PDA

Zobacz pełną wersję : Metry kwadratowe-Jak policzyc??



SebaZgr
20-04-2008, 12:33
Witam moze dla Was głupie pytanie ale ja dopiero zaczynam przygode z budownictwem bo bede wykanczał dom i mam prosbe mozecie mi napisac jak obliczyc m2 sufitu i scian??Z góry wielkie dzieki

labas1
20-04-2008, 12:36
Faktycznie głupie pytanie , budownictwo nie ma nic do rzeczy tylko matematyka z podstawówki .
Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

To już nawet nie potrafisz obliczyć pola kwadratu i prostokąta ?

jajmar
20-04-2008, 12:37
Ty żartujesz?
Co mają metry kwadratowe do budownictwa? To początek podstawówki.

pole prostokąta to A x B A, B to boki prostokąta wynik wynikiem jest pole powierzchni.

Ar2r
20-04-2008, 12:40
A może metr kwadratowi w budownictwie nie jest równy metrowi kwadratowemu w matematyce?

20-04-2008, 12:43
obwód pomieszczenia x wysokośc i dodajesz pole powierzchni sufitu,
minus otwory

labas1
20-04-2008, 12:43
Ten post powinien być postem miesiąca :D

20-04-2008, 12:47
:D

Ar2r
20-04-2008, 12:48
może zostanie.Upojna sobota?Za wcześnie do komputera.

cekja
20-04-2008, 15:53
Autorowi wątku chodzi zapewne o to, że w ścianach występują otwory drzwiowe i okienne. Wyliczenie powierzchni metodą "z podstawówki" nie jest jednoznaczne z tym, za ile m2 trzeba będzie zapłacić ekipie budowlanej. A sposoby obliczeń przez wykonawców są różne. Wszyscy oczywiście wiedzą o co pyta autor, ale trzeba się przejechać po początkującym tak, aby już się nie odważył zadawać więcej pytań na tym FORUM.

jajmar
20-04-2008, 16:03
Autorowi wątku chodzi zapewne o to, że w ścianach występują otwory drzwiowe i okienne. Wyliczenie powierzchni metodą "z podstawówki" nie jest jednoznaczne z tym, za ile m2 trzeba będzie zapłacić ekipie budowlanej. A sposoby obliczeń przez wykonawców są różne. Wszyscy oczywiście wiedzą o co pyta autor, ale trzeba się przejechać po początkującym tak, aby już się nie odważył zadawać więcej pytań na tym FORUM.

Jasne, robisz za jego adwokata?
Nie pytał o m2 tynku nie pytał o m2 malowania a o to jak policzyć m2 ściany i sufitu. Dostał odpowiedz na pytanie które zadał.

edde
20-04-2008, 17:16
i pytać trzeba zacząć od fachowców którzy mają mu to robić, bo co ekipa to sposób wyliczenia, jeden odlicza otwory inny nie a kolejny dolicza za nie extra

Aedifico
21-04-2008, 08:19
Autorowi wątku chodzi zapewne o to, że w ścianach występują otwory drzwiowe i okienne. Wyliczenie powierzchni metodą "z podstawówki" nie jest jednoznaczne z tym, za ile m2 trzeba będzie zapłacić ekipie budowlanej. A sposoby obliczeń przez wykonawców są różne. Wszyscy oczywiście wiedzą o co pyta autor, ale trzeba się przejechać po początkującym tak, aby już się nie odważył zadawać więcej pytań na tym FORUM.

Niestety trzeba wróćić do korzeni i zadawać pytania jak przystało na dorosłego :).

Formalna odpowiedź na pytanie kolegi brzmi: pomnożyć 1mx1m i uzyskamy 1m2 sufitu lub ściany.

anetabo
21-04-2008, 09:00
Niestety trzeba wróćić do korzeni i zadawać pytania jak przystało na dorosłego :).
Formalna odpowiedź na pytanie kolegi brzmi: pomnożyć 1mx1m i uzyskamy 1m2 sufitu lub ściany.

Przecież stoi jak wół: "bede wykanczal dom".
Z matematyki to może macie jako takie pojęcie ale z myślenia NDST. Jest okazja to się wykazało towarzycho... A szczególnie kolega - formalnie dałeś d.... Taki jesteś cwaniak jak to dorosły pyta a sam nie potrafisz napisać 1m (czego?) x 1m (czego?) = 1m2 sufitu lub ściany (jak mieszkasz w pudełku do zapałek to formalnie masz racje).
A co z szerokością ścian? 24cm nośnej, 12cm działówki wewnątrz, w niektórych otworach nie ma drzwi, okna, podciągi - dla przykładu.
Wbrew pozorom większość nie wie - odsyłając do ekip od wykończeniówki, ale w ten sposób tylko się kompromituje.

Pytanie było jasne dla człowieka myślącego: jak liczyć metry kwadratowe dla tynkarzy? Jak dla obkładaczy GK, jak dla wypełniaczy wełną - no i jak dla styropianowców.

Mnie też to interesuje.

Aedifico
21-04-2008, 09:04
Niestety trzeba wróćić do korzeni i zadawać pytania jak przystało na dorosłego :).
Formalna odpowiedź na pytanie kolegi brzmi: pomnożyć 1mx1m i uzyskamy 1m2 sufitu lub ściany.

Przecież stoi jak wół: "bede wykanczal dom".
Z matematyki to może macie jako takie pojęcie ale z myślenia NDST. Jest okazja to się wykazało towarzycho... A szczególnie kolega - formalnie dałeś d.... Taki jesteś cwaniak jak to dorosły pyta a sam nie potrafisz napisać 1m (czego?) x 1m (czego?) = 1m2 sufitu lub ściany (jak mieszkasz w pudełku do zapałek to formalnie masz racje).
A co z szerokością ścian? 24cm nośnej, 12cm działówki wewnątrz, w niektórych otworach nie ma drzwi, okna, podciągi - dla przykładu.
Wbrew pozorom większość nie wie - odsyłając do ekip od wykończeniówki, ale w ten sposób tylko się kompromituje.

Pytanie było jasne dla człowieka myślącego: jak liczyć metry kwadratowe dla tynkarzy? Jak dla obkładaczy GK, jak dla wypełniaczy wełną - no i jak dla styropianowców.

Mnie też to interesuje.

Z przykrością stwierdzam,że sz. koleżanka ma kłopot z logicznym myśleniem.

Jest napisane jak koleżanka pisze , jak byk:

"jak obliczyc m2 sufitu i scian??"

Nie jest napisane jak obliczyć ilość m2 sufitu i ścian.

Jak koleżanka przeanalizuje co jest napisane niech da znać bo z myślenia jak pisze ma na razie NDST.

Pozdrawiam.

P.S. Wyżej wymieniona była tylko jedna z możliwości, można policzyć równieź 2mx0,5m , 10mx0,1 m, etc.

M@riusz_Radom
21-04-2008, 09:26
A może metr kwadratowi w budownictwie nie jest równy metrowi kwadratowemu w matematyce?

TO ma miejsce, szczególnie przy tynkowaniu..

retrofood
21-04-2008, 10:06
A może metr kwadratowi w budownictwie nie jest równy metrowi kwadratowemu w matematyce?

TO ma miejsce, szczególnie przy tynkowaniu..

a co tu winne tynkowanie???
TO ma miejsce zawsze i wszędzie! A jeżeli coś wyróżnić, to wieczory i początki nocy.

sSiwy12
21-04-2008, 10:14
A co ze stałym współczynnikiem "pi x oko"? :lol:

theodolit
21-04-2008, 10:47
A co ze stałym współczynnikiem "pi x oko"? :lol:
zawsze jest ;)

my z moim tynkarzem wspolnie zrobilismy obmiar ;) i z pomierzonymi długosiami udalismy sie do domu - aby tam kazdy przeprowadził prace kameralne ... jak myslicie jakie były wyniki ?


.... taaa bo mu sie w domu przypomniało, że jeszcze ... hehe - chłop po amerykansku musiał spróbowac ;) - szczesliwie staneło na mojej matematyce:D

M@riusz_Radom
21-04-2008, 11:01
a co tu winne tynkowanie???


A to, że podczas wyceny tynkowania, procesu zbierania ofert na wykonanie takowej usługi, 2 załogi dysponowały identycznymi pomieszczeniami do obmiarów, dwie przedstawiły różną powierzchnię w m2 do otynkowania, dodatkowo całkiem różną od tej rzeczywistej, wyliczonej przeze mnie ;)

A jako odpowiedź na moje pytania - dlaczego jest różnica w metrażu ? usłyszałem, że przy tynkowaniu metr kwadratowy metrowi kwadratowemu nie równy ;)

anetabo
21-04-2008, 15:28
Z przykrością stwierdzam,że sz. koleżanka ma kłopot z logicznym myśleniem.
Jest napisane jak koleżanka pisze , jak byk:
"jak obliczyc m2 sufitu i scian??"
Nie jest napisane jak obliczyć ilość m2 sufitu i ścian.
Jak koleżanka przeanalizuje co jest napisane niech da znać bo z myślenia jak pisze ma na razie NDST.
Pozdrawiam.
P.S. Wyżej wymieniona była tylko jedna z możliwości, można policzyć równieź 2mx0,5m , 10mx0,1 m, etc.

A gdzie jest napisane 1 metr kwadratowy.
m2 oznacza metraż powierzchni w odniesieniu do sufitu i ścian.
No i oczywiście logika nakazuje aby rozpatrywać pytanie jako całość.
Ale tok rozumowania jednak przekonuje mnie do rozważań kolegi nad pudełkiem do zapałek, jeśli tak to ewidentne OT.

Aedifico
21-04-2008, 16:58
Z przykrością stwierdzam,że sz. koleżanka ma kłopot z logicznym myśleniem.
Jest napisane jak koleżanka pisze , jak byk:
"jak obliczyc m2 sufitu i scian??"
Nie jest napisane jak obliczyć ilość m2 sufitu i ścian.
Jak koleżanka przeanalizuje co jest napisane niech da znać bo z myślenia jak pisze ma na razie NDST.
Pozdrawiam.
P.S. Wyżej wymieniona była tylko jedna z możliwości, można policzyć równieź 2mx0,5m , 10mx0,1 m, etc.

A gdzie jest napisane 1 metr kwadratowy.
m2 oznacza metraż powierzchni w odniesieniu do sufitu i ścian.
No i oczywiście logika nakazuje aby rozpatrywać pytanie jako całość.
Ale tok rozumowania jednak przekonuje mnie do rozważań kolegi nad pudełkiem do zapałek, jeśli tak to ewidentne OT.

Logika to się dziwi o co może pytać technik budowlany.

ila66
21-04-2008, 17:46
Witam moze dla Was głupie pytanie ale ja dopiero zaczynam przygode z budownictwem bo bede wykanczał dom i mam prosbe mozecie mi napisac jak obliczyc m2 sufitu i scian??Z góry wielkie dzieki

kup sobie tego typu ustrojstwo ,
wystarczy naciskac .... policzy za ciebie http://www.narzedziowy.com.pl/img_mini/2008-04-12_11-22-09-dle50+zeg.jpg

retrofood
21-04-2008, 18:42
a co tu winne tynkowanie???


A to, że podczas wyceny tynkowania, procesu zbierania ofert na wykonanie takowej usługi, 2 załogi dysponowały identycznymi pomieszczeniami do obmiarów, dwie przedstawiły różną powierzchnię w m2 do otynkowania, dodatkowo całkiem różną od tej rzeczywistej, wyliczonej przeze mnie ;)

A jako odpowiedź na moje pytania - dlaczego jest różnica w metrażu ? usłyszałem, że przy tynkowaniu metr kwadratowy metrowi kwadratowemu nie równy ;)

Ty, kurna, cytuj wszystko albo nic! Bo TO nie ma nic wspólnego z tynkowaniem.
No chyba że od dziś tak TO bedziemy nazywać :D

izabela.16
22-04-2008, 06:39
moze chodzi o roznice pow.podłóg a pow.uzytkowej?? tu tak proso juz nie jest po wchodzi roznica 1,4-2,2 itp ale jezeli tylko o malowanie to zysta matematyka,

izabela.16
22-04-2008, 06:42
(czysta matematyka mialo byc)

no chyba ze jeszcze chodzi o m2 tynku a o m bierzacy listwy??

Aluland
22-04-2008, 06:49
Witam moze dla Was głupie pytanie ale ja dopiero zaczynam przygode z budownictwem bo bede wykanczał dom i mam prosbe mozecie mi napisac jak obliczyc m2 sufitu i scian??Z góry wielkie dzieki
chyba będę na siebie obrażony gdy odpowiem... :D

ila66
22-04-2008, 07:42
faktycznie mozna roznie liczyc
generalnie , jezeli odejmujemy otwory , to kasujemy za dodatkowe prace
w tym otworze

bez wzgledu na to , czy jest to sciana , sufit czy dach

czesto dla inwestora tanszą wersją jest nieodliczanie otworow

retrofood
22-04-2008, 08:40
moze chodzi o roznice pow.podłóg a pow.uzytkowej?? tu tak proso juz nie jest po wchodzi roznica 1,4-2,2 itp ale jezeli tylko o malowanie to zysta matematyka,

nie wciskajcie w rzyć człowiekowi tego czego nie chce. Człowiek chce liczyć metry kwadratowe, a wy tu kombinujecie jak kobyła pod górkę...

Aluland
22-04-2008, 10:35
kasowanie, odejmowanie, dodawanie odsyłam do przedmiaru KNR

PeZet
22-04-2008, 14:45
Nikt z Was nie ma racji, nikt, w sensie: wszyscy się mylicie (iluzja, że język polski jest logiczny :D), bo przyjęliście złudne założenie, błędną przesłankę o istnieniu kątów prostych między ścianami a sufitem, a podłogą!!! Kochani, nie nadinterpretujcie, bo tylko gmatwacie wątek.

Sprawa nie sprowadza się do tego, czy liczyć A*B-C czy A*(B-C), bo w ferworze ocen, wzajemnych pomówień i oskarżeń, tu się, kurna, widzę w całej dyskusji zapomniało o funkcjach trygonometrycznych. Bo kąty, a może konty!!, wcale nie muszą być proste, jak i powierzchnia nie-do-końca płaska musi być sufitu czy ściany. A jak i podłoga niespecjalnie równa, to linia się łamie, faluje, wybrzusza.
Wpłynąłem na suchy przestwór oceanu, wóz nurza się w zieloność...
Więc i kalkulator musi być bardziej wypasiony.

M@riusz_Radom
22-04-2008, 14:47
Założyłem, że jak miał być kąt 90o to jest, inaczej nie płacę ;)

Aluland
22-04-2008, 14:51
rewelacja, coraz ciekawiej się robi :D

PeZet
22-04-2008, 16:02
Założyłem, że jak miał być kąt 90o to jest, inaczej nie płacę ;)
Sam widzisz, każdy zakłada co innego. A potem są takie kwiatki, że inna wycena.
A jak do tego dorzucimy, że architekci głęboko wierzą, że 2+2=5, a tak jest, bo to jedna z ich podstawowych zasad, to już według mnie kompletnie nie da się wyliczyć powierzchni ścian i sufitu. Ja przynajmniej nie potrafię. Bez odpowiedniego kalkulatora.

theodolit
22-04-2008, 17:33
Nikt z Was nie ma racji, nikt, w sensie: wszyscy się mylicie (iluzja, że język polski jest logiczny :D), bo przyjęliście złudne założenie, błędną przesłankę o istnieniu kątów prostych między ścianami a sufitem, a podłogą!!! Kochani, nie nadinterpretujcie, bo tylko gmatwacie wątek.

Sprawa nie sprowadza się do tego, czy liczyć A*B-C czy A*(B-C), bo w ferworze ocen, wzajemnych pomówień i oskarżeń, tu się, kurna, widzę w całej dyskusji zapomniało o funkcjach trygonometrycznych. Bo kąty, a może konty!!, wcale nie muszą być proste, jak i powierzchnia nie-do-końca płaska musi być sufitu czy ściany. A jak i podłoga niespecjalnie równa, to linia się łamie, faluje, wybrzusza.
Wpłynąłem na suchy przestwór oceanu, wóz nurza się w zieloność...
Więc i kalkulator musi być bardziej wypasiony.

Od dawna wiadomo ze całki ratrują biednych tynkarzy, betoniarzy i glazurnikow ;)

edde
22-04-2008, 18:46
ot i zakrzyczeliśmy autora tematu, chyba zwątpił w forum po tym wszystkim :)

Aluland
22-04-2008, 19:32
ale jest miło, i sympatycznie.

Aluland
22-04-2008, 19:35
Od dawna wiadomo ze całki ratrują biednych tynkarzy, betoniarzy i glazurnikow ;)
na ten temat jestem w stanie polemizować

PeZet
23-04-2008, 14:37
Całki, połówki i ćwiartki. Ale znowu po wejściu do Unii skasowali ćwiartki i teraz nie wiadomo co jest czym.

Aluland
24-04-2008, 06:26
Całki, połówki i ćwiartki. Ale znowu po wejściu do Unii skasowali ćwiartki i teraz nie wiadomo co jest czym.
było 250 ml, teraz 200.. :D budowlancy dalej wiedza jak to jest :D :D

PeZet
25-04-2008, 11:11
I połówek nie ma, bo jest 0,4 :evil:

Kulin
25-04-2008, 19:16
gdzieś widziałem dowód matematyczny że 2+2 = 5...

ciekawe jak autor wątku radził sobie bez m2 do tego momentu budowy...

Aluland
25-04-2008, 19:51
gdzieś widziałem dowód matematyczny że 2+2 = 5...

ciekawe jak autor wątku radził sobie bez m2 do tego momentu budowy...
....operowal jednostką ar :D

mariankossy
25-04-2008, 21:38
Przyjade i za 300zł policzę to na piechote :)
i fug między cegłami liczyć osobno nie będe :D

gorgyus
25-04-2008, 22:26
a da sie udowodnic w prosty sposob ze 2+2 nie roiwna sie 4.
ze rowna sie 4 to tylko zalozenie matematyczne ale z punktu widzenia fizyki to 2+2 nie rowna sie 4
matematyka to tezy ,zaloznia,definicje i wzory a fizyka do dowody
wiec czy mozna obrac jednostke rowna 1 -nie
prosty przyklad :
zalozmy ze jednosta bedzie jeden kilogram cementu(to forum budowlane wiec zaloznie odpowiednie)
to czy potafimy go zwazyc?
wiekszosc powie tak ale..........
jak? waga?
najprostszy sposob ale jak dokladna do 0,000001 kg /g/itd.
a czy jest waga dokladna w nieskonczonosci ? nie nie ma takiej wagi
wiec mozna powiedziec ze nigdy jeden kilogram cementu nie bedzie wazyl 1 kilogram
skad sie biora te wartosci po przecinku ,ktoryms tam ..
a to z dwoch powodow pierwszy to niedokladnosc wagi a drugi to energia wiazan atomowych ,ktora tak naprawde wazy
tak mozna by bylo pisac
ale wracajac do tematu to 1 metr tez nie jest metrem bo wedle jakiego wzorca zostala zrobiona miarka?
na kazdej pozadnej powinnobyc napisane jaki jest blad pomiaru wiec im dluzsze odleglosci tym blad sie powieksza
i tu znowu
nie ma takiej maszyny ktora by dokladnie wyznaczyla jeden milometr ,oczywiscie wegle zalozenia producenta 1 mm to jeden mm ale zawsze istnieje blad moze on byc rzedu 10 do piatej ale jest i bedzie

juz juz koncze
wiec w zyciu jak i w budownictwie umownie sie mowi ze jeden metr to jeden metr
do autora watku
jesli Ci wyjdzie z Twoich obliczen 1000 m/kw a Twojemu wykonawcy 1100 to spytaj czy uwzglednil blad pomiaru dla swojej miarki i czy jest pewnie ze metr to metr

michalmayday
26-04-2008, 00:54
Proponuje zamknąć temat bo to nie ma sensu i mam nadzieje ze moderator to zrobi !!

Aluland
26-04-2008, 08:07
Proponuje zamknąć temat bo to nie ma sensu i mam nadzieje ze moderator to zrobi !!
wszystko mam sens.., wszystko. :D

malgos2
26-04-2008, 23:53
Szkoda, zeby taki piekny watek sie zmarnowal... :lol:

rafałKACZMAREK
27-04-2008, 11:16
szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam

Aedifico
27-04-2008, 13:25
szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam

Panie kolego, rzeczony pytający w profilu ma wpisane Technik Budowlany. Czy medyk w karetce pyta się pacjenta jak ma ustawić defibrylator? :)

Aluland
27-04-2008, 16:08
Stare ale ciągle aktualne...” nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie.....”, podobnie mogło się zdarzyć i w tym przypadku.. :oops:

anetabo
27-04-2008, 20:35
Logika to się dziwi o co może pytać technik budowlany.

Może i się dziwi, ale mnie na przykład nie dziwi, że większość "fahofcóf" z certyfikatami od czołowych producentów w ogóle nie pyta, zakładając, że wszystko wie.
Może pytający stał się technikiem budowlanym w jakimś lepszym fachowo kraju niż nasz i po przyjeździe stwierdził, że nie wie o co tu wszystkim chodzi? A może płynąc nurtem naszej-klasy chciał się dowartościować - nie ma to znaczenia, najważniejsze, że zapytał i chwała mu za to.

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...

retrofood
27-04-2008, 20:48
... tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd ...
idę po flaszkę, bo na trzeźwo, to takich rewelacji czytać się nie da...

dorcha
27-04-2008, 20:54
rafałKACZMAREK napisał:
... tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd ...

idę po flaszkę, bo na trzeźwo, to takich rewelacji czytać się nie da...

świetne :lol: :lol: :lol: :lol:

budulec1
27-04-2008, 20:55
Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...
Następnym razem spyta na forum, która jest godzina?

dorcha
27-04-2008, 20:57
anetabo napisał:

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...

Następnym razem spyta na forum, która jest godzina?

świetnie się bawię :lol: :lol: :lol:

Aedifico
27-04-2008, 21:00
Logika to się dziwi o co może pytać technik budowlany.

Może i się dziwi, ale mnie na przykład nie dziwi, że większość "fahofcóf" z certyfikatami od czołowych producentów w ogóle nie pyta, zakładając, że wszystko wie.
Może pytający stał się technikiem budowlanym w jakimś lepszym fachowo kraju niż nasz i po przyjeździe stwierdził, że nie wie o co tu wszystkim chodzi? A może płynąc nurtem naszej-klasy chciał się dowartościować - nie ma to znaczenia, najważniejsze, że zapytał i chwała mu za to.

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...

Pytanie w stylu:

"- Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam
wlać?
Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak?
Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać. "

Cytat ze Złotych Myśli.

Aluland
27-04-2008, 21:06
przednia zabawa.. :D , śladem pytania..."która godzina?" :D

Snowdwarf
28-04-2008, 07:48
szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam

panie Rafał Kaczmarek, wysyłanie pierwszego postu z atakiem na forumowicza nie przedstawia ciuę w dobrym świetle, pytanie kolegi jak policzyć powierzchnię ścian i sufitów nie powinno się tu w ogóle znaleźć, bo uważam ze jeśli ktoś nie wie jak policzyć powierzchnie to nie powinien brać się za wykańczanie domu osobiście - tylko wziąć firmę , zapłacić i zdać się na innych a nie tracić czasu na zbędne siedzenie przy komputerze...
pamiętaj że zanim zadasz pytanie, poszukaj odpowiedzi...dotyczy to także informacji z matematyki z wczesnego etapu podstawówki (4 klasa na moje oko)

PeZet
28-04-2008, 09:34
...:::...::: Kochani moderatorzy Forum :::...:::...
Nie usuwajcie tego wątku, dzięki niemu życie jest piękniejsze!
Tak jak 2+2 nie zawsze jest 4, co wykazał Gorgyus, tak i wymiana doświadczeń budowlanych nie zawsze musi mieć wymiar techniczny.
...dodaj mi skrzydła i nad poziomy wylatuj... - z naciskiem na poziomy, poziomnica, obmiar, długość, szerokość, metr kwadratowy.

PeZet
28-04-2008, 09:41
Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ? :o

theodolit
28-04-2008, 09:53
Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ? :o

kto wie moze jaki gps ma super funkcje ;) lub z teodolitu - kto to im wie co za cudenka ;)

ew mozna wynajac asystenta na stanowisko 'powierzchniomierza' i niech sie chłop biedzi jak m2 zmierzyc i policzyc ;) z uwzglednieniem krzywizn tynkow i posadzek

PeZet
28-04-2008, 10:06
Znokautowałeś mnie :P :P

Maciek Z
28-04-2008, 10:42
A na budowie mówią: "centometr nie kilometr" i wszystko w tym temacie.

A przy okazji wątku mam pytanko, jak w tej chwili liczy się powierzchnię uzytkową na poddaszu tam gdzie są skosy? (proszę o prostą odpowiedź jeśli to jest mozliwe ;-))

Killer_su
28-04-2008, 10:48
,oczywiscie wegle zalozenia producenta 1 mm to jeden mm ale zawsze istnieje blad moze on byc rzedu 10 do piatej ale jest i bedzie

No, no... Kolega niechudy błąd sobie wykoncypował :-)

A czy ktoś zapytał autora postu w jakiej przestrzeni życzy sobie te m^2 liczyć? :lol:

retrofood
28-04-2008, 12:55
A przy okazji wątku mam pytanko, jak w tej chwili liczy się powierzchnię uzytkową na poddaszu tam gdzie są skosy? (proszę o prostą odpowiedź jeśli to jest mozliwe ;-))

sam piszesz, że skosy są, a odpowiedzi żądasz prostej. Ona musi być skośna.

retrofood
28-04-2008, 12:56
,oczywiscie wegle zalozenia producenta 1 mm to jeden mm ale zawsze istnieje blad moze on byc rzedu 10 do piatej ale jest i bedzie

No, no... Kolega niechudy błąd sobie wykoncypował :-)

A czy ktoś zapytał autora postu w jakiej przestrzeni życzy sobie te m^2 liczyć? :lol:

Chodzi o przestrzeń Eullera.

ila66
28-04-2008, 16:15
Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ? :o

tym jak strzelisz jeden raz to masz odleglosc ,
jak dwa razy , to poda ci powierzchnie ,
jak trzy , to kubature


oczywiscie potrafi duzo wiecejhttp://www.narzedziowy.com.pl/img_mini/2008-04-12_11-22-09-dle50+zeg.jpg

rafałKACZMAREK
28-04-2008, 19:24
witam. wszyscy Państwo ,macie racje, lecz nadal uważam, że wystarczyło poprostu odpowiedzieć-tyle.cp do flaszki-zdrowie kolego.

retrofood
28-04-2008, 19:24
Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ? :o

tym jak strzelisz jeden raz to masz odleglosc ,
jak dwa razy , to poda ci powierzchnie ,
jak trzy , to kubature


oczywiscie potrafi duzo wiecejhttp://www.narzedziowy.com.pl/img_mini/2008-04-12_11-22-09-dle50+zeg.jpg

a umie stepować?

ila66
28-04-2008, 19:26
Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ? :o

tym jak strzelisz jeden raz to masz odleglosc ,
jak dwa razy , to poda ci powierzchnie ,
jak trzy , to kubature


oczywiscie potrafi duzo wiecejhttp://www.narzedziowy.com.pl/img_mini/2008-04-12_11-22-09-dle50+zeg.jpg

a umie stepować?

pracuje w roznych wymiarach ,
przenosi w czasie i przestrzeni ,
itp.

Aluland
28-04-2008, 20:33
otwieram barek....inaczej nic z tego :D

lobo0
28-04-2008, 21:40
a ja już barek zamykam, bo tego inaczej czytać się nie da :roll:

Aluland
29-04-2008, 06:19
Zrozumiałe, ale i tak nic z tego ;-)

e-Mandzia
30-04-2008, 13:24
Jak przeczytałam temat, to chciałam odpowiedzieć: metr x metr = m2 :-? , ale po przeczytaniu całości, stwierdziłam, że chyba nie jest to takie oczywiste :roll: 8)

Zatem, pozwolę sobie dokończyć "Złote Myśli" :D



Pytanie w stylu:

"- Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam
wlać?
Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak?
Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać. "


- Przyświeć zapalniczką przy wlewie paliwa i zobacz sama! Potem wlej ropę. Bo jeśli benzyniak, to nie doczekasz "potem".

- Jeśli samochód jest koloru niebieskiego lub zielonego lejemy ropę. Jeśli żółty to na gaz. Do reszty lejemy benzynę. I od razu wymień powietrze w kołach na letnie. W tym roku modne jest górskie.

- Najlepiej nalej wody. Wtedy w serwisie udzielą ci wyczerpujących informacji

- Jak samochód robi brum brum, to jest benzyniak, a jak kle kle, to ropniak. A jeśli robi brum i kle - śmiało lej gaz.

Majka
30-04-2008, 14:14
ale cudo :D :D :D

M@riusz_Radom
30-04-2008, 14:57
No to dalej :)

Jeśli jesteś obytym internautą to wiesz, że każde forum ma swój charakter i typowe wątki, które często tam się pojawiają. To właśnie te wątki wyróżniają ich czytelników od czytelników innych forów. Przyjrzyjmy się forom motoryzacyjnym.

Lamborghini Forum:
- Powietrze świszcze pod uszczelkami szyb przy 330 km/h, czy to normalne?!

MX-5 Forum:
- Jjakiś bydlak w VW Tuaregu przejechał dzisiaj nade mną!

Porsche-Cayenne-Forum:
- Zużycie paliwa poniżej 40L/100km - czyżby coś z motorem się działo?

Smart Forum:
- Wbudowałem motor od kosiarki: wreszcie więcej koni pod maska!

Mustang Forum:
- Jakiś **** w Civicu próbował mnie dziś wyprzedzić!

Civic Forum:
- Jakiś **** probował mnie dziś Mustangiem wyprzedzić.

Mazda MX-5 Forum:
- Czy właściwie nie jest głupio jeździc babskim autem ?

Viper-Forum:
- Wessało mi smarta do kolektora wlotowego, jak go wyciągnąć?

Seat Marbella Forum:
- He he dzisiaj dogoniłem ciężarówkę!

Honda-Forum:
- Moja Integra przestaje na 9000 obrotów, czyżby coś z motorem ?

Bentley Forum
- Użyłem dziś popielniczki,gdzie dostane nowa?

Cadillac forum
- Wczoraj bylem na bingo i nie moglem tyłem zaparkować.

Honda Accord forum
- Mama dała mi właśnie to auto. Gdzie dostanę tanie 18 calowe aluśki ?

Porsche forum
- Złapałem właśnie kapcia, czy lepiej oddać auto w rozliczeniu, czy sprzedawać na własną rękę ?

Ford 2.3 forum
- Pomocy! Wymieniłem już wszystko i dalej nie startuje!

Jaguar Forum
- Gdzie wbudować dodatkowy zbiornik oleju, aby wyrównać braki z powodu wycieków ?

Twingo-Forum
- Brewki z prawdziwego końskiego włosia (Zdjecia)

Fiat-Forum
- Czy poza warsztatem jest jeszcze jakiś inny świat ?

Lexus-Forum
- Gdzie dostane tylne światła w stylu VW?

Renault-Forum:
- Odsprzedam kartę miesięczną na autobus. Samochód naprawili wcześniej niż oczekiwałem

Honda CRX Forum:
- Pomocy, jak się otwiera pasy bezpieczeństwa? Kończy mi sie prąd w notebooku....

TDI Forum
- Pomocy, sportowy wydech nie daje odpowiedniego dźwieku!

Bora Forum
- Kto ma numery części od Passata, co pasuje?

Golf Forum
- Pasuje W8 Motor do 1,6?

Polo Forum
- Wreszcie skróciłem sprężyny zawieszenia, ale mikrofon w McDrive teraz za wysoko!

Audi A6 TDI-Forum
- Gdzie jest wlew paliwa?

VW-Forum
- Jak zrobić mojego Polo 1.0 żeby był glośniejszy?

Audi A8 Forum
- Gdzie naprawiają Rolexy?

Opel Forum:
- Moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDĘ) (Temat zablokowany przez admina).

Opel Forum:
- Hamerite, czy pomoże?

Omega Forum
- Odleciał mi wentylator, gdzie szukać???

Manta Forum
- Pomuszcie ,polycjnty muwiom ze musze do djagnozdy, co to jezd??

Calibra Forum
- Który spojler wybrać? (Link)

MB 190D Forum
- Sprzedałem auto na allegro, kupujący zagraniczniak, zna ktoś Kiswahilli?

Mercedes C-Klasse Forum:
- W niedziele padało i w drodze do kościoła auto zrobiło sie mokre, co robić?

BMW M3 Forum:
- Gdzie do ciężkiej cholery dostane lusterka od Golfa3 ?

BMW 3er E36-Forum:
- Gdzie stoją najlepsze laski?

BMW M5
- Pomocy, coś wprowadziłem do programu i nie mogę teraz wyjść do menu!!!

* * * * * *

Powyższe wypatrzył ASR, dopisali się też inni bojownicy: dSort, kimiwic, JUNASZ, Przemo_K

Maybach Forum
- Co za głupek nagrywał moje wykłady?

McLaren Forum
- Czy opony od Ferrari będą pasować?

Trabant forum
- Ranking najlepszych taśm klejących.

126p forum
- Gdzie do ortopedy? (skrzywienie kręgosłupa)

Wartburg forum
- Wasze najdłuższe przejazdy na wolnobiegu

Alfa forum:
- To o której spotykamy się w warsztacie?

Subaru Libero Forum
- Gdzie w ogóle dostać części?

Aluland
01-05-2008, 19:47
Rewelacja, :D :D

Mirek_Lewandowski
01-05-2008, 19:58
Taki wątek.. A ja dopiero teraz zajrzałem.. Powinno się jakoś "wytłuszczać " tytuł, czy cuś... :D

Aluland
01-05-2008, 20:03
Żałuj, :D

Killer_su
02-05-2008, 10:10
M@riusz_Radom - BOMBA!!!!

Aluland
03-05-2008, 17:31
M@riusz_Radom - BOMBA!!!!
Niech daje dalsze, nie mnie gorsze przykłady :D :D

PeZet
05-05-2008, 11:08
Gadka-szmatka, a ściany i sufit leżą odłogiem, nieobmierzone.

retrofood
05-05-2008, 12:00
Gadka-szmatka, a ściany i sufit leżą odłogiem, nieobmierzone.

to coś jak wdowa. też poleguje odłogiem...

PeZet
05-05-2008, 19:51
albo grządki przekopuje, na grobie :o , w sensie, że wdowa, pole, leży...

PeZet
05-05-2008, 19:53
tym jak strzelisz jeden raz to masz odleglosc ,
jak dwa razy , to poda ci powierzchnie ,
jak trzy , to kubature
oczywiscie potrafi duzo wiecejhttp://www.narzedziowy.com.pl/img_mini/2008-04-12_11-22-09-dle50+zeg.jpg

Ila66,

A ten powierzchniomierz to czy on mierzy powierzchnię również pod skosami? :D :D :D

retrofood
05-05-2008, 21:25
a ty PeZet dalej chcesz prostą odpowiedź, czy po skosie?

PeZet
06-05-2008, 14:36
Chciałbym najprościej, czyli po skosie.

mister No
10-05-2008, 10:29
podoba mi się ten wątek, oj podoba :D

ila66
10-05-2008, 15:59
A ten powierzchniomierz to czy on mierzy powierzchnię również pod skosami? :D :D :D

nie , chyba nie :D



ale w " trojkacie " pracuje ,
jezeli strzelisz w podstawe i drugi raz w gorny punkt ,
to poda ci wysokosc mierzonego obiektu

PeZet
12-05-2008, 20:53
Ila66, dwa punkty to jeszcze nie trójkąt... :wink:

retrofood
12-05-2008, 21:16
tobie jednej kobity mało :o
trójkątów się ciebie zachciewa? :o
muszem zgłosić redakcji. Już one zrobiom porządek.

PeZet
13-05-2008, 11:04
A w kominie szuru buru
A na polu wiatr do wtóru
A na chmurze bal do rana
A pogoda rozśpiewana :D (A.Osiecka)

M@riusz_Radom
13-05-2008, 12:47
W lesie słychać świzdy gwizdy
Ktoś dobiera się do ...
Drzewa, bo na opał mu potrzeba

Aluland
22-05-2008, 14:32
i cisza.....

retrofood
22-05-2008, 22:45
bo mierzą...

Aluland
23-05-2008, 19:12
bo mierzą...
jeszcze...............?czy dopiero?
:D

PeZet
26-05-2008, 09:24
Mam problem, cholera, bo od powierzchni podłogi muszę odjąć miejsce, jakie zajmuje hydrofor. A ON JEST OKRĄGŁY! :D

retrofood
26-05-2008, 10:34
Mam problem, cholera, bo od powierzchni podłogi muszę odjąć miejsce, jakie zajmuje hydrofor. A ON JEST OKRĄGŁY! :D

To prawidłowo! Ty masz obliczyć, a nie kantować!

PeZet
26-05-2008, 17:19
No i tak w kółko, już mam łeb kwadratowy, to całe budowanie to jakiś Trójkąt Bermudzki! :o

Mirek_Lewandowski
26-05-2008, 19:36
Spokojnie, wystarczy poszukać, tu jest wzór:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Kwadratura_ko%C5%82a

Aluland
26-05-2008, 21:00
coraz lepiej ,siadam :D

adi_
21-06-2008, 22:59
czesc olimpy forum i inne gady
autor napisal post 20 kwietnia a ostatni post jest z 26 maja
wydaje mi sie ze gdzyby faktycznie nie wiedzial i by sie chcial dowiedziec to by tu jeszcze zajzal i zadal jakies pytanie lub poprosil o sugestie a tak oswiecona gora rankigu czy najlepsi doradcy przechwalaja sie w tym kto zna lepiej matematyke i inne nauki
a facet was olal i to jest smieszne pozdrawiam

Nefer
21-06-2008, 23:01
Ehhhh Adi, więcej poczucia humoru - to pomaga żyć....

malgos2
21-06-2008, 23:02
Moze sie zapadl pod ziemie? :roll: :roll: :roll:

adi_
21-06-2008, 23:24
nie wydaje mi sie zebym byl bez poczucia humoru ale fakt jest faktem jak bys poczytala pierwsza strone ze pjechali po nim a zdazaja sie takie pytania i nikt z nikogo sie nie nabija tylko odpowiada pozdrawiam

Nefer
21-06-2008, 23:32
nie wydaje mi sie zebym byl bez poczucia humoru ale fakt jest faktem jak bys poczytala pierwsza strone ze pjechali po nim a zdazaja sie takie pytania i nikt z nikogo sie nie nabija tylko odpowiada pozdrawiam
Jakbyś przeczytał pierwszą stronę to byś zauważył, że w drugim poście jest odpowiedź.
A reszta to po prostu żart.

Zawsze uważałam,że jak sie pyta to trzeba być gotowym na odpowiedź ... czasem lepiej nie pytać.

adi_
22-06-2008, 21:17
czytalem wszystkie i nijak mi to do zartu nie pasuje

Mirek_Lewandowski
23-06-2008, 11:23
Strzel se setę..

adi_
23-06-2008, 19:09
o po secie to jak najbardziej bedzie pasowalo dzieki za rade

Mirek_Lewandowski
23-06-2008, 20:51
:D

adi_
24-06-2008, 19:46
no to chlup w ten glopi dziub

PeZet
11-07-2008, 14:39
"Dziób", mistrzu, a nie "dziub". Różnica drobna, acz jakże istotna. :D

adi_
11-07-2008, 17:10
:)

retrofood
14-07-2008, 10:07
"Dziób", mistrzu, a nie "dziub". Różnica drobna, acz jakże istotna. :D

ale on chce dziubać (a może nawet dziubdziać) a nie dziobać :wink:

destynator
27-08-2008, 12:15
podoba mi się ten wątek, oj podoba :D
Wejdź na Onet wątki, tam dopiero błaznują. Przynajmniej można się troszeczkę odstresować przy budowaniu.

nunczako
31-08-2008, 21:37
"Dziób", mistrzu, a nie "dziub". Różnica drobna, acz jakże istotna. :D

ale on chce dziubać (a może nawet dziubdziać) a nie dziobać :wink:

Wiadomo, że metr budowlany wynosi dokładnie 0,912 metra standardowego. Dziubanie zmniejsza tą różnicę jedynie do 0,93! żeby wyszedł nam stosunek metra budowlanego do metra normalnego jak 1:1 to musimy już golnąć, albo przynajmniej przydziobać. :)

Fajny wątek. :)

retrofood
01-09-2008, 08:22
żeby wyszedł nam stosunek metra budowlanego do metra normalnego jak 1:1 to musimy już golnąć, albo przynajmniej przydziobać. :)

ale na budowie trudno o stosunki 1:1, jak się ciągle murarze kręcą w pobliżu!

Wizjer
13-09-2008, 14:40
Tak istnieje. Nazywa sie popularniej planimetrem.

Trurl
13-09-2008, 15:06
"Dziób", mistrzu, a nie "dziub". Różnica drobna, acz jakże istotna. :D

przecież pisze, że glopi ;)