PDA

Zobacz pełną wersję : Notariusz i sprawa adresu zameldowania przy zalatwianiu.



muchrem
20-04-2008, 19:01
Mam dostać od rodziców działke pod budowę domu. Notariusz powiedział jakie trzeba przygotować dokumenty i teraz mam pytanie o adres zameldowania.
Ja aktualnie jestem niezameldowany w Polsce. Przebywam za granica, konkretnie w Szwecji.I teraz pytanie jaki adres mam podać.
Bo czy moge podać mój stary adres zameldowania u rodzicow.Mam ten adres w dowodzie osobistym. Paczki czy listy tez na ten adres dostaje, wiec jak by miało coś do mnie pocztą przyjść to nie ma problemu z odbiorem.
Czy moge podac Szwedzki adres, potrzebuje jakiś dokumentów że mam adres zagraniczny?
Jeszcze dodam ze w US zmiana adresu nie była zgłaszana wiec u nich widnieje mój adres zameldowania u rodziców.

Trociu
20-04-2008, 19:58
A ten adres w Szwecji to jaki adres? Pewnie zamieszkania.
A jak sam piszesz, notariusz chce adres zameldowania więc musisz podać adres zameldowania i nic nie kombinować.
Nie martw się, co się stanie jak za rok się przemeldujesz do Szewcji czy gdziekolwiek indziej. Ważne, że w chwili podpisania aktu masz adres zameldowania taki jak w akcie

muchrem
20-04-2008, 20:22
Chodzi o to w jakim celu jest ten adres w akcie.Czy tylko do celów kontaktowych czy może jest to inna ważniejsza funkcja.

Trociu
21-04-2008, 07:16
Pewnie większego znaczenia formalnego nie ma, ale jest naszym narodowym wymogiem.
Ale przecież w akcie możesz podać równie dobrze adres korespondencyjny i tak wskazać Szwecję.
Dodatkowo podasz tam pesel, nip, dane dowodu osobistego.
Wszelkie te dane będą później użyte w różnych miejscach takich jak:
- księga wieczysta (adres nie jest tutaj uwzgledniany oprócz korespondencji)
- wypis z gruntów - adres jest podany