PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej średnicy hep2o?



pik33
12-09-2003, 06:55
Zamierzam kupić rurki hep2o. Czym kierować się przy wyborze średnic rurek?

I pytanie bieżące: czy najcieńsza (bodajże 15mm) rurka starczy na doprowadzenie wody do kuchni - długość rurki ok. 10 metrów.

kodi_gdynia
12-09-2003, 07:08
Pik - u mnie są następujące przekroje w plastiku /co prawda w innym systemie/. Rura głowna /piony/ to fi20, zaś podejścia np. do zmywarki, zlewu, umywalki, wanny a także grzejników z fi16. Mówili tacy, że za mało i takie tam. Użytkuję od ponad 2 miesięcy i jest super. Żadnych wąskich gardeł, żadnych szumów w instalacji CO.

Pozdrawiam

grzegorz_D12
12-09-2003, 07:10
Hej!
Ja (wszystko Hep2O) główne magistrale mam 22mm (także piec), a wszystkie podejścia na. Podejście do kuchni (ale gdzieś 5 m mam na 15mm).
P.S.
Najlepsze jest to, że ostatnio dowiedziałem się, że licznik (na głównym wejściu) na wodę będę miał (wszyscy w tym rejonie tak dostają) 15mm :lol: !!!!!!! (a i ciśnienie wody, jakie się trafi).......
Grzegorz

Jasiu
12-09-2003, 08:12
Główne rozprowadzenia rób z 22 (odpowiednik 3/4") a gałązki z 15 (1/2"). Jeśli robisz podejście pod jedno urządzenie możesz od razu pojechać 15.

I nie chodzi tu tylko o ciśnienie wody ale również o opory hydrauliczne (zuzycie pompy ?) i szumy w instalacji.

Co do pytania bieżącego to jak najbardziej możesz zrobić w 15.

ArtMedia
12-09-2003, 09:17
Tylko nie kupuj u tego "marudy" w Bartosz-u...
Na Krętej tez juz z Hep2o wychodzą więc mało mają...
Za to nikt nie wie, że Reflex na Marczukowskiej też od kilku tygodni sprzedaje Hep2o i na dzień dobry dostaniesz 10% rabatu, co w pozostałych dwóch graniczy z cudem.
Tylko, że nie mają nic na stanie i wszystko trzeba zamawiać.

Sebastian

Jasiu
12-09-2003, 09:28
Ja musiałem o tydzień przesunąc posadzki bo się z rurką do podłogówki przez dwa tygodnie nie mogli wyrobić :(

Radzę materiały zamawiać zawczasu.

pik33
12-09-2003, 11:01
Właśnie przed chwilą kupiłem w Bartoszu - dostałem 10%. Na razie tylko nożyczki i zwój rurki 15 mm, w poniedziałek pojadę z rzutem domu po kształtki. Rurkę potrzebuję "na już" bo jutro chcę ją położyć w kuchni, żeby zakończyć dłubanie w tym pomieszczeniu.

Strasznie toto cienkie... czy tym naprawdę popłynie sensowna ilość wody?

Jasiu
12-09-2003, 13:00
Cienkie bo ścianki cienkie. Jak masz przyzwoite ciśnienie (3-5 barów) to woda leci aż miło :)

Metal
12-09-2003, 13:02
Popłynie, popłynie nie bój żaby. Jeszcze się zdziwisz ile taką "cienką" rurką wody płynie, a szczególnie wypływa, gdy tego nie chcesz :D :wink: .

ArtMedia
12-09-2003, 14:21
Właśnie przed chwilą kupiłem w Bartoszu - dostałem 10%. Na razie tylko nożyczki i zwój rurki 15 mm, w poniedziałek pojadę z rzutem domu po kształtki. Rurkę potrzebuję "na już" bo jutro chcę ją położyć w kuchni, żeby zakończyć dłubanie w tym pomieszczeniu.

Strasznie toto cienkie... czy tym naprawdę popłynie sensowna ilość wody?
Cud się stał, alleluja...
A ja kupowałem, kupowałem i w końcu miałem dośc tego "marudy". Żałuję, że dałem im zarobić, bo ten gość jest beznadziejny. Jeszcze bardziej rozkojarzonego sprzedawcy nie spotkałem...
Ale jak widać cuda sie zdarzają ;-) Długo się targowałeś? Mi robił wielką łaskę i to dopiero po kilku zakupach dał 5%! A w Reflexie nawet nie pytałem, zaszedłem pierwszy raz i od razu 10%.

Sebastian

grzegorz_D12
15-09-2003, 08:28
Hej!
Qrcze... a mnie facet (w moim mieście) dał nawet bez zbytniego targowania 25% upustu na całość rur i złączek(plus szafki i wyposażenie)....
Grzegorz