PDA

Zobacz pełną wersję : co na dachu?



Greta
11-09-2003, 18:19
Deszcz leje, a ja sie martwie, bo na dachu tylko krokwie i nie wiem co dalej?
Mialy byc laty i blachodachowka. Dekarz zaprotestowal, ze w "koszach" musi zaciekac i lepiej blache trapezowa. Nie chce zeby przeciekalo ale ladniejsza blachodachowka. Ale halasuje a obok na slupie bocian ma gniazdo i pewnie sie przestraszy. "Ondulina"? Gont bitumiczny? Trzeba pelne deskowanie i folie i ocieplenie. A fundusze juz bardzo stopnialy!
Ostatnio ktos mi zachwalal system holenderski: plyty UNILINE - rodzaj sklejki powlekanej poliuretanem, laczonej na wpust i z gotowymi garbkami (rodzaj lat), zeby przybic pokrycie. Montuje sie te plyty na krokwiach i juz od spodu nic sie nie daje, widac wiezbe. Podobno to jest dobre i tanie. Czy ktos wie cos na ten temat?

Krystian
11-09-2003, 18:28
U mnie też fundusze dwa lata temu bardzo stopniały na granicy dachu, a jeszcze te kominy... :x , dlatego zrobiłem pełne deskowanie, przykryłem papą... i czekam na kasę na dachówkę ceramiczną ( w ubiegłym roku priorytet miała elewacja, w tym roku okna i brama garażowa, a w przyszłym ... dachówka :P )

Greta
11-09-2003, 19:03
Pełne deskowanie, czy może lepiej płytę OSB i na to papa? A folie jeszcze potrzebne?

bajzi
12-09-2003, 09:41
potrzebna tylko folia paroizolacyjna i pustka powietrzna. a tego dekarza to z dachu.... bo mu sie robić nie chce. ja bym też dała deskowanie i papę. a potem na to też możesz położyć blachę, choć wydaje mi sie, że trapezówka bardziej pasuje do domów o bardziej nowoczesnej bryle. ze słodkim domkiem z cukierkowymi firankami się gryzie (po mojemu)