PDA

Zobacz pełną wersję : Najpierw drzwi czy gres/panele?



Newfie
21-04-2008, 12:55
Jeśli juz było to nie krzyczcie :oops:
Właśnie zaczęłam wykańczanie (siebie pewnie też) i mam dylemat czy najpierw zamontować drzwi wewnętrzne czy kłaść gres i panele?

d5620s
21-04-2008, 13:19
najwygodniej gres i panele, potem drzwi, potem doklejasz cokoły do futryn...

Newfie
21-04-2008, 13:38
Super, dziękuję, teraz wiem jak planować prace i zakupy :D

cemik1
21-04-2008, 13:40
Ja bym jednak futryny na panelach nie postawił.
Najpierw futryny potem panele.

arktyk
21-04-2008, 13:48
Najpierw podłogi, a potem drzwi.

Pozdr,

nidziowa
21-04-2008, 17:48
Ja bym jednak futryny na panelach nie postawił.
Najpierw futryny potem panele.
A dlaczego.??

cemik1
22-04-2008, 08:17
1. Bo uważam, że futryna powinna stać na solidnej podstawie a nie na piance i panelach.
2. Bo podłoga w tym miejscu nie będzie pływająca.
3. Bo w przypadku zmiany koncepcji (materiał o innej grubości) problemy wykonawcze.
Jest to moje subiektywne zdanie.

Newfie
22-04-2008, 13:15
Mnie to przekonuje :wink:

d5620s
22-04-2008, 16:17
1. Bo uważam, że futryna powinna stać na solidnej podstawie a nie na piance i panelach.
2. Bo podłoga w tym miejscu nie będzie pływająca.
3. Bo w przypadku zmiany koncepcji (materiał o innej grubości) problemy wykonawcze.
Jest to moje subiektywne zdanie.
co prawda to prawda. Moje futryny stoją na kaflach a nie na panelach-panele zaczynają się od linni sciany w pokojach-cały prog jeszcze w gresie mamy

Newfie
22-04-2008, 16:30
No to mam jasność (po raz kolejny dzięki forum :wink: ) - cały dół mam w gresie, więc tam najpierw podłogi, całą górę w panelach, więc tam najpierw drzwi :D
Dzięki za podpowiedzi

dyz
22-04-2008, 22:23
Newfie, żeby nie było tak łatwo :) W instrukcji montażu paneli pokazano, że przed ich położeniem należy ewentualnie wcześniej zamontowaną ościeżnicę podciąć od dołu tak aby panel dało się lekko wsunąć pod nią ... ciekawe dlaczego, prawda? :)
Cemik, podłoga nie jest głónym oparciem dla futryny, efekt pływającej podłogi bez problemu się zachowuje, w razie zmiany jakiej koncepcji co ma przeszkadzać? Dokładne docięcie panela żeby do futryny spasować tez jakby eliminuje pływalność ... tak więc najpierw podłogi a potem ościeżnice i drzwi, lepszego rozwiązania nie ma :)

daggulka
23-04-2008, 12:10
Oczywiście, że podłoga nie jest żadnym oparciem dla futryny :roll: .
Futryna mocowana jest do ściany na kołkach i piance i to ściana jest jej oparciem a nie podłoga.
Co więcej....kupujesz futryny półokrągłe, np. Arcus z Classena ... wtedy polecam opakowanie nerwosolu i życzę powowdzenia w docinaniu paneli do półokrągłych futryn :evil: .

Moje zdanie i zdanie fachowców których pytałam... najpierw podłogi, potem futryna i koniecznie na kołkach a nie samej piance coby twardo siedziała .

cemik1
23-04-2008, 12:48
Jeżeli już koniecznie nie chcecie stawiać futryny na podłodze, to w przypadku paneli i tak warto wstawić ją prędzej. Należy tylko odpowiednio ją dociąć i postawić na kawału panela z podkładem (ewentualnie trochę luzu). Podczas wstawiania futryn jest czasami trochę kucia lub murowania i można zniszczyć właśnie co położoną podłogę. W czasie montażu paneli usuwamy oczywiście prowizoryczne podkładki.
U mnie futryny są mocowane tylko na pianę. Nie ma kołków. Na razie działa.

tebe06
17-05-2008, 03:10
No dobrze, ale co zrobic jak futryny juz sa? (stare mieszkanie- chce polozyc paele). Drugi problem: czy mozna klasc "jednym ciagiem" czy robic przerwe pomiedzy poszczegolnymi pomieszczeniami? I na koniec jak polaczyc terakote z panelami? Z gory dzieki.

godin
17-05-2008, 06:30
tebe06
czy mozna klasc "jednym ciagiem" czy robic przerwe pomiedzy poszczegolnymi pomieszczeniami?
Najlepiej jak nie ma progów w postaci listew itp. My kładliśmy jako całość nawet AC4 i AC3 i po 4 latach użytkowania w dalszym ciągu doceniam komfort i względy estetyczne.

jak polaczyc terakote z panelami?
W tym wypadku najłatwiej dać listwę a efektowniej połączyć korkiem.
Układanie paneli to naprawdę banalna rzecz. Sam tak stwierdzisz juz po pierwszym pomieszczeniu. :) Powodzenia!!