PDA

Zobacz pełną wersję : stokrotki w trawnilu



Asiulek
18-04-2008, 13:45
Mój trawnik nie należy do najpiękniejszych i myślę, że szanse są marne żeby zachwycał swoją urodą :cry: i tak zastanawiam się, czy posadzenie w nim stokrotek nie doda mu uroku. Jedyne obawy, jakie mam, to, że po jakimś czasie stokrotki wyprą trawę. Proszę o poradę lub propozycje jak upiększyć trawnik w możliwie tani i prosty sposób.

mariusz12
18-04-2008, 18:22
Trawnik ze stokrotkami jest piękną rzeczą( próbowałem założyć).
Problem zaczyna się jak zaczną rosnąć inne chwasty.Są środki na na chwasty , ale niszczą też stokrotki.Przy stosowaniu środków chemicznych na dwuliścienne(mniszek, babka itp)giną też stokrotki.
Czy stokrotki wyprą trawnik jest kwestią koszenia, choć przyznam , że stokrotki robią się coraz niższe nie się nie poddają.

paskud
18-04-2008, 19:40
w sprzyjających warunkach po kilku tatach trawnik zacznie znikać.. koszenie tylko wspomaga ten proces. Stokrotki "przystosują" się do częstego koszenia tworząc rozetki liści blisko ziemi.. zagłuszając tym samym skutecznie trawę.. Wiem to z autopsji.. jeszcze jakaś tojeść, dąbrówka i bluszczyk kurdybanek tam pełza, tylko trawy coraz mniej, ale mi się podoba :D

G.N.
18-04-2008, 21:17
......Są środki na na chwasty , ale niszczą też stokrotki.... bo stokrotki to chwast. w pierwszym roku mamy stokrotki na trawniku, w drugim stokrotki i gdzie niegdzie trawę w trzecim same stokrotki :wink: Ciut przesadzam ale ekspansywne są jak pokrzywa i podagrycznik razem wzięte

matka dyrektorka
18-04-2008, 22:57
a niech sobie rosną :lol: ładniejsze są niż trawa, a kiedy już wyrugują całą trawę mozna przestać kosić :lol: :wink:

G.N.
19-04-2008, 19:50
a niech sobie rosną :lol: ładniejsze są niż trawa, a kiedy już wyrugują całą trawę mozna przestać kosić :lol: :wink: taaa i ten zapach psiego moczu.... :lol: