PDA

Zobacz pełną wersję : Jak oswoić kruka?



PeZet
22-04-2008, 14:19
Latają nad moją działką kruki. I, jak to kruki, latają w parze. Chciałbym je oswoić, może myszy by nie było i kretów. Poza tym kruki to piękne, mądre ptaszyska.
Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia?

szybkaosa
22-04-2008, 14:33
Latają nad moją działką kruki. I, jak to kruki, latają w parze. Chciałbym je oswoić, może myszy by nie było i kretów. Poza tym kruki to piękne, mądre ptaszyska.
Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia?


Wszystkie chcesz oswoić ??? :o o w mordę.

zielonooka
22-04-2008, 14:45
Chciałbym je oswoić

Po co ?:)
Kruki ( o ile faktycznie to kruki ci lataja nad domem) nie sa towarzyskie - raczej unikaja siedzib ludzkich. Dlatego stawiam ze to jakies krukowate ci lata :) a nie prawdziwy kruk.
Ale jesli nawet - to raz ze wzgledu na nieufnosc - bedzie ci trudno
Dwa - mozesz wyrzadzic tym oswojenie duza krzywde tym ptakom - lepiej zeby traktowaly z dystansem czlowieka.,
Ty bedziesz dla nich mily a twoj sasiad 3 domy dalej wystrzela je z wiatrówki albo zlapie i przywiaze zywcem do drzewa (w ramach takiego stracha na wroble) - niestety widzialam na wlasne oczy takie akcje.
Niech im sie dla ich dobra czlowiek nie kojarzy z niczym milym :/ czego nie trzeba sie bac .
Na myszy lepiej wziasc do domu kota :) - i łatwiej oswoić i tez mądre zwierzątko i piękne a w dodatku i jak ładnie mruczy :wink:

22-04-2008, 14:51
Latają nad moją działką kruki. I, jak to kruki, latają w parze. Chciałbym je oswoić, może myszy by nie było i kretów ...
to juz raczej kombinuj z sowami ...

chyba ... :-?

Cypek
22-04-2008, 15:45
Zacznij od dokarmiania.
Może zdobedziesz ich zaufanie.

mind
22-04-2008, 18:17
[Kruki ( o ile faktycznie to kruki ci lataja nad domem) nie sa towarzyskie - raczej unikaja siedzib ludzkich.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/London_tower_ravens.jpg/800px-London_tower_ravens.jpg
Nie wszystkie :wink:
Napisz do ravenmaster`a z Tower of London :wink:

elisee
22-04-2008, 19:05
Odchowywałm kiedyś młodego gawrona, który wypadł z gniazda. Ptaszon przesiadywał na kiju od szczotki zawieszonym miedzy krzesłami, karmiłam go mięchem i poiłam a spod kupra sprzatałam brudne gazety...Przerób miał niesamowity :roll: Super ptak - mądry. Gorzej było jak zaczął lazić po dywanie i kupy zostawiać. Ze wzgledu na przemieszczanie się na studia i do domu oddałam go na odchpwanie ostateczne w momencie jak zaczął uczyć się latać do ptaszarni do zoo w Poznaniu - bardzo miło go wspominam. A kruki to wogóle kocham :oops:

Elfir
23-04-2008, 07:42
Kruki sa pod ochroną - oswajanie i jakakolwiek inna ingerencja może wyrzadzic im krzywdę.

Gosiek33
23-04-2008, 11:32
Na myszy polecam urządzenie polecane tu na forum, które od jesieni zdaje u mnie egzamin: http://allegro.pl/item352621660_skuteczny_odstraszacz_myszy_szczurow _kun_cichy.html
kupiłam i jestem bardzo zadowolona, myszy wyniosły się na amen.

Ponadto na Allegro jest cała masa różnistych urządzeń i preparatów http://allegro.pl/47495_ogrod_odstraszacze_zwierzat.html?id=47495&order=t&view=gtext&p=0