PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie



patusia
18-04-2008, 22:54
Czy wiecie może jakie to drzewko? Nie mam zdjęcia ale postaram się go opisać. na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze liści, tylko na końcach gałęzi coś jakby bordowe kwiatostany (pąki). Ma je przez cały rok. Póżniej dochodzą zielone liście, które na jesień robią się Zółto-pomarańczowo-czerwone. To dosyć pospolite drzewko ( czy też krzew) , szybko się rozrasta. Słyszałam że pospolita nazwa to octownik, ale pod tą nazwą nic nie mogę znależć na internecie, a chciałabym się coś o tym drzewku dowiedzieć. Jeżeli ktoś wie , prosiłabym o odpowiedż. :D

el-ka
18-04-2008, 23:02
To sumak - octowiec.
Bardzo szybko rośnie, pleni się jak chwast poprzez odrosty od korzeni. Każde uszkodzenie, przecięcie korzenia daje także błyskawicznie nowy odrost.
Jest efektowny, ale przez swoją ekspansywność kłopotliwy w ogrodzie.

http://www.krzewy.pl/Rhus%20typhina/sumak.htm

patusia
18-04-2008, 23:28
Dziękuję bardzo. Właśnie zastanawiam się czy posadzić go w ogrodzie, bo boję się że to będzie walka, Zeby rósł tam gdzie ja chcę.

karlsruhe
19-04-2008, 09:03
bedzie rosl tam gdzie chce. Powinnas zrobic specjalna folie dookola korzeni (jak u bambusa, nie wiem jak to sie prawidlowo nazywa), zeby jeko korzenie nie zajely kiedys calego ogrodu


pozdrawiam
agnes