PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić nowy trawnik na starym?



Ninka__2005
18-04-2008, 14:54
Może to trochę niejasne pytanie ale już tłumaczę: w tamtym roku zasialiśmy trawę wokół domu. W tym roku zrobiliśmy chodniki i po ich zrobieniu okazało się, że dużo lepiej będzie jak podniesiemy trawnik o jakieś 10 cm. Wtedy zrówna się z chodnikami i będzie można śmiało jeździć kosiarką. No i teraz mam dylemat czy poprostu przysypać wszystko ziemią uwałować i na tym posiać nową trawę czy wcześniej spryskać wszystko rundupem, potem glebogryzarką na to ziemię i dopiero trawę?
Ten pierwszy sposób jest dużo tańszy ale nie wiem czy tak można?
Poradźcie coś proszę.

Trociu
18-04-2008, 15:36
A co Ci przeszkadza ta zasypana trawa. Będzie miała dwa wyjścia:
- przegryźć się przez dodatkową warstwę ziemi
- zgnić wzbogacając okoliczną glebę.

Ninka__2005
18-04-2008, 15:58
No mi osobiście nie przeszkadza ale nie wiem jak wpłynie na jakość nowego trawnika? Nie chcę popełnić kolejnego błędu więc pytam:)

hanka55
18-04-2008, 16:16
Dokładnie tak samo, jakbyś robił go po raz pierwszy.
Zdejmij stara trawę i daj na kompostownik.
Przygotuj ziemię, nadaj jej kształt , zasiej nowe nasiona, posyp piechem/ kompostem/ ziemią, zwałuj i skrapiaj wodą. :-)

Mirek_Lewandowski
18-04-2008, 18:10
Zasypać, ugrabić, posiać nową. Po co to taszczyć w te i nadaz. Zgnije. Posłuży jako nawóz bez dodatkowych zabiegów.

Teska
19-04-2008, 08:41
Zasypać, ugrabić, posiać nową. Po co to taszczyć w te i nadaz. Zgnije. Posłuży jako nawóz bez dodatkowych zabiegów.

moi znajomi tak zrobili.....i maja piekny nowy trawnik :lol:

Ninka__2005
19-04-2008, 10:49
Dziękuję za odpowiedzi. Ogrodnik powiedział nam, że trzeba starą trawę potraktować rundupem, przekopać i dopiero ziemię na to. Rozumiem go, że chce zarobić... A ja chcę jak najtaniej ale dobrze. W takim razie zasypiemy wszystko ziemią uwałujemy i posiejemy na nowo.
:)

agal-b
19-04-2008, 12:31
Dziękuję za odpowiedzi. Ogrodnik powiedział nam, że trzeba starą trawę potraktować rundupem, przekopać i dopiero ziemię na to. Rozumiem go, że chce zarobić... A ja chcę jak najtaniej ale dobrze. W takim razie zasypiemy wszystko ziemią uwałujemy i posiejemy na nowo.
:)
A po co od razu tyle chemii :evil:
Lepiej zasypać i posiać nową trawę. a ta pod spodem zgnije i będzie niezłym nawozem.

Ninka__2005
20-04-2008, 14:08
Dziękuję za odpowiedzi. Ogrodnik powiedział nam, że trzeba starą trawę potraktować rundupem, przekopać i dopiero ziemię na to. Rozumiem go, że chce zarobić... A ja chcę jak najtaniej ale dobrze. W takim razie zasypiemy wszystko ziemią uwałujemy i posiejemy na nowo.
:)
A po co od razu tyle chemii :evil:
Lepiej zasypać i posiać nową trawę. a ta pod spodem zgnije i będzie niezłym nawozem.

No właśnie tak zamierzam zrobić tzn. zasypać zienmią i zasiać nową trawę. Mam tylko wątpliwości czy ten nowy trawnik będzie aby napewno równy jak mi ta trawa pod spodem zacznie gnić... :-?

Pinus
20-04-2008, 22:27
No właśnie tak zamierzam zrobić tzn. zasypać zienmią i zasiać nową trawę. Mam tylko wątpliwości czy ten nowy trawnik będzie aby napewno równy jak mi ta trawa pod spodem zacznie gnić... :-?
Nie włączaj zbędnych wątplikatorów i komplikatorów :) .
..

awciu
23-04-2008, 12:41
Trzeba przekopac, aby trawa stara byla pod spodem i mogla spokojnie zgnic.Potem dosypac ziemi wyrownac i zasiac nowa trawe.
Wiem bo tak robilismy.Samo zasypanie trawy i posianie nowej daje marny efekt.i jest brzydka rozna trawa.Ale jak ktos taka lubi i wazne aby wogole byla to tez mozna.