PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły na biomasę (drewno, brykiety)



MARJO
11-09-2003, 12:41
Witam
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tego typu ogrzewaniem w małym 130m2 domu. Czy pomieszcenie gosp. o powierzn. 5m2 byłoby wystrczające, jak często trzeba uzupełniać paliwo. Czy wogóle jest to alternatywa warta analizy w stosunku do ogrzewania gazowego (butla) lub elektrycznego. Zakładam że nie chcę wykorzystywać węgla.
Pozdrawiam

qbrakus
11-09-2003, 13:05
Kubatura tego pomieszczenia pozwala na składowanie 10 mp opału składając od podłogi aż do sufitu. Zastanów się co się może stać jak się to wszystko zapali. Wg mnie przy szczelnich niepalnych drzwiach otrzymałbyś sporo węgla drzewnego do grilowania na zgliszczach Twojego domu.

rafałek
11-09-2003, 16:50
Po pierwsze to raczej nie należy się nastawiać na to by w takim pomieszczeniu nagazynować opał (drewno).
Jeśli nastawiasz się na lenistwo to pomyśl o czymś takim: http://www.vigas.pl/ . Ma to znajomy i jest bardzo zadowolony (2 rok użytkowania). Inny ma podobny tylko innej firmy (nie pamiętam jakiej).
W przypadku VIGAS'a to ubiegłą zima nadawała się na testu więc wynik jest jakiś miarodajny. Kolega podkładał do pieca 3 sporadycznie 4 razy na dobę. Palił głównie akacją, dębem, brzozą, częściowo sosną. Wszystko rok sezonowane. Piec posiada programator co ułątwia jego obsługę, jednak wymaga pewnej wiedzy przy ustawianiu.

marcinos_
12-09-2003, 07:01
Pomysl o kotle na pelets sa to brykiety drzewne sprasowane pod cisnieniem producentem kotla na takie paliwo jest nr kielar jest to dobry zeliwny kociolek z automatyka. Paliwo to pozwala ci na komfort nie musialbys gonic do piwnicy kociol sam dozuje sobie paliwo. Jedyne co jest minusem to to ze kosztuje troche z tego co wiem to jakies 9 tys. Odnosnie kosztow ogrzewania to jak ostatnio liczylem wychodzi drozej niz wegiel ale taniej niz gaz.

MARJO
12-09-2003, 08:22
Panowie !

Straszne nieporozumienie !!! Pytając czy pomieszczenie gospodarcze 5m2 jest wystarczające miałem na myśli miejsce na zainstalowanie kotła i osprzętu (gabaryty takich kotłów). Aż takim imbecylem :) nie jestem aby magazynować w pomieszczeniu gosp. opał !!
MARJO

Robert_Myslowice
12-09-2003, 16:42
Witam
Kotłów na drewno jest wiele. Możesz sprawdzić jakie mają wymiary w sieci: strony vigas.pl, atmos.cz, ekokotly.pl itp.
Jak dla Twojego domku to sam kocioł z osprzętem powinien sie zmieścić.
Pozdrawiam
Robert