PDA

Zobacz pełną wersję : Nasza Akacja Kochana - dom Jasia i Joasi



Joasia Jasia
11-09-2003, 10:15
[img]http://www.naszdom.erb.pl/pic/cytrynka.jpg[img]

Tak wygląda nasze dziełko. Jeszcze bez ostatecznego wykończenia, płytek klinkierowych na tarasie. Wszelkie info o domu na naszej stronce: http://www.naszdom.erb.pl
Mieszka się świetnie. Dom jest praktyczny, bez zbędnych ciągów komunikacyjnych. Nie za mały nie za duży. Docelowo dla rodziny trzypokoleniowej. Na parterze 2 sypialnie (rodzice i dziadkowie), góra - 2 pokoje dla dzieci + pokój gościnny i stryszek. Garaż w bryle budynku. Koszt budowy + media (bez działki) to ok 240 tys z pracami wykończeniowymi na parterze i poddaszem (bez cudów).

Joasia Jasia
11-09-2003, 10:17
http://www.naszdom.erb.pl/pic/cytrynka.jpg
uda się?

Bordoś
11-09-2003, 10:39
Gratulacje bardzo ładny domek :lol: Wygląda przytulnie i gościnnie - podoba mi się. Jeśli można spytać o rodzaj tynku i kolor :D
Pozdrawiam i życzę miłego mieszkania
Agata

Wowka
11-09-2003, 10:48
Gratuluję. Życzę wielu, wielu tylko szczęśliwych lat spędzonych w tych murach.

Joasia Jasia
11-09-2003, 11:34
Bordoś: tynk mineralny, na styropianie 12 cm. farba silikatowa. Kolor sahara?folryda? w ceresicie (ale tego na 100% pewna nie jestem).
Na początku obrzydliwie cytrynowy - zgasł po tygodniu do normalnego wyglądu.
Wowka - dzięki wielkie :) za miłe słowa

magmi
11-09-2003, 12:24
Miło zobaczyć finał Waszych zmagań w Galerii, choć chyba i tak wszyscy na bieżąci śledzili Wasze zmagania w dzienniku. Jesli o mnie chodzi, mam Waszą prywatną stronę w moich ULUBIONYCH folderach w explorerze.
Pozdrawiam i gratuluję! Akacja to bardzo ładny dom. :)

maksiu
11-09-2003, 12:57
Potwierdzam że dom jest ładny, nawet jak go widziałem na żywo jakie 2 miesiące temu też już wyglądał niezle.
pozdrawiam

mbz
11-09-2003, 13:08
Joasiu i Jasiu, gratuluje, bardzo ladny dom :)

11-09-2003, 13:18
Gratuluję! :D
Patrzę z ciekawością,bo będę miała akację po sąsiedzku.Też zdaje się w brązach.
To miło.
:D

Jasiu
11-09-2003, 13:28
A cóż to za Akacjusz, że się jeszcze do nas nie odezwał ?

Akacjusze wszystkich krajów powinni się trzymać razem :)


Myśmy naszą Akację trochę oszpecili robiąć 70 cm ściankę kolanową ,której nie ma w projekcie. Z pośpiechu nie zdążyliśmy przeprojektować dachu, przez co wydaje się troszke za mały - jakby nawisy (czy jak to się tam nazywa) były dłuższe o pół metra byłoby lepiej.

A zmiana okazała się konieczna po wizji lokalnej innej Akacji. Poddasze ze skosami 70% jest po zbóju niepraktyczne. Efektem ubocznym jest drastyczne zwiększenie metrażu - miałbyć domek 150m2, a wyszło ponad 200 :)

11-09-2003, 13:34
Dam mu znać,żeby się odezwał.
Dopiero się zabiera za budowę-na wiosnę.Może będzie miał pytania.
Tylko,że Ty wtedy będziesz faję palił przy komnku i się raczył jakimś trunkiem,i nie forum będzie Ci w głowie.;)
:D

Jasiu
11-09-2003, 13:40
Napewno się przesuniemy w kierunku wątków wnętrzarskich, ogrodowych i towarzyskich.

Ale na forum raczej będziemy zaglądać. Siła przyzwyczajenia. Zauważyłem, że od dłuższego czasu nie szukam już na forum odpowiedzi na pytania (bo mam ich już coraz mniej) tylko zaglądam tak jak się zagląda do Pub'u

Teska
11-09-2003, 14:42
Ładny domek i potwierdzam: miły i towarzyski :lol: :lol:

tomek1950
11-09-2003, 18:18
Pięknie i szybko mimo problemów. Gratuluję i życzę szczęścia we własnych ścianach. Dom, widać że dobrze "namaszczony" piekną rączką.

Joasia Jasia
12-09-2003, 07:49
Oj dzięki wielkie za miłe słowa. To nie jest tak, że my mieszkamy w ładnie wykończonym ślicznym domeczku. W środku jeszcze pracy na całą zimę. Co rano strzepujemy z siebie warstwę kurzu i idziemy do pracy :) Ale już mamy tę przestrzeń wokół i to jest najważniejsze :)

12-09-2003, 13:50
Ale fajny dom! Gratulacje Joasiu i Jasiu!
Niech się dobrze mieszka! Ivette

Teska
12-09-2003, 16:41
Joasiu to ja ta baba :-? co to ciagle o fotki sie upomina :lol: teraz kuchni?? :-?

Jasiu
13-09-2003, 10:46
Na razie nie ma co fotgrafować bo są tylko korpusy dolnych szafek (co widać na tej fotce (http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=089&beg=18)). Górnych będzie niewiele i zawisną na poczatku tygodnia. I pozostaną tylko fronty (bo słupek już stoi, zamontowany jest też zlewik i porobione wszystkie półki). Ale na fronty przyjdzie nam poczekać 2-3 tygodnie - ponoć to normalne terminy :(

Póki co podciągamy tyły czyli fugujemy, doklejamy brakujące płytki, itp...

A Jołasia jest teraz na gribałce - wieczorkiem będzie pachniało :)

Joasia Jasia
15-09-2003, 08:43
Teska - no co Ty? Ja mam takie 3 małolaty, które mnie o zdjęcia zamęczają, bo jak nie to wpadają na 2 dni, robią zadymę - gonią kota, zamiatają, pastwią się nad pierworodnym i są rozkoszne - to o nich :)

czlowiek
21-11-2003, 22:42
bardzo ladny domek. robi wrazenie przemyslanego.
z tymi sciankami kolankwymi to cos za cos. u mnie sa bardzo male (70cm) i nie wszedzie sie mieszcze :)

Joasia Jasia
24-11-2003, 08:48
człowiek: nasze kolanko ma wysokośc dwóch bloczków (2x24 cm) i drugi wieniec. razem coś ok 80 cm. też się nie mieszczę przy samej ścianie - ale szafeczki czy biureczko wejdzie do końca :).
W naszym projekcie jest jedna mina (tzn boli tylko ludzi, którym skończyły się fundusze) - mianowicie schody. Gdyby była ponownie możliwość wylewania stropu - zrobilibyśmy większy otwór na schody - i wylali betonowe, potem obłożyli drewnem i spokój. A tak - zamiast max 2 tys trzeba będzie wydać ok 6 na drewniane zabiegowe....

czlowiek
24-11-2003, 14:32
nasze kolanko ma wysokośc dwóch bloczków (2x24 cm) i drugi wieniec.

ha. to tyle co u nas. bedzie 70cm.
myslalem, ze podnieśliście o 70cm...

i tez mam schody drewniane azurowe tyle ze proste (1m+1m szerokie) z drewnianymi podestami. w sumie bedzie cos ponad 30stopni +2 podesty.
na razie mam zbite z pozadnych desek. To bedzie chyba ostatnia inwestycja w domu...

pozdrawienia dla Joasii i Jasia

bilbo
29-11-2003, 16:09
My także przyłączamy się do gratulacji!
Pozdrawiamy!
Justa&Robert

Kasia Nova
04-12-2003, 22:56
Gratuluję domku. Po lekturze relacji o tym jak powstawał, wirtualnym poznaniu Państwa Inwestorstwa z potomstwem, może będziemi kolejnymi Akacjuszami II?! I to chyba zupełnie niedaleko... Pozdrawiam :wink:

Joasia Jasia
05-12-2003, 08:20
Witaj Kasia Nova :)
Buduj, buduj Akację :) Ładny i funkcjonalny dom. Służymy doświadczeniem i pomocą :) I powiedz jak blisko budujecie.

Kasia Nova
11-12-2003, 21:54
Joasiu Jasia, na razie budujemy "w papierach" i zimowa( a raczej zimna) aura nie zachęcają do pośpiechu. A tak w ogóle to nasze ( mam nadzieję) miejsce na ziemi to stolica podszczecińskiej sypialni: Dobra. Chyba niedaleko?!Dzięki za miłe słowa. A Wasz domek pięknieje! Brawo! :D Pozdrawiam już chyba świątecznie WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW. Niech się Wam miło świętuje w Waszych domkach.

Aga J.G
16-12-2003, 18:06
Bardzo ladny domeczek, zycze milych i wesolych swiat.
Pozdrawiam Aga.

Joasia Jasia
17-12-2003, 08:19
Dziewczyny - na razie życzenia przedświąteczne:
Oby wystarczyło Wam czasu na wszystko: zadbanie o świąteczną tradycję, smakołyki, prezenty, dekoracje a także trochę choć czasu dla siebie. Czego Wam i sobie życzę
Joaśka

Aga J.G
17-12-2003, 19:52
Dzieki Joasia Tobie tez wszystkiego dobrego udanych swiat w nowym domostwie.
Pozdrawiam Aga.

Beata i Jarek
12-01-2007, 15:21
Witam

Chyba Wasza Akacja jest najstarsza na forum, ciekawe co byście powiedzieli nam, nowym budującym Akację :))

Jasiu
15-01-2007, 09:50
Dom fajny, wygodny, oszczędny, etc... - polecam :)

Minusy:
1. Dach kopertowy trójbryłowy jest skomplikowany, kosztowny i pracochłonny. Wiem, ze bez niego Akacja nie wyglądałaby tak jak wygląda, ale gdybym miał jeszcze raz budować to poważnie zastanawiałbym sie nad dwuspadowym (dom typu "stodoła" :)
2. Oryginalne poddasze (bez ścianki kolankowej) jest mało funkcjonalne.

Rady:
1. jeśli macie garaż z boku to niewielkim kosztem możecie zrobić dwustanowiskowy
2. Drobne poprzestawianie drzwi w hollu na parterze (tak jak u nas) znacznie poprawia funkcjonalność.
3. Przewód kominowy od kominka koniecznie winien przylegac do hollu - inaczej są kłopoty z wyczystką - wypada w łazience :(
4. Jeśli tylny taras macie od południa to koniecznie go zadaszcie (wystarczy wyciągnąć dach).

Na razie tyle przychodzi mi do głowy :)

Beata i Jarek
15-01-2007, 18:39
Witam serdecznie

dziekuje Jasiu za odpowiedź, właściwie się jej nie spodziewałam :)

My dopiero jesteśmy na etapie stanu zero, na wiosnę mamy zamiar ruszyć z dalszą budową Akacji.
Jeżeli chodzi o dach to faktycznie wiedzieliśmy od początku że będzie drogi i skomplikowany ale właściwie to on miedzy innymi zachwycił nas w Akacji.
Co do ścianki kolankowej ciągle się zastanawiamy, bo jeżeli będziemy podnosić to o jeden pustak i teraz z drugiej strony czy podniesienie tyko o jeden pustak coś nam da?

Prosze napisz coś więcej o kominie i o przestawieniu dzrzwi w holu, na czym dokładnie polega u Was ta zmiana?

Jeżeli chodzi o garaż to powiększyliśmy go już ...ale w drugą stronę tzn z tyłu za garażem mamy dołożone duże pomieszczenie gospodarcze.

A taras z tyłu faktycznie mamy od strony południowej :-? ..i tu trzeba bedzie coś wymyslić hmm

Pozdrawiam
Beata

Jasiu
15-01-2007, 19:22
dziekuje Jasiu za odpowiedź, właściwie się jej nie spodziewałam :)

Skrypty na serwerze nie pozwalają zapomniec nawet po wielu latach :)


Co do ścianki kolankowej ciągle się zastanawiamy, bo jeżeli będziemy podnosić to o jeden pustak i teraz z drugiej strony czy podniesienie tyko o jeden pustak coś nam da?

To chyba za mało - to zaledwie 50cm (24 cm + drugi wieniec)
Myśmy podnieśli z powodu przejścia na poddaszu na prawo od schodów.
W tym miejscu jest kosz, pod którym NIE DA sie przejść bez schylania o ile nie podniesie się dachu.


Prosze napisz coś więcej o kominie i o przestawieniu dzrzwi w holu, na czym dokładnie polega u Was ta zmiana?

Kliknij tutaj (http://www.naszdom.erb.pl/projekt/rzuty.htm) i poklikaj sobie na strzałeczki p prawej stronie od obrazków.


Jeżeli chodzi o garaż to powiększyliśmy go już ...ale w drugą stronę tzn z tyłu za garażem mamy dołożone duże pomieszczenie gospodarcze.

A co z oknem w salonie - to okno jest ważne - bez niego byłoby ciemnawo


A taras z tyłu faktycznie mamy od strony południowej :-? ..i tu trzeba bedzie coś wymyslić hmm

Bez niego na tarasie latem jest "patelnia", a po sezonie nie mozna wyjśc gdy pada. W zeszłym roku zrobilismy dach (drewno+dachówki) 2,5 x 8 metrów (czyli prawie cały taras). Powstała w ten sposób super weranda 4x4 :)

Myśmy musieli stawiać całą koństrukcję - wam wystarczy, że w czasie budowy wyciągniecie krokwie nad taras i w ten sposób wydłużycie dach.

Tutaj macie zdjęcia z czasu jak ją stawialiśmy
* wiatka1 (http://www.naszdom.erb.pl/pic/wiatka1.jpg)
* wiatka2 (http://www.naszdom.erb.pl/pic/wiatka2.jpg)

maksiu
15-01-2007, 19:58
Bez niego na tarasie latem jest "patelnia", a po sezonie nie mozna wyjśc gdy pada. W zeszłym roku zrobilismy dach (drewno+dachówki) 2,5 x 8 metrów (czyli prawie cały taras). Powstała w ten sposób super weranda 4x4 :)

Myśmy musieli stawiać całą koństrukcję - wam wystarczy, że w czasie budowy wyciągniecie krokwie nad taras i w ten sposób wydłużycie dach.

Tutaj macie zdjęcia z czasu jak ją stawialiśmy
* wiatka1 (http://www.naszdom.erb.pl/pic/wiatka1.jpg)
* wiatka2 (http://www.naszdom.erb.pl/pic/wiatka2.jpg)

Witaj Jasiu

chętnie dowiedziałbym się coś na temat tego waszego zadaszenia, sam mam identyczny problem , przyszly taras centralnie od południa, latem... szkoda gadac... jak duzy zrobiliście kąt pochylenia?
masz moze jakies rysunki konstrukcyjne?
jestem tematem zainteresowany
pozdrawiam
m.

Jasiu
15-01-2007, 21:45
Witaj Maksiu - dawnośmy się nie widzieli :)

Jak przystało na Boba Budowniczego - pomysł, projekt, wykonanie i gloria są moje - with a little help of my friends ;)

Kąt nachylenia wyszedł 25 st.

Rysunki mam tylko takie gryzmolone w kajeciku.
W sumie konstrukcja prosta - słupy i belki z kantówki 14x14
Miecze z kantówki 10x10
Krokwie i balustrady z desek 5x15
Łaty 4x5
Łączone na kołki i wkręty 14cm
Kryte taką samą dachówką jak dach.
Pomalowane lakierobejcą.

Wyszło solidnie - ostatnie wiatry nie robią na nim najmniejszego wrażenia.

Szczególy zależa od rozmiaru, pokrycia, oblicowania ściany i wysokosci (np do podbitki dachu)

Beata i Jarek
16-01-2007, 18:12
Witam serdecznie

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi, są dla mnie naprawdę cenne.

Z tą wiatą to naprawde dobry pomysł, być może skorzystamy z niego.

Jezeli chodzi o okno w salonie to niestety my go nie będziemy mieli, mam nadzieję że jednak nie bedzie tak bardzo ciemno.
Z małą łazienką jest tez już za późno ponieważ wyprowadzona jest już pod nią kanalizacja, my przenieślismy ją do tyłu aż pod ścianę wejściowa, tym samym zmniejszył się nam wiatrołap, później sie okaże czy był to dobry pomysł czy zły

O ile pustaków podnieśliście u Siebie tą "nieszczesną 'ściankę kolankową?

pozdrawiam Beata

Jasiu
17-01-2007, 09:22
Jezeli chodzi o okno w salonie to niestety my go nie będziemy mieli, mam nadzieję że jednak nie bedzie tak bardzo ciemno.

Obawiam się, ze bedzie.
Od okna w kuchni do drzwi tarasowych jest 12 metrów.
Na środku salonu to okno jest jedynym źródłem dziennego światła.


Z małą łazienką jest tez już za późno ponieważ wyprowadzona jest już pod nią kanalizacja, my przenieślismy ją do tyłu aż pod ścianę wejściowa, tym samym zmniejszył się nam wiatrołap, później sie okaże czy był to dobry pomysł czy zły.

Ciężko wam będzie zrobić jakąś szafę w wiatrołapie - zostało wam ca 1,5 metra szerokości. To wystarczy tylko na wieszak.


O ile pustaków podnieśliście u Siebie tą "nieszczesną 'ściankę kolankową?

O dwa (a może trzy ?) + wieniec. W sumie jakieś 80cm.

Spójrz na plan poddasza. Wyobraź sobie, ze weszłas po schodach i skręcasz w prawo w kierunku okna. Zaraz za schodami biegnie skośnie do komina kosz wewnętrzny. U nas 50 cm od komina jest na wysokości 230 cm (bez trudu sięgam reką). Bez ścianki kolankowej byłoby o 80 cm nizej (150 cm).

Co znaczy ze do okna z prawej strony można by dojść tylko albo przy samym kominie albo schylając się.

Weź do reki projekt - na rys.9 i 10 masz przekroje boczne - zwróć uwagę, ze w pomieszczeniach na poddaszu powyżej 2 metrów masz tylko w bezpośrednim sąsiedztwie wewnętrznych ścianek. Narysuj sobie proste po górnych krawędziach okien połaciowych - tylko do tego miejsca można dojść bez schylania się (dlatego np.: w łazience wszystkie sprzęty są w lewym dolnym rogu - 2/3 powierzchni służy tylko do oglądania)

Beata i Jarek
23-01-2007, 18:44
Witaj Jasiu

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie podpowiedzi, jeżeli o mnie chodzi to mi 1,60 wystarczy żeby wszędzie dojść...i to bez schylania :lol: ale nie jestem sama oczewiście.

Odezwe się jak już coś będzie w końcu postanowione bo jak narazie to ciągle trwają rozmowy...myślę że postanowione to będzie wtedy jak już stanie ta nasz Akacja :) ..........ale kiedy to będzie?
jakoś tak mi się dłuży ta zima

pozdrawiam Beata

Joasia Jasia
28-01-2007, 10:57
Witam ciepło :) czytaczy i Akacjuszy.
Jasiu jak zwykle wziął całe honory związane z wiatami na siebie. Maupa jedna.... Zapomniał kto szlifował wszystkie kantówki i miecze, impregnował i malował, docinał... Ot, taka sprawiedliwość. Zapomniał nawet, kto podawał dachówki a potem leżał z zastrzykami w d... z powodu rwy kulszowej czy jakoś tak... Nic to. Przeboleję :/

Uściślam w sprawie ścianki kolankowej - jest na dwa pustaki+drugi wieniec.
Jak będzie ładna pogoda i naładuję baterie do aparatu, to moge pstryknąć parę fotek na życzenie. Proszę o listę potrzebnych zdjęć :)
Ciepło jak zawsze
Joaśka

maksiu
28-01-2007, 11:22
Proszę o listę potrzebnych zdjęć :)
Ciepło jak zawsze
Joaśka

Witaj Joasiu

prosze o zdjecia zadaszenia tarasu, zwłaszcza elementów konstrukcyjnych, tak abym mógł odtworzyć to samo u siebie :D :D :D
pozdrawiam
m.

Beata i Jarek
28-01-2007, 15:37
Witaj Joasiu

Wasza Akacja jest pierwsza jaką znalazłam w necie, już wtedy niestety nie było dostepu do Waszego dziennika ze zdjęciami , czego bardzo żałowałam ( chyba że ja nie umiem go otworzyć), dlatego również dołączam się do prośby maksia jeżeli chodzi o zdjęcia wiaty ale również jeżeli można chciałbym prosic o zdjęcia domu ale również pokoi i łazienki na górze.

Mam również jeszcze pytanie o Waszą dachówkę, jakiej jest firmy ? i jaki jest jej kolor z nazwy?

dziękuje bardzo

pozdrawiam
Beata

Joasia Jasia
28-01-2007, 19:22
Witajcie :)
Dziennika nie ma - jest tylko wersja w wordzie - wyślę w razie potrzeby. Ze zdjęciami :)

Fotki wiaty jak będzie jasno :)

Dachówka to Euronit, cementowa, brązowa esówka.

Z tą łazienką na górze to trafiony zatopiony - jeszcze nie gotowa - na razie służy jako pomieszczenie do przechowywania pelargonii.

Pozdrawiam ciepło
Joaśka

Aga J.G
29-01-2007, 12:13
To czekam na wpisy :)
Dużo zdrówka dla całej rodzinki :)

maksiu
30-01-2007, 08:13
Joasiu, dziękuje za zdjęcia... jak będe brał się za robie zadaszenia u siebie to na pewno jeszcze będę miał dalsze pytania
pozdrawiam
m.

Joasia Jasia
01-02-2007, 19:47
Słoneczko poświeciło aż za mocno - kolorek się akacji schował.
http://erb.pl/pic/aka2007.jpg
Zadaszenie jeszcze nie skończone, tarasy do kaflowania i opaska. Czekamy na wiosnę.

Beata i Jarek
04-02-2007, 11:04
Witaj Joasiu

Wiatka naprawde super!!!, też będziemy musieli o takiej pomyśleć
faktycznie słoneczko mcno przyświeciło i nie widać koloru, dlatego czekamy na jeszce więcej zdjęć :)
My jednak najpierw musimy wybudować nasz domek....a nie wiem jak to będzie , troche to wszystko jest dla mnie przerażające

jeżeli mogłabym prosić o ten Wasz dziennik ( ze zdjęciami) w wordzie to bardzo prosze :) na priv, napewno podpowie nam kilka rzeczy.

pozdrawiam Beata

imported_Żółw
04-02-2007, 17:14
Też mi się podoba. Fajna. :D

Aneta Szawłowska
23-02-2007, 14:45
Witam! Piszę po raz pierwszy ale od dawna jestem wiernym czytelnikiem. W marcu zaczynamy budowe domu i to wlasnie Akację II wersję D. Obecnie czekamy na pozwolenie. Przez kilka miesiecy śledzę losy bohaterów Akacji i nie tylko. Pierwszymii w mojej zakładce znaleźli się Joasia i Jasio, Beata i Jarek, adamari, miro&madzik, Vondraczek i SyMa. Nie mogę się juz doczekać tej wielkiej przygody. Mam prośbę do Joasi i Jasia, ponieważ znam całą waszą historię, chętnie bym obejrzała zdjęcia z realizacji Akacji. Niestety ja również nie mogę obejrzeć waszych zdjęć. Bardzo was proszę o przesłanie mi tych zdjęć na priv. Serdecznie pozdrawiam i liczę na pomoc w trakcie budowy.

Joskul
10-03-2007, 17:57
Uściski serdeczne dla całej rodzinki,szkoda,że już nie piszesz Joasiu :cry: