PDA

Zobacz pełną wersję : wanna we wnęce



nely
21-04-2008, 11:30
Czy wanna we wnęce łazienki to dobry pomysł? obawiam się, że to dobre miejsce dla drobnoustrojów..
wnęka wynosi 80x60

poniżej wersje
1. z wanną w tym rogu
2. z pralką w tym rogu (w tej wersji mam wątpliwości czy nie przesunąc okna bliżej pralki)

3. a może jeszcze inaczej?
4.??

próbuję rozplanować układ biorąc pod uwagę
*dostepność do ręczników itp.,
*utrzymanie w czystości,
*dostęp do naturalnego światła a zarazem aby nie za dużo było widać ;)
*mnogość szafek (na ręczniki i środki czystości)
*swobodne poruszanie się i porannego malowania się ;)
*mozliwość rozłożenia suszarki

http://images30.fotosik.pl/200/86d8e8cf8c9bff44.jpg (www.fotosik.pl)

OK
21-04-2008, 11:42
Jak dla mnie wersja druga :D Można tę pralkę bardzo elegancko zasłonić/zabudować w tej wnęce + jakieś półki nad nią.
Wersja 1 - czarno widzę mycie wanny w tej wnęce :roll:

kaloosa
21-04-2008, 13:23
Mi tez podoba sie wersja druga, w zabudowanej wnece znajdzie miejsce wiele potrzebnych rzeczy.
Co do wanny, to poszukala bym jakiejs z zaokreglonym kantem, tak zeby nikt sie o niego nie musial obijac :D

ZABRA
21-04-2008, 13:25
To ja pozwolę sobie na takie uwagi:
W wersji 2 minus: umywalka jest na innym poziomie niż wanna. Pojawia się taki schodek. (może miejsce na pułkę od strony wanny - więc wcale nie minus?)
w wersji gdzie jest umywalka i pralka po lewej można zrobić 1 blat na całą ścianę - zawsze to jakaś konsekwencja w aranżacji. (warunek jesteś wysoki i lubisz wysoko mieć umywalkę, bo pralka musi się zmieścić pod blat)
ubikacja we wnęcej jakoś mnie nie przekonuje - zajmue sporo miejsca. Może jakieś pułki w ścianie, (przesunięta ściana z k-g) a dopiero potem ubikacja. ?

to tak na pierwszy rzut oka. pozdrawiam

patusia
21-04-2008, 20:34
Zdecydowanie 2. Radziłabym zasłonić czymś pralkę i dać wanne narożną, niesymetryczną (np 95 na 145 zaokrgloną) Pozdrawiam :D

Ner0n
21-04-2008, 23:23
A mnie wersja z kibelkiem we wnęce przekonuje. Kibelek zasłonięty przez szafkę z umywalką, niewidoczny na pierwszy rzut oka. Przy zastosowaniu stelażu zyskuje sie nad nim miejsce na pólki/szafkę, nie trzeba nic specjalnie odsuwac. Najbardziej pasuje mi wersja 4 (ta z krzyżykiem w narożniku. Z kibelka blisko do umywalki (to najczęściej w ciągu dnia wykorzystywane urządzenia), zamieniłbym tylko wannę z pralką miejscami przy ścianie. Stojąc w drzwiach lepiej będzie widać wannę, będącą elementem bardziej dekoracyjnym od pralki, nie wspominając o tym że na pralce łatwo o bałagan i lepiej wtedy schować ją w mniej widocznym od wejśca kącie.

nely
22-04-2008, 10:37
Wersja nr 5 i 4 po poprawkach

http://images32.fotosik.pl/226/93672eda6e02af30.jpg (www.fotosik.pl)

malgos2
22-04-2008, 13:17
Mnie tez przekonuje wersja z ukrytym kibelkiem. Ta numer 4 - obojetnie czy przed zmianami czy po. Albo numer 2 - jesli planujesz miec duzo gratow wokol pralki, albo np. suszarke na niej. I nie dawalabym zadnych naroznych wanien jesli nie wymaga tego wielkosc lazienki.

monikaa13
22-04-2008, 14:36
wybór jest prosty 2 lub 4

malgo30
23-04-2008, 11:32
Ja zdecydowanie umieściła bym pralkę we wnęce a z resztą poekserymentowała - może faktycznie poszukać iwanny o innym kształcsie?