PDA

Zobacz pełną wersję : Stewia



BK
19-04-2008, 08:47
Czy ktoś z was uprawia stewię?
Jest to roślina z Południowej Ameryki, wiem że u nas są uprawy, bo kupuję w sklepach ze zdrową żywnością susz :)
Mam dziecko na diecie bezckrowej, i stosuję bardzo drogie preparaty do słodzenia (malutka fiolka za 15 zł), stewia jest kilkanaście razy słodsza od cukru, a nie zawiera go, więc jest świetna dla diabetyków i osób odchudzających się. Bije na głowę słodziki bo nie ma chemii a słodzi.

Jest też doskonała na układ moczowy, pokarmowy, na nieszczęśliwą miłość i generalnie na wszystko :)
Ma tylko ohydny ziołowy smak ale można go zabić np. poprzez zastosowanie kakao w ciastach albo przez inne wyraziste smaki. W naleśnikach i ciastach smak się gubi, ale żeby posłodzić herbatę to już trzeba być koneserem.

Gdzie to można kupić? Chodzi mi o okolice Wrocławia lub jakąś sprzedaż wysyłkową.
Czy stewia potrzebuje specjalnych warunków uprawy? W domu? Na zewnątrz? Proszę o opinie doświadczonych ogrodników :)

zygmor
23-04-2008, 23:44
Kiedyś interesowałem się stewią, może yto i fajna roślina, ale sukces jej uprawy w dużym stopniu zależy od pogody. To co najlepsze w roślinie zawiązuje się późnym latem i jesienią, a jego jakość zależy od temperatury na zewnątrz. Najpraktyczniejsza byłaby uprawa w szklarni. Najlepiej udaje się ta roślina uprawiana w strefie równikowej, tu pogoda nie płata figli jak u nas.

Pinus
24-04-2008, 08:40
Może tutaj coś znajdziesz: http://stevia.webpark.pl/
..