PDA

Zobacz pełną wersję : Przerobienie szamba na oczyszczalnie



majkii
20-04-2008, 11:30
Witam.

Przy budynku znajduje sie 3 komorowe szambo o poj. 10 m3
Czy ktos z grupowiczow przerabial takie szambo na przydomowa oczyszczalnie sciekow ? teoretycznie takie szambo niewiele sie rozni od typowej oczyszczalni biologicznej.
Tak jak w oczyszczlani mamy 3 komory- 1 sza mozna wykozystac jako osadnik w 2-giej zainstalowac napowietrzanie a w 3-ciej umiescic jakis material porowaty i zrobione...

CZy jest cos o czym zapominam ?

A druga sprawa to jak to bedzie wygladalo z zalegalizowaniem takiej oczyszczalni?

Przerabial ktos juz ten temat ? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie :)

pozdr.

bladyy78
20-04-2008, 11:44
Powiem Ci że najpierw udaj się do urzędu w Bielsku i się popytaj. Ja Ci tylko powiem że mamy w B-B nadgorliwych urzędników i nawet jak chcesz zamontować oczyszczalnie z atestami możesz mieć problemy, a co dopiero przerobić szambo na oczyszczalnię.

majkii
20-04-2008, 11:50
a jakie problemy robia przy atestowanych oczyszczalniach?
a tak przy okazji- orientujesz sie czy Bielsko robi jakies doplaty do oczyszczalni albo kolektorow slonecznych? a moze do ekologicznych piecow ?

artureski
20-04-2008, 12:04
Robię oczyszczalnię etapami. Na razie mam szambo 3 komorowe jako I etap. Potem będę rozbudowywał o filtr korzeniowy oraz drenaż/studnia chłonna (lub inne zakończenie cyklu obiegu wody: ) - jako II etap. Zgłosiłem to bez problemów - oczywiście miałem projekt oczyszczalni.

majkii
20-04-2008, 12:24
Gdyby bylo miejsce na rozsaczanie to broblem byl by rozwiazany.
W tym przypadku plan jest zeby zrobic oczyszczalnie biologiczna bez rozsaczania i calosc podpiac do rowu melioracyjnego.

bladyy78
20-04-2008, 14:29
Tak jest dopłata w wysokości 1 tyś zł musisz zrobić sobie jeszcze opert wodno-prawny, a jak byś chciała zrobić rozsądzenie lub studnie chłonną żądają badania gruntu. Ja sobie odpuściłem jak zarazie zabawę z oczyszczalnia i zajmę się ponownie tym tematem na jesień bo nie mam sił do tych urzędników jak na razie.

majkii
20-04-2008, 14:36
Wlasnie odnosnie tej studni chlonnej mam dylemat bo nie wiem czy bedzie sie tam dalo wybudowac takie ustrojstwo ktore wchlonie odpowiednia ilosc sciekow- alternatywnym rozwiazaniem jest odprowadzenie sciekow oczyszczonch i deszczowki do rowu melioracyjnego- koszt 7000zl.