PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest lepsze jakościowo balchodachówka czy blachatrapezowa



skrzypekps
21-04-2008, 18:56
Wykonane z tego samego materiału ?? slyszalem ze przetłoczenia blachodachówki są miejscami bardzo cienki (wynika to z wyciągania blachy) a w trapezie jest ona tylko wyginana i nie ma efektu cienszej scianki na przeghięciach ?? czy to prawda ??

Tzn dach mam dość płaski więc nie będzie widać co mam na górze a szlyszalem ze blacha trapezowa jest mocniejsza.. Czy to jest prawda??

zk140t
21-04-2008, 19:05
Witam.

Sam nie stosuję blachy na pokrycie dachu.
Gdybym jednak miał wybierać, to tylko trapez (wyskość maksymalna to dla mnie 24 mm).
Masz rację w sprawie uginania (a nie naciągania) blachy wsadowej dla uzyskania kształtu trapezowego. Poza tym taką blachę łatwiej i dokładniej się docina.

Zwróć uwagę na fakt, że większość obecnie budowanych apartamentowców w Zakopanem kryje się blachą trapezową o niskim profilu. Dla mnie to coś znaczy.

Pozdrawiam.

retrofood
21-04-2008, 20:17
Zawsze jest tak, że im mniej komplikacji, tym pewniejsze działanie. trapezówka ma mniej załamań, więc i możliwości błędów (uszkodzeń) mniej w porównaniu z blachodachówką.
I tyle.

labas1
21-04-2008, 20:23
Na dodatek jest taniej , nie ma tyle odpadów .

skrzypekps
21-04-2008, 20:30
No to chyba tylko podziekowac wam musze bo wlasnie padła decyzja na podstawie waszych wypowiedzi na trapezówkę, a myślę że jak obróbki wyjdą ładnie to i całośc nie bedzie taka zła w wygladzie...

Nie orientujecie się jaka powinna byc odległość łat dla trapezówki T18 (chyba taka będzie najlepsza) ??

No i moze jaką firme/markę polecacie ??

zk140t
21-04-2008, 21:32
Na apartamentach w Zakopanem kładą blachę tej firmy:

http://www.balex.com.pl/i.php?i=304

Oczywiście muszę dodać, że nic mnie z tą firmą nie łączy.

Pozdrawiam.

skrzypekps
22-04-2008, 10:02
mam nieduży spadek i wysoki dach wiec nie bardzo widać go z ulicy i wlaśnie padła decyzja ze bedzie trapez... może poleży z rok dlużej od blachodachówki :)

zbigmor
22-04-2008, 11:11
Wykonane z tego samego materiału ?? slyszalem ze przetłoczenia blachodachówki są miejscami bardzo cienki (wynika to z wyciągania blachy) a w trapezie jest ona tylko wyginana i nie ma efektu cienszej scianki na przeghięciach ?? czy to prawda ??

Tzn dach mam dość płaski więc nie będzie widać co mam na górze a szlyszalem ze blacha trapezowa jest mocniejsza.. Czy to jest prawda??

Dla mnie jak koledzy - jeśli dachu nie widać to najlepiej blachę trapezową 0,7mm. Jeśli ktoś porównuje jednak blachy o tej samej grubości (np. 0,5mm) to nie jestem pewny, która jest trwalsza. Miejscami oczywiście cieńsza będzie blachodachówka, ale nie zapominajmy, że jest ona lepiej zabezpieczona antykorozyjnie.
generalnie jeśli nie są wadliwe lub wadliwie położone to jak dla mnie trwałość jest wystarczająca (jaka by w praktyce nie była).

skrzypekps
22-04-2008, 12:48
sluchaj może tego nie napisalem ale rozwazam zakup blachy trapezowej wykonanej z tego samego materiału co blachodachówka...

M@riusz_Radom
22-04-2008, 14:45
A to trapezowa jest wykonana z innego materiału niż blacha ? :)

skrzypekps
22-04-2008, 16:31
no cóż sama blacha to by zaraz zardzewiała kolego a blacha trapezowa może zostać wykonana z połączenia blachy poliestru, puralu, ocynku lub alucynku a blachodachówke wykonuje sie raczej z blachy pokrytej warstwą poliestru lub puralu. Osobiście nie widziałem blachodachówki w ocynku :).

M@riusz_Radom
22-04-2008, 20:51
A ja widziałem ;) Blacha to blacha, nie dorabiajmy do tego ideologii - czy trapez czy przetłoczona i tak wedle większości na tym forum zgnije, zardzewieje zanim zdążysz drugi raz pomalować salon ;)

Andrzej Wilhelmi
22-04-2008, 23:31
Tak dla ścisłości to blacha trapezowa nie jest zagina tylko tłoczona podobnie jak blachodachówka i wykonana jest z tego samego materiału. Oczywiście dobór kształtu i koloru pokrycia to rzecz gustu. Osobiście optowałbym za imitacją dachówki a skoro nie widać to może papa termozgrzewalna. Pozdrawiam.

Paweł70
23-04-2008, 08:14
blachodachówka po przetłoczeniu wcale nie robisię cieńsza niż trapezowa , wystarczy popatrzeć w foldery , gdzie wyrażnie widać wymiary po przetłoczeniu , dodam również że wszystkie profile są tłoczone z taśmy 1250 mm wniosek prosty im wyższy profil tym tym węższy arkusz po przetłoczeniu a jeżeli chodzi o odpad to jeżeli jest dach dwuspadowy lub jednospadowy to jest to bez różnicy , będzie praktycznie taki sam , chyba że jest to wymiana pokrycia a łaty są jeszcze całkiem dobre to przy trapezie nie trzeba ich przebijać a przy blachodachówce niestety tak i to wtedy podraża koszty

skrzypekps
23-04-2008, 12:50
chodzi mi kolego o grubość blachy na zagjeciach, ponieważ uslyszalem że w blachodachowce na przegieciach blacha jest tak rozgiagnieta ze jej grubość w tych miejscach robi się znacznie cieńsza, a w trapezie ze wzgledu na dużo mniejsze kąty przetłoczeń efekt ten jest w znacznie mniejszym stopniu wykrywalny... a co z tym idzie laminat i blacha w trapezie w miejscach przegięć nie są mocno rozciagniete przez co możliwośc wystąpienia korozji w tych miejscach jest znacznie mniejsza niz w blachodachówce ...

ot o to mi chodzi w całym tym poście ...

(oczywiście przy założeniu, że bachodachówka i trapez będą wykonane z tego samego produktu/blachy laminowanej)

Paweł70
23-04-2008, 13:07
tylko że blacha się nie naciąga w tych miejscach bo w trakcie tłoczenia blachodachówki szerokość taśmy się zwęża i skraca i napewno w miejscu przetłoczeń rdzeń stalowy się nie naciąga ( traci swoje 0,5 mm grubości )

skrzypekps
23-04-2008, 13:13
no i dziekuje za info, która jest dla mnie na pewno przydatna...

skrzypekps
24-04-2008, 17:53
no i zamówiłem blachodachówke Blachotrapezu typ Joker brazowy mat...
fajne proste przetłoczenie... a jak bedzie wyglądało na dach sie okaże....

Paweł70
25-04-2008, 07:48
na pewno będzie ładniejsza od trapezu . Pozdrawiam

arktyk
25-04-2008, 08:41
Oczywiście że blachodachówka. Blacha trapezowa to dobry materiał na pokrycie budynków gospodarczych.

Pozdr,

Paweł70
25-04-2008, 08:52
jak najbardziej się zgadzam , trapez na budynku jeszcze nowym - porażka

skrzypekps
25-04-2008, 11:34
oj widziałem fajne projekty z trapezówka i to bardzo ciekawie wygladało - projekty byly raczej z tych nowoczesnych wizji...

Paweł70
25-04-2008, 11:42
projekt a real to nie to samo