarcze :)

A swoją drogą - gratulacje tatusiu :) Musisz teraz dbać o żonkę i następcę.
Czekam na relację Waszych zmagań z „Adasiem”.

blackd
27-05-2009, 21:21
Agnieszka&Przemko

Zamierzam powrzucać zdjęcia z budowy i nawet w tym celu założyłam dziennk budowy

Świetny dziennik i bardzo szczegółowy - zapewne przyda się wszystkim, którzy startują, a w dalszej części jak tak dalej będzie prowadzony - niejeden majster z niego skorzysta :)
pozdrawiam i dużo sukcesów życzę

krawietz
27-05-2009, 22:38
Też zdecydowałem się na ten projekt bo jest dość ciekawy jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń i funkcjonalną
Dzisiaj do mnie dotarł i jestem załamany jego jakością...
Niezgodności w opisach... raz piszą o bloczkach 400 raz 600...
Projekt instalacji sanitarnej woła o pomste do nieba.. bo wynika z niego że w wiatrołapie ma iść na zewnątrz ściany rura kanalizacyjna.. - fakt tu mozna zabudować... rura 75 mm zmieści sie w zrobionej wnęce w tej ścianie (tyle ze to ściana nośna) ale juz drugi pion 110mm w ściance karton gips na poddaszu 100mm sie nie zmieści!!!
W konstrukcji dachu brak zaprojektowane wyprowadzenia odpowietrzenia kanalizacji ktora wg projektu tejże ma być..

Okna połaciewe dwa w łazience na górze... a w ofercie były symetrycznie po jednym po każdej ze stron lukarny.
I jeszcze pare innych dziwnych rozwiązań.
Jak poradziliście sobie z tymi problemami w waszych "Adasiach". Sczególnie interesuje mnie kwestia kanalizacji bo jakos sobie nie wyobrażam rur na widoku...

Zastanawiam się też nad zbudowaniem scianek działowych na poddaszu z czegoś innego niż karton gips bo jakos do mnie nie przemawia... liche to strasznie.

Pomysł z usunięciem balkonu jest interesujący.. czy przesuwaliście słupy nośne dachu czy zostły w tym samym miejscu?

Pozdrawiam
Krawietz

Agnieszka&Przemko
28-05-2009, 08:06
Krawietz witamy w grupie adsiowiczów.


Też zdecydowałem się na ten projekt bo jest dość ciekawy jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń i funkcjonalną
Dzisiaj do mnie dotarł i jestem załamany jego jakością...
Niezgodności w opisach... raz piszą o bloczkach 400 raz 600...

Niestety przy zakupie projektu typowego należy się liczyć z poprawkami, gdyż nie wszystko jest dopracowane. Okno balkonowe na taras nad garażem zostało zaprojektowane na schodach na piętro. Wychwyciła to nasza projektantka i dokonała stosownych zmian.



Projekt instalacji sanitarnej woła o pomste do nieba.. bo wynika z niego że w wiatrołapie ma iść na zewnątrz ściany rura kanalizacyjna.. - fakt tu mozna zabudować... rura 75 mm zmieści sie w zrobionej wnęce w tej ścianie (tyle ze to ściana nośna) ale juz drugi pion 110mm w ściance karton gips na poddaszu 100mm sie nie zmieści!!!

Co do instalacji wodnej - my już na etapie budowy bloczków fundamentowych zmieniliśmy jej położenie. Wodę doprowadzamy od tyłu przez garaż (a w zasadzie, przez drugie pomieszczenie gospodarcze). Nasza projektantka prowadzi nadzór autorski i na końcu wykona projekt powykonawczy, aby wszystko grało :)



Zastanawiam się też nad zbudowaniem scianek działowych na poddaszu z czegoś innego niż karton gips bo jakos do mnie nie przemawia... liche to strasznie.

Ścianki z Gk też nam się nie podobały, ale aby to zmienić należałoby zmienić konstrukcję podciągów. Cała konstrukcja musiałaby być przeprojektowana, ale wszystko da się zrobić.


Pomysł z usunięciem balkonu jest interesujący.. czy przesuwaliście słupy nośne dachu czy zostły w tym samym miejscu?

Przy wysunięciu lukarny nie trzeba zmieniać konstrukcji dachu. Zmieniliśmy strop żelbetowy na Teriva nad pokojem dziennym. Dzięki temu zlikwidowaliśmy sufit podwieszany, który jest w projekcie i ma ukryć nierówności. Słupy nośne dachu zostały w tym samym miejscu.

Pozdrawiam Agnieszka

Agnieszka&Przemko
28-05-2009, 08:15
Świetny dziennik i bardzo szczegółowy - zapewne przyda się wszystkim, którzy startują, a w dalszej części jak tak dalej będzie prowadzony - niejeden majster z niego skorzysta :)
pozdrawiam i dużo sukcesów życzę

Dziękuję :oops:
Zapraszam także do wpisywania komentarzy. Na pewno masz ciekawe przemyślenia na temat budowy adasia, bo widziałam, że mury strzelają do nieba. Każda uwaga jest godna przemyślenia :)

Również życzę sukcesów i czekam na dalsze wpisy w dzienniku Waszego adasia :lol:

krawietz
28-05-2009, 17:39
Co do instalacji wodnej - my już na etapie budowy bloczków fundamentowych zmieniliśmy jej położenie. Wodę doprowadzamy od tyłu przez garaż (a w zasadzie, przez drugie pomieszczenie gospodarcze). Nasza projektantka prowadzi nadzór autorski i na końcu wykona projekt powykonawczy, aby wszystko grało :)


Dojście wody z wodociągu będe miał z przodu domu wiec raczej zostawie tak jak jest. Za to kanalizacji nie ma więc planuje oczyszczalnie przydomową za garażem wiec piony kanalizacyjne idą do zmiany..




Ścianki z Gk też nam się nie podobały, ale aby to zmienić należałoby zmienić konstrukcję podciągów. Cała konstrukcja musiałaby być przeprojektowana, ale wszystko da się zrobić.


No to będzie miał architekt robote. Jeszcze nie wiem w jakim zakresie ale napewno ściany łazienki chce zrobić murowane.



Przy wysunięciu lukarny nie trzeba zmieniać konstrukcji dachu. Zmieniliśmy strop żelbetowy na Teriva nad pokojem dziennym. Dzięki temu zlikwidowaliśmy sufit podwieszany, który jest w projekcie i ma ukryć nierówności. Słupy nośne dachu zostały w tym samym miejscu.


Strop pewnie też zmienie bo sufit podwieszany również mi się nie widzi. Zastanawiam sie tylko czy strop nie bedzie pękac tak jak to ma miejsce w mieszkaniach w blokach gdzie strop jest z ekermanów.

Planuje też podnieść ścianke kolankową... jeden albo dwa bloczki.

Inna sprawa ze wolałbym nie zmeniać powierzchni użytkowej projektowo bo sie nie załapie na "rodzine na swoim".

A właśnie z czego budujecie i jaką ściane? Troche mi się ta jednowarstwówka nie podoba...
Czy do waszego projektu był aneks o którym piszą w ofercie na stronie? Bo ja nie dostałem...

Krawietz

Agnieszka&Przemko
29-05-2009, 07:45
Dojście wody z wodociągu będe miał z przodu domu wiec raczej zostawie tak jak jest. Za to kanalizacji nie ma więc planuje oczyszczalnie przydomową za garażem wiec piony kanalizacyjne idą do zmiany..

Też zastanawiamy się nad przydomową oczyszczalnią, ale może nam się to nie udać, bo mamy małą działkę. No chyba, że w grę wejdzie wymiana gruntu. Na razie jednak dowiadujemy się, czy jest to u nas możliwe do wykonania.
W projekcie mamy szambo do czasu podłączenia pod kanalizację, którą zrobi gmina. Pocieszające jest to, że gmina ma już prawomocne pozwolenia na realizację tego projektu.


Strop pewnie też zmienie bo sufit podwieszany również mi się nie widzi. Zastanawiam sie tylko czy strop nie bedzie pękac tak jak to ma miejsce w mieszkaniach w blokach gdzie strop jest z ekermanów.

Planuje też podnieść ścianke kolankową... jeden albo dwa bloczki.

Inna sprawa ze wolałbym nie zmeniać powierzchni użytkowej projektowo bo sie nie załapie na "rodzine na swoim".

No to architekt sporo będzie musiał się namęczyć. Podłoga nad pokojem dziennym w projekcie jest w części ze stropów teriva, a w części z żelbetu ze względu na balkon. My zamieniliśmy to tylko dlatego, że nie będziemy mieli tego balkonu i wysuwamy lukarnę do ściany budynku.
Czy sufit będzie pękać jak w bloku? Na to pytanie powinien odpowiedzieć architekt. Na pewno, przy łączeniach terivy z żelbetem istnieje takie prawdopodobieństwo.

Adaś po zmianach faktycznie przekracza wymaganą powierzchnię użytkową.


A właśnie z czego budujecie i jaką ściane? Troche mi się ta jednowarstwówka nie podoba...
Czy do waszego projektu był aneks o którym piszą w ofercie na stronie? Bo ja nie dostałem...

Budujemy z Ytonga, ale ocieplamy budynek styropianem 12. Też jednowarstwówka nam się nie podobała.
Aneks? My kupiliśmy projekt rok temu. :) Dosłali nam potem projekt instalacji rekuperatora - może o to chodzi?

krawietz
29-05-2009, 09:37
Budujemy z Ytonga, ale ocieplamy budynek styropianem 12. Też jednowarstwówka nam się nie podobała.
Aneks? My kupiliśmy projekt rok temu. :) Dosłali nam potem projekt instalacji rekuperatora - może o to chodzi?

No mnie tez mają dosłać... brakujące elementy.
A co do Ytonga zostawiliście 36,5 czy 24 + styropian?

Krawietz

blackd
29-05-2009, 10:09
Budujemy z Ytonga, ale ocieplamy budynek styropianem 12. Też jednowarstwówka nam się nie podobała
Nie załamujcie. Ja się naczytalem chyba ze 2 tygodnie co bedzie lepsze i doszedlem do wniosku .... ze nie wiem
No i tak zdecydowalem sie na 36.5. No coz chyba zrobie tak ze zostawie jedna zime bez tynkow i jak bedzie zimno to przykleje jakis styropian :)

Agnieszka&Przemko
01-06-2009, 11:01
Nam doradzono, aby ocieplić ściany. Jakoś nam się nie chce wierzyć, żeby ściana jednowarstwowa była dobrym rozwiązaniem. Może i miałoby to rację bytu, jakby idealnie wszystko zostało wykonane, ale w życiu różnie bywa.
Na różnych forach różne rzeczy piszą, ale ….

Na razie za namową projektantki i kierownika budowy mamy zapis o dociepleniu ścian styropianem. Co będzie dalej – zobaczymy.

arturo-młodszy
04-06-2009, 20:19
A ja z żonka kupiliśmy garaż :) 3x5 z blachy ocynkowej :)

Pomalutku brniemy do przodu bo priorytety nam sie pozmieniały odkąd pojawił sie w brzuszku mały następca rodu :) - hhhihi będę tatusiem :)

Pozdrosy

Cieszę się, że rozwiały się Wasze wątpliwości co do linii zabudowy. My też mamy garaż, jako pierwszą „budowlę” na działce, ale nasz kierbud śmieje się, że to nie garaż, a zaplecze gospodarcze :)

A swoją drogą - gratulacje tatusiu :) Musisz teraz dbać o żonkę i następcę.
Czekam na relację Waszych zmagań z „Adasiem”.

witam !
Z zonką wystąpiliśmy z oficjalnym pismem - bo co papierek to papierek - PINB niebył już taki pewny i przekazał sprawę do Urzędu miasta jako do organu który wyznaczał ową linię. Nie wiem czy potrzebnie wywołałem lawinę ale na szczęście aż tak się mi nie spieszy.Ale przynajmniej będę spokojnie spał że domek dobrze postawiony - a ciekawe co grozi za przesunięcie :)

Czytałem wasze zmagania z wodą masakra. Nam zajęło około 2 tygodni od papierków po kranik na działce. Fakt że do głównej magistrali było 25 metrów ale szybko poszło. Wodę podłączyłem sam tzn rury, zasuwę, zawory, licznik tylko wcinkę robiła ekipa MZK - zresztą i tak za to trzeba zapłacić więc poco się pocić.

My mamy zamiar budować z ceramiki 25 (porotherm lub poroton) + styropian 15.

Co do stropów nad garażem zmienię na terive I i chciałbym również nad salonem - może macie pomysł projekt by zerknąć jak to bezie wyglądać.

Pozdrawiam

blackd
06-06-2009, 11:43
Powiedzcie - jakie pokrycie dachowe planujecie na waszych Adasiach?
Ja właśnie stoje przed dylematem co wybrać. Na razie jestem na etapie liczenia kosztów i wychodzi mi że blacha wcale nie bedzie tansza od cementowej dachowki. nie wiem tylko jak z cena robocizny...

Agnieszka&Przemko
16-06-2009, 08:42
Powiedzcie - jakie pokrycie dachowe planujecie na waszych Adasiach?
Ja właśnie stoje przed dylematem co wybrać. Na razie jestem na etapie liczenia kosztów i wychodzi mi że blacha wcale nie bedzie tansza od cementowej dachowki. nie wiem tylko jak z cena robocizny...

Witaj.

Dawno mnie nie było

Z pokryciem dachowym zawsze jest dylemat, kiedy zaczyna brakować kasy.
My zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną i nawet kolor wybraliśmy. Blacha może i jest tańsza, ale .... nasz Adaś będzie miał czarny dach :lol: Nie potrafię sobie wyobrazić naszego domku z położoną blachą :-?

Mamy wykonawcę, który wykona nam domek aż po dach, ale na razie o kosztach położenia dachówki nie rozmawiamy. Prace idą etapami i wtedy dogadujemy się co do cen.

Nie wiem, jakie są różnice w kosztach dotyczących położenia blachy i dachówki. Poszperaj na forach - na pewno pojawia się tam temat co jest tańsze i o ile oraz ile wykonawcy sobie liczą za konkretne roboty :)


Ale muszę się pochwalić - mamy już stan zero i dziś jadę na spotkanie z wykonawcą i dostawcą materiałów, aby obgadać temat stawiania ścian :lol:

Agnieszka&Przemko
16-06-2009, 09:50
Co do stropów nad garażem zmienię na terive I i chciałbym również nad salonem - może macie pomysł projekt by zerknąć jak to bezie wyglądać.

Pozdrawiam

My nad garażem pozostawiliśmy płytę żelbetową, a co do zmiany stropu nad salonem, to obgadaj ten temat z projektantem. U nas zmiana została dokonana, gdyż nie będziemy mieli balkonu, a płyty w projekcie właśnie go podtrzymują i na pewno będzie to inne rozwiązania niż nasze :)

arturo-młodszy
27-07-2009, 20:21
witam po długiej przerwie ;)

My z żonką do dziś niedowidzieliśmy się jak mamy postawić domek;/ PINB odsyłał nas do UM jako organu wydającego plan zagospodarowania przestrzennego, a ci do wydziału budownictwa i architektury albo do PINB-u. Mam dosyć braku kompetencji niektórych urzędników i buduje tak jak chce ;) Niech któryś tylko się odezwie to go ..... pod fundament ;)

Mam pytanko ile płaciliście (o ile to nie tajemnica) za tyczenie adasia, a moze ktoś tyczył sam i tylko za pieczęć i wpis do księgi płacił ;)

proszę o info ;) dziekuje i pozdrawiam

Agnieszka&Przemko
31-07-2009, 07:52
My za tyczenie płaciliśmy 500 zł, ale ceny są różne. W PINB poprosiłam o listę uprawnionych geodetów i wykonałam kilka telefonów. Na początku mieliśmy wtopę ze złośliwym geodetą, ale potem jakoś się poukładało. Wybraliśmy geodetkę, która zajmuje się kompleksowo naszą działeczką od wtórnika do celów projektowych po odbiór geodezyjny budynku. Ustaliliśmy, że te 500 zł to będzie za tyczenie i odbiór.

Sama próbowałam tyczyć budynek i wszystko było fajnie, ale jak wezwaliśmy geodetkę to okazało się, że nie jest tak idealnie. Chodziłam, mierzyłam i sznurkiem zaznaczałam, ale nie miałam fachowego sprzętu :D Jeden telefon, umówiony termin, zakupione paliki i deski do tyczenia (ilość podana przez geodetę) i budynek został fachowo wytyczony - sztachetki z gwoździami stanęły. Na końcu dostaliśmy wyrys z naniesionymi punktami. Geodeta wpisał wytyczenie punktów, a kierbud dopisał o wytyczeniu budynku.

kafibart
06-08-2009, 21:08
witam!
bardzo nam przypadł do gustu projekt adas i jesteśmy zdecydowani, żeby własnie ten domek zacząć budować na wiosnę.
mamy jednak kilka zmian do przeprowadzenia. Jakoże macie już doświadczenie w budowie tego domku, może doradzicie nam czy nasze zmiany dadza się przeprowadzić i czy mają sens.

1. zabudowanie tarasu - stworzenie tam duzego pokoju z garderobą (nad garażem dwustanowiskowym)
2. polączenie gabinetu z salonem (ew. wstawienie dużych drzwi przesuwanych)
3. zrezygnowanie z drzwi do gabinetu od strony przedpokoju i przesunięcie schodów, tak, żeby w jednym ciągu mozna było wejść do góry i dodać tam kawałek podłogi, aby móc wejść do pokoju nad garażem bezpośrednio z przepokoju (a nie z innego pokoju jak to jest w projekcie ADAŚII)

ogólnie rzuty przedstawiały by się wówczas tak:
http://bpk.nazwa.pl/adas/adas_parter.jpg
http://bpk.nazwa.pl/adas/adas_poddasze.jpg

ktos może próbował w ten sposób zmieniać projekt? czy takie zmiany są do zrobienia?

będę wdzięczna za podpowiedzi jak równiez chetnie będę się dzieliła tymi wszystkimi informacjami, które nabędę podczas realizacji.

pozdrawiam wszystkich budowniczych adasia!

Agnieszka&Przemko
07-08-2009, 13:34
Witaj kafibart.

Rozwiązanie Waszego Adasia jest ciekawe.
Na temat zmian dotyczących schodów musicie porozmawiać z projektantem. Będzie się to wiązało z przeprojektowaniem stropu i On wam udzieli informacji, czy da radę to wykonać. Może też podpowie jakieś inne rozwiązania, które przypadną Wam do gustu.

anmark
24-09-2009, 14:25
witam serdecznie :)

kupię projekt Adaś z pozwoleniem na przerobienie projektu, proszę pisać na maila [email protected]

pozdrawiam

Ania

anmark
28-09-2009, 07:30
Witajcie,

czy ma ktoś projekt ADAŚ do sprzedania?
Jeśli tak to proszę o kontakt na maila: [email protected]

dziękuję

pozdrawiam

Ania

Agnieszka&Przemko
10-10-2009, 18:19
Adasiowe forum zamarło. Jak tam Wasze Adasie?

Nasz w tej chwili czeka na dach. :lol: Szczegółowe relacje ze zdjęciami powoli zaczynam umieszczać w dzienniku budowy. Postaram się to zrobić w miarę sprawnie, ale jak to podczas budowy bywa - często nie ma na to czasu :) Nadmienię jeszcze, że w projekcie wychwyciliśmy jeszcze kilka błędów np. źle zaznaczona na rysunkach długość prętów stalowych do podciągów oraz w wyliczeniu drewna też jest błąd w ilości i długości. Poprawne dane do więźby są zaznaczone na rysunkach. Piękne okono w lukarnie - trzy skrzydła (na podaszu) to też małe nieporozumienie. Trzeba rozwiązać problem ścianki działowej, bo dwa skrzydła są w jednym pokoju, a jedno w drugim i ścianka działowa jak powstanie, to się okna nie otworzą.

Jeżeli macie jakieś uwagi lub dokonaliście jakiś zmian - podzielcie się tym.

Pozdrawiam wszystkich

blackd
19-10-2009, 10:06
Zamarło bo wszyscy czekalismy na wpisy w waszym dzienniku :). Szybko wam poszło jak juz czekacie na dach. Co do błędu w projekcie to jest ich faktycznie cala masa. Z tym oknem nie ma wielkiego problemu. Panowie od okien dali szeroką listwe maskujaca i wyglada to tak http://asiaimarcin.mojabudowa.pl/pliki/asiaimarcin/image/okna1.jpg
Pozdrowienia dla "adasiowiczow"

krawietz
19-10-2009, 17:51
No ja mam już pozwolenie na budowe...
Teraz jeszcze jakiś kredyt i moze sie uda w listopadzie jak pogoda pozwoli fundamenty zrobić...
Ekipa czeka w gotowości...

Krawietz

Agnieszka&Przemko
22-10-2009, 09:55
Co do błędu w projekcie to jest ich faktycznie cala masa. Z tym oknem nie ma wielkiego problemu. Panowie od okien dali szeroką listwe maskujaca

Niezły pomysł. My postanowiliśmy jednak je przemurować, co ekipa nam wykonała. Ponadto postanowiliśmy zrobić u góry murowane ścianki działowe, a nie z płyty Gk i zwykłe okna. Dlatego takie rozwiązanie w naszym przypadku jest korzystne.

Agnieszka&Przemko
22-10-2009, 09:57
No ja mam już pozwolenie na budowe...
Teraz jeszcze jakiś kredyt i moze sie uda w listopadzie jak pogoda pozwoli fundamenty zrobić...
Ekipa czeka w gotowości...

Krawietz

Gratulacje !!! Macie Pnb i ekipę - to już sukces. Będziemy czekać na Wasze relacje z placu budowy :)

zanuska
01-11-2009, 16:47
Witam wszystkich,
my z mężem chcielibyśmy wykonać bliźniaka z 2 Adasiów. Czy ktoś na Forum robił takie zmiany w projekcie? Jeśli tak, to chętnie zaciągnęłabym rad i informacji jakie zaistniały podczas projektowania.

Poszukuję dobrego i niedrogiego Architekta który dokona kilka zmian w projekcie Adasia, czy ktoś mógłby mi polecić kogoś zaufanego, najlepiej kogoś kto pracował nad tym projektem już wcześniej...

A może ktoś ma gotowy projekt do sprzedania?

[email protected]

pozdrawiam,

AnnaK

paulatomczyk
04-02-2010, 16:22
Witam wszystkich,

Zamierzamy budować projekt Adaś http://www.domfort.eu/projekt,adas,528.htm#

CZy ktoś wybudował już może taki domek lub jest w trakcie budowy i mógłby nam powiedzieć z jakimi kosztami w przypadku budowy tego domku trzeba się liczyć?

Pozdrawiam,

mena87
15-08-2011, 18:06
Odnawiam wątek :)
czy ktoś jeszcze buduje adasia?? i na jakim etapie jesteście , bardzo podoba mi sie ten projekt i zagłębiam wiedzę w tym temacie ;)

dawiddur
30-12-2013, 17:19
Witam serdecznie wszystkich!
Nie będę się rozpisywał z swoją historią itd i przejdę od razu do sedna.
Do rozpoczęcia budowy jeszcze trochę (docelowo początek 2016), ale po ponadrocznych poszukiwaniach wydaje nam się, że trafiliśmy na genialny jak na nasze wymagania projekt:
HR Adaś II A (http://pracownia-projekty.dom.pl/hr_adas_ii_a.htm) (bez garażu)
http://pracownia-projekty.dom.pl/images/43/15572_wizualizacje1_hr_adas_ii_a.jpg
http://pracownia-projekty.dom.pl/images/43/15572_wizualizacje2_hr_adas_ii_a.jpg

Po kilkudniowych przemyśleniach i dywagacjach doszliśmy do następujących wniosków:

Kasacja okien połaciowych w łazience na rzecz jednego okna w ścianie;
Dołożenie okna w ścianie bocznej w pokoju na piętrze o pow. 10,5m2;
Rezygnacja z kominka i tym samym otworzenie dużej przestrzeni na parterze;
Przesunięcie ścianki działowej w korytarzu kosztem pomniejszenia kuchni (choćby o 20-30cm);
Przesunięcie ścianki działowej w kotłowni kosztem pomniejszenia łazienki (10-20cm);
W kwestii lukarny, zmiana jej pokrycia, tzn. wykończenie jej normalną połacią dachową o nachyleniu powiedzmy 10-20 stopni zaczynając od Kalenicy (to rozwiązanie oczywiście zdecydowanie mniej nam się podoba, ale z całą pewnością będzie mniej awaryjne, mam tu na myśli ew. przecieki, gromadzenie się czegokolwiek), przyniesie nam to jakąś oszczędność?; Na zdjęciu niżej rodzaj krycia lukarny o jaki mi chodzi:
http://pracownia-projekty.dom.pl/images/61/22879_wizualizacje1_md_l-129_szkielet.jpg
Drzwi wyjściowe z kotłowni na zewnątrz budynku. W przyszłości w miarę możliwości finansowych do tego boku dobudowany zostanie garaż z płaskich dachem;
Z przed frontu budynku zniknie oryginalna ramka, a konkretniej zostanie ona "doklejona" do bryły budynku;


W/w zmiany wynikają głównie z naszych upodobań czy potrzeb, a część z nich ma praktyczne uzasadnienie. Ponadto część przyniesie jakieś oszczędności przy budowie.

Czy Waszym zdaniem projekt ten wraz z wyżej wymienionymi zmianami będzie tanim w budowie? Czy w tym projekcie są elementy, drogie w realizacji? Jeśli nie są drogie to być może wnosząc niewielkie zmiany można je jeszcze obniżyć?

Ponadto chcemy dach pokryć gontem (to nam najbardziej odpowiada estetycznie) i tu kolejne pytanie. Czy dobrze myślę, że dach kryty gontem bitumicznym, cenowo plasuje się między blachą, a dachówką? Jaka jest różnica cenowa między nimi np. blach-100%, gont-120%, dachówka-140%(mówię o wszystkich kosztach związanych z danym rozwiązaniem)?

Pozdrawiam

jajmar
02-01-2014, 23:50
Nie wiem co jest w tym projekcie genialnego, ale nie muszę tego wiedzieć.
"Rezygnacja z kominka i tym samym otworzenie dużej przestrzeni na parterze;" tu chyba sie nie do końca uda otworzyc przestrzeń o ile dobrze widze za kominkiem jest ściana nośna na której opiera sie strop. Kominek usuniesz, komin również ale zostanie słup lub podciąg pod stropem.

dawiddur
03-01-2014, 06:29
Oczywiście jeśli nie ma tam ściany nośnej. W jakim sensie genialny?! A w takim, że dla mnie jest. Chyba wyraźnie napisałem "genialny jak na nasze wymagania".

dawiddur
21-01-2014, 16:54
Odświeżam temat i proszę o opinie.

barakuda
29-05-2014, 17:03
dawiddur
Jeśli masz choć trochę oleju w głowie , to nie zadawaj na tym forum pytań na które odpowiedź może Ci dać wyłącznie architekt - konstruktor . To on ocenia przelicza i wydaje opinię i żaden najlepszy doradca na tym forum , od ręki Ci tego nie zrobi , a tym bardziej doradca amator, który stara się ocenić twój gust , a nie twoje potrzeby .
pozdro

Elfir
09-06-2014, 21:35
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?109450-projekt-ADA%C5%9A-pracownia-HORYZONT&highlight=Ada%C5%9B