PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe w przyzwoitej cenie



OlaiPiotr
19-04-2008, 23:43
Jestesmy w trakcie poszukiwania okien dachowych.Wiem,że duzo tu jest takich tamatów i troche juz poczytałam.
Tylko my mamy taki problem,że mamy ich do zakupu 8 i jak widze ceny to tak troszke mi nie wesoło jak pomnoze przez ilość naszych okien.Jakie funkcje uważacie za niezbedne a jakie bajery możemy sobie darować??Nie wiem tez czy jest sens kupować okna wysokoosiowe czy tez uchylno obrotowe gdyz mamy dosyc wysoka ściane kolankowa (135cm) ,i mozemy poprostu nie wykorzystywac ich funkcji.
Czy ktoś posiada okna dachowe plastikowe??
dzięki śliczne za jakąkolwiek podpowiedz :)

Ner0n
20-04-2008, 09:12
Miałem ten sam problem - tzn. 8 okien w dachu :D. Wybrałem okna Okpolu, standardowe, 78x140. U mnie ścianka też wysoko, ale nie tak jak u ciebie - mimo to zdecydowałem, że wysokoosiowe nie będą potrzebne - oś obrotu standardowego będzie wystarczająco wysoko. W stosunku do Roto, Fakro czy Veluxa - różnica w cenie na komplecie ok. 1000 złotych. Okna wyglądają ok, znajomi którzy zamontowali sobie chwalą. U mnie jeszcze czekają na zamontowanie, więc własnych doświadczeń z użytkowania jeszcze nie mam :)

godin
20-04-2008, 12:32
Tylko my mamy taki problem,że mamy ich do zakupu 8 i jak widze ceny to tak troszke mi nie wesoło jak pomnoze przez ilość naszych okien.

Proponuję sprawdzić ofertę firmy z Krakowa (mają Velux, Fakro i Roto) :D

http://www.oknadachowe.net

Obecnie w mieszkaniu mamy ściankę kolankową ok. 140 cm i okno jest obrotowe standard, szyba hartowana. Całkiem do przyjęcia... :D

Kris2222
20-04-2008, 13:49
u siebie mam 10 okien dachowych 78x140 Fakro ,w zestawach kombi ,

jak szukałem okien to przerobiłem wszystkie i różnica cenowa była ale różnica w jakości wykonania też jest , zwłaszcza w porównaniu Fakro,Velux kontra oknopol ,
lepiej teraz dołożyć niż potem żałować

Mammamija
20-04-2008, 14:18
Czy da się rozpoznać producenta okien, gdy okno jest już zamontowane?
Pozdrawiam

OlaiPiotr
20-04-2008, 16:59
Znam oferte Veluxa ,Fakro czy Roto ale szczeże powiedziawszy chyba są troszke dla nas za droge .Tez jestem zwolenniczką kupowania rzeczy lepszych jakościowo ale niestety nie zawsze mozna sobie na to pozwolic.
A jak to jest z rabatami,czy przy zakupie takiej ilości okien mozna liczyć na jakis wiekszy upust??

Kris2222
20-04-2008, 17:57
ja przy mojej ilości zbiłem 3 tyś. zł. , wiec widać że marże mają zajebiste skoro można tyle ubić

OlaiPiotr
20-04-2008, 18:13
Jeżeli mozna zapytac,jaka wyszła cena końcowa za sztuke i jakie to sa okna??
A jak to jest z kolorem,czy standardowo jest sosna a za każdy inny sie płaci??
Bo na dole okna będa ciemne a i dach bedzie czarny więc i tu pojawia sie problem :)

Kris2222
20-04-2008, 22:06
okna mam fakro FTS-V 78x140 i jedno FTP-V białe do łazienki

okna od strony zewnętrznej są czarne, kołnierze też, mi pasi bo mam czarny dach

od środka naturalne drewno

jedno okno wyszło mnie 1100zł z kołnierzem

sys
20-04-2008, 22:50
ja przy mojej ilości zbiłem 3 tyś. zł. , wiec widać że marże mają zajebiste skoro można tyle ubić

oj mają, mają... ostatnio prosilem o wycene moich okien(ściennych) i w jednej hurtowni przez chyba roztargnienie młoda siksa dala mi wycenę okien .... od producenta dla tej hurtowni :o . Cena była o ponad 3,7tys niższa od ceny, którą mi oferowano...okazało się, że hurtownia ta dostaje 55% rabatu.
...
..żeby nie robić przykrości siksie za biurkiem udałem potem że o niczym nie wiem, ale zaczęłem się z samym właścicielem ostro targować...cenę zjechałem o 1,5tys.zł... Nie dobrze mi się zrobiło jak usłyszałem potem od właściciela że zarobił na mnie 80zł :evil:

Trzeba się targować :wink: [/list]

Basia1112
20-04-2008, 22:56
Przy takiej ilości okien rabat ,który udało się wynegocjować to na fakro 78x140 -25% od cennika ,na veluxa 30%.Może uda się więcej :D

Basia1112
20-04-2008, 22:57
Dodam jeszcze,że było to rok temu.Wybrałam fakro i jak na razie jestem zadowolona.

OlaiPiotr
20-04-2008, 23:28
Dzięki sliczne za podpowiedzi.Moze wcale nie jest tak drogo jak nam sie wydawało i jak jeszcze uda nam sie dostac jakis rabat to wcale nie bedzie najgorzej :)

zbigmor
21-04-2008, 09:33
Ale może piszcie jakie okna udało wam się kupić w jakiej cenie. Bo tak to gadanie o niczym.
Też się zastanawiałem długo jak na oknach zaoszczędzić, ale w końcu zdecydowałem się na Fakro o wymiarach 78*140 w cenie 2500zł za 3 sztuki wraz z kołnierzami i transportem. Uważam, że nie przepłaciłem.

Bikerus
21-04-2008, 10:57
Ja kupiłem ROTO - mam zarówno zwykłe (model 4) jak i wysokoosiowe (model 7). Wymiar 140x78.
Roznica na korzyść 7 jest od razu widoczna.
Gdybym kupował jeszcze raz, to były by tylko lepszse modele wysokosiowe.
Lepiej sie otwierają, lżej pracują no i o wiele łatwiej założyc moskitiery na wnekę, bo okno mniej wnika do wewnatrz budynku.

Okpol moim zdaniem był gorzej wykonany i z nich zrezygnowałem juz na samym początku wybierania.

Yatza
21-04-2008, 11:09
Jestesmy w trakcie poszukiwania okien dachowych.Wiem,że duzo tu jest takich tamatów i troche juz poczytałam.
Tylko my mamy taki problem,że mamy ich do zakupu 8 i jak widze ceny to tak troszke mi nie wesoło jak pomnoze przez ilość naszych okien.Jakie funkcje uważacie za niezbedne a jakie bajery możemy sobie darować??Nie wiem tez czy jest sens kupować okna wysokoosiowe czy tez uchylno obrotowe gdyz mamy dosyc wysoka ściane kolankowa (135cm) ,i mozemy poprostu nie wykorzystywac ich funkcji.
Czy ktoś posiada okna dachowe plastikowe??
dzięki śliczne za jakąkolwiek podpowiedz :)

Mamy okna drewniane Fakro FTP-V (obrotowe z wentylacją), 3 pojednyncze i jedno kombi/podwójne. Rozważałem też Roto wysokoosiowe lub Fakro uchylno-obrotowe (FPPselect?), tylko że po rozmowie ze znajomymi stwierdziłem, że:
- okno połaciowe przydaje się do doświetlenia i wietrzenia
- widoków przez te okna to nie będę podziwiał, tym bardziej że mam taras i balkon/okna fasadowe
Z tych dwóch powodów zrezygnowałem z uchylnych okien.
Dodatkowo jeszcze wywaliłem okno połaciowe z garderoby.

Jak myślicie o rekuperacji i wentyl. mech. to możecie nie brać okien z wentylacją (1. oszczędność).
Może okna w projekcie mogą być o rozmiar mniejsze? Choć to ryzykowne - w jednym pokoju zamieniłem kombi/podwójne na pojedyncze. Pokój nie zrobił się ciemny, bo jest jeszcze okno fasadowe, które zamieniłem z 2-skrzydłowego na 1-skrzydłowe = przepuszczające nieco więcej światła.

pierwszy wolny
22-04-2008, 09:30
Lepsze plastiki czy drewniane?

zbigmor
22-04-2008, 12:26
Lepsze plastiki czy drewniane?

Do łazienki plastiki lepsze, a w pozostałych przypadkach to raczej rzecz gustu (wg mnie)

Krychlis
22-04-2008, 12:36
a czy ktoś może użytkuje okna rooflite??? cena wydaje się bardzo atrakcyjna... tylko nie wiem, jak z jakością

zbigmor
22-04-2008, 12:39
a czy ktoś może użytkuje okna rooflite??? cena wydaje się bardzo atrakcyjna... tylko nie wiem, jak z jakością

Też myślałem o nich, ale przestraszyłem się kilku negatywnych opinii na forum (pozytywne też były).
Co oznacza atrakcyjna cena?

Krychlis
22-04-2008, 12:43
no np. okno rooflite 78x140 można kupić za 700-750 zł, natomiast takie samo z veluxa za 1300 zł... być może pierwsze jest bez kołnierza, drugie już kołnierz ma w kpl. ale i tak różnica wydaje się ogromna....

zbigmor
22-04-2008, 12:47
no np. okno rooflite 78x140 można kupić za 700-750 zł, natomiast takie samo z veluxa za 1300 zł... być może pierwsze jest bez kołnierza, drugie już kołnierz ma w kpl. ale i tak różnica wydaje się ogromna....

To przeczytaj cały wątek, bo mojej wcześniejszej informacji raczej nie czytałeś :-)

Żeby maksymalnie ułatwić to napiszę jeszcze raz:
za 833zł kupiłem Fakro o tym samym wymiarze wraz z kołnierzem i transportem. Dalej chcesz rooflite? Ja zrezygnowałem.

Krychlis
22-04-2008, 12:51
faktycznie przeoczyłem Twoją cenę:) racja: nie ma się nad czym zastanawiać! Tylko prosiłbym o namiar na tą hurtownię, gdzie udało Ci się kupić te okna w tej cenie; jest po prostu rewelacyjna... w moim kosztorysie w projekcie velux jest w cenie 1300 zł i taniej nie udało mi się znaleźć;((.... a w sumie, mimo, że będę potrzebował 3 okien: 2 szt. 78 x140 i 1 szt. 94x140 mogłbym zaoszczędzić sporo kasy

zbigmor
22-04-2008, 13:03
faktycznie przeoczyłem Twoją cenę:) racja: nie ma się nad czym zastanawiać! Tylko prosiłbym o namiar na tą hurtownię, gdzie udało Ci się kupić te okna w tej cenie; jest po prostu rewelacyjna... w moim kosztorysie w projekcie velux jest w cenie 1300 zł i taniej nie udało mi się znaleźć;((.... a w sumie, mimo, że będę potrzebował 3 okien: 2 szt. 78 x140 i 1 szt. 94x140 mogłbym zaoszczędzić sporo kasy

Poszło na priva. Gościa nie znam (nigdy z nim nie rozmawiałem, ani go nie widziałem), ale okna już mam :-)

godin
22-04-2008, 16:18
zbigmor czy ja też mogę prosić o namiary?
Z góry dziękuję. 8)

pproteus
06-05-2008, 21:09
zbigmor ja też poproszę o namiary

TOMASZQS
06-05-2008, 22:09
no np. okno rooflite 78x140 można kupić za 700-750 zł, natomiast takie samo z veluxa za 1300 zł... być może pierwsze jest bez kołnierza, drugie już kołnierz ma w kpl. ale i tak różnica wydaje się ogromna....

To napewno nie są takie same okna...

majkii
06-05-2008, 23:31
faktycznie przeoczyłem Twoją cenę:) racja: nie ma się nad czym zastanawiać! Tylko prosiłbym o namiar na tą hurtownię, gdzie udało Ci się kupić te okna w tej cenie; jest po prostu rewelacyjna... w moim kosztorysie w projekcie velux jest w cenie 1300 zł i taniej nie udało mi się znaleźć;((.... a w sumie, mimo, że będę potrzebował 3 okien: 2 szt. 78 x140 i 1 szt. 94x140 mogłbym zaoszczędzić sporo kasy

ja wlasnie kupilem takiego veluxa za 988zl z kolnierzem i transportem...