PDA

Zobacz pełną wersję : Krwawnik (Achillea)



jurg
11-09-2003, 19:20
Krwawnik (Achillea). Roślina bardzo pożyteczna, stosowana w ziołolecznictwie...., ale dlaczego uparcie rośnie na moich trawnikach?
Może ktoś wie jak ją wyłuskać chemicznie z trawnika?
Wydłubywanie ręczne niestety nie jest skuteczne.

tomek1950
11-09-2003, 19:30
Jurg, a może wydłubujesz nieskutecznie?

jurg
11-09-2003, 19:48
Wydłubuję skutecznie. Co z tego, jak 3 lub 5 lub 10 lub 15 m .... dalej wyrastają nowe "ogniska". Ja nie mam dywanika-trawnika tylko na dzień dzisiejszy ok. 500 m2, a docelowo sam jeszcze nie wiem. Wolałbym,żeby rosła trawa, a nie inne rośliny. Z perzem sobie na szczęście radzę.
Pytanie j.w. aktualne.

weynrob
23-09-2003, 18:57
Jurg ja osobiście widzę tylko jedną radę --ale może nie jedyną--
spróbuj opryskać jednym ze środków-kolejność polecana przezemnie
-Lontrel
-Starane
-Chwastox
-Aminopielik
przy tych środkach brak w zaleceniach krwawnika,ale sądząć po rodzinie z jakiej się wywodzi to powinny działać
nie mieszaj w.w. środków ze sobą
po oprysku odczekaj ok 14 dni zanim zastosujesz nowy--lontrel działa z opóźnionym zapłonem-efekt po ok 10 dniach-słabo widoczny--taka specyfika preparatu--idealnie niszczy osty i mlecze
najlepiej opryskaj lontrelem-zal dawka 0.4 l/ha-no ale
daj 0.6-0.8 l/ha--i 300 l/ha wody--przelicz to sobie na swój trawnik--myślę że potrafisz :oops:
poczekaj ze wszystkim do wiosny i wtedy się wszystko wyjaśni--myśę że będzie OK
piszę to z pełną odpowiedzialnością--nic twojej trawie nie grozi--nawet przy dawce X2
pozdrawiam

jurg
23-09-2003, 19:05
Jurg ja osobiście widzę tylko jedną radę --ale może nie jedyną--
spróbuj opryskać jednym ze środków-kolejność polecana przezemnie
-Lontrel
-Starane
-Chwastox
-Aminopielik
przy tych środkach brak w zaleceniach krwawnika,ale sądząć po rodzinie z jakiej się wywodzi to powinny działać
nie mieszaj w.w. środków ze sobą
po oprysku odczekaj ok 14 dni zanim zastosujesz nowy--lontrel działa z opóźnionym zapłonem-efekt po ok 10 dniach-słabo widoczny--taka specyfika preparatu--idealnie niszczy osty i mlecze
najlepiej opryskaj lontrelem-zal dawka 0.4 l/ha-no ale
daj 0.6-0.8 l/ha--i 300 l/ha wody--przelicz to sobie na swój trawnik--myślę że potrafisz :oops:
poczekaj ze wszystkim do wiosny i wtedy się wszystko wyjaśni--myśę że będzie OK
piszę to z pełną odpowiedzialnością--nic twojej trawie nie grozi--nawet przy dawce X2
pozdrawiam

Jeśli chodzi o odpowiedź to nie był to ekspress. Pomimo to dziękuję.
13 września prysnąłem Starane. Reszta wiosną.Nara.

weynrob
23-09-2003, 19:08
ale teraz jest expres
dopiero teraz zerknąłem na ten temat
trzymaj się