PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyciszy? ?cian? dzia?ow? G-K w bloku??



wilow
11-09-2003, 13:55
Niech ktoś mnie poratuje - chcę wyciszyc ściankę działową G-K w bloku, jak to zrobić najlepiej i czym?? :D Z góry dziekuję

prosciu
11-09-2003, 16:08
mam niestety wrazenie że scianka została żle postawiona.
Pod profilami powinna być warstwa filcu lub silikonu- amortyzuje drgania i nie przenosza sie dzwięki poprzez profile. sama scianka powinna bys wypełniona dobrej jakości wełną. Istotne tez jest jaka płyta jest położona.
Jeśli tego nie ma to coż chyba jedynym rozwiązaniem poza nową ścianką jest przykrecenie jeszcze jednej warstwy płyt lub korka. Dowiedz sie czy są płyty o większej dzwiękochłonności. Powodzenia i ciszy.

12-09-2003, 14:34
Ja ostatnio sie o to dowiadywalem. Najlepiej, zeby scianka miala wypelnienie niwelujace drgania (np. akumata firmy Isover). Ale jesli jest juz postawiona to pozostaje "wstrzykiwanie" granulatow ew. dobudowanie kolejnej scianki...

Poza tym zobacz czy jest to problem scianki czy moze podloza albo sasiednich scian - drgania moga sie przenosic po dowolnej plaszczyznie - szczegolnie niskie tony.

No i jesli scianka jest mocowana do sciany i podloza bez przekladek filcowych to samo wytlumianie scianki niewiele ci pomoze.

Kuba

sakus
12-09-2003, 14:53
A czy można zostawić ścianki działowe z GK w nieogrzewanym domu za zimę? Czy nic tym płytom się nie stanie?