PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz Mały Tukan:-)



marta1403
22-04-2008, 21:51
A więc..zaczeło sie:)
Ale po kolei..
Niecały rok temu zapadła decyzja pt. BĘDZIE DZIAŁKA! Jako że mieszkamy w okolicach Poznania, wybór padł na Tarnowo Podgórne. Dojazd do centrum bardzo dobry (droga dwupasmowa!!!!), tak więc mimo 20-km odległości od centrum jedzie się bardzo szybko. Drugi argument - działka na osiedlu, cale szczęście że nie w szczerym polu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Działkę znaleźliśmy bardzo szybko, niestety procedury jej zakupy trwały o wiele dłuzej..był nawet moment, że chcieliśmy z niej zrezygnować..ale na szczęscie wszystko dobrze się skończyło i dziś jesteśmy właścicielami Naszego Kawałka Ziemi :D :D :Działka niewielka, około 650m2, ale NASZA!!Akt już jest, teraz nadeszła pora na walkę z urzędami. Zaczęłam od przygotowania dokumentów w celu podlączenia przyłączy (w pierwszej kolejności woda i prąd, bo w koncu są one najważniejsze na placu budowy; jesli chodzi o gaz zdecydowalismy się podłączyć go poźniej, najprawdopodobniej w czasie budowy).
Niestety na Naszym Kawałki Ziemi nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, toteż jesteśmy zmuszeni do wystąpienia o warunki zabudowy i tutaj przewiduję pewne problemy..:/
No ale nic, wykorzystam swój urok osobisty i bede się starała załatwić wszystko tak szybko jak tylko się da :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Całe szczęście że mam mapki, przynajmniej na nie nie będziemy musieli czekac:)

Aha, poczyniliśmy bardzo wazny krok.. Zakupiliśmy tabliczkę z napisem TEREN PRYWATNY!!! i umieściliśmy ją na Naszym Kawałku Ziemi (umówmy się że tak będę nazywać naszą działeczkę:))Jestem dumna i mysląc o przyszłej budowie aż się rwie do pracy:)

marta1403
23-04-2008, 09:20
Dzisiaj tata ogląda Nasz Kawałek Ziemi, zobaczymy co powie :lol: :lol: :lol: :lol:

marta1403
24-04-2008, 11:40
Obejrzał... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

marta1403
29-04-2008, 21:16
Przeglądamy te wszystkie projekty i przeglądamy..no i niby bylismy zdecydowani na projekt "Granat"..niestety..nie zmiesci sie..tak wieć rozpoczelismy poszukiwania na nowo i mamy :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D
Projekt Mały Tukan.. :D :D :D :D :D

marta1403
01-02-2009, 20:30
Tak zdecydowaliśmy się na Małego Tukana z pracowni Archetonu; mamy już nawet pozwolenie na budowę!!:)) Teraz czekamy na kredyt finansujący Naszą inwestycję i ruszamy! Plan ambitny, wprowadzić się wiosną 2010 (a może tak uda się już na święta.. byłoby cudownie:) )

marta1403
27-05-2009, 14:40
Roboty ziemne na naszej działce rozpoczęły się wraz z początkiem maja. Musieliśmy czekać na dobrą pogodę (kilka ciepłych tygodni), tak aby woda gruntowa na działce spadła poniżej poziomu posadowienia fundamentów. Jako że jestem geologiem, wykonałam ekspertyzę geotechniczną i niestety okazało się, że warunki gruntowo-wodne na naszej działce są złożone(mamy w wykopie grunty nienośne, typu namuły i torfy) musieliśmy usunąć tą warstwę aż do podłoża nośnego (czyt. wykop na 1,8m + wypompowywanie nachodzącej wody). Na działce spąg utworów nienośnych miał różną głębokości, w miejscach gdzie było głębiej zrobiliśmy wylewkę z chudego betonu, tak aby wyrównać dno wykopu. Następnie zostało ułożone zbrojenie i całość zalana betonem (w poniedziałek). Teraz czekamy aż ładnie wyschnie i budujemy dalej..
Jak doczytam jak się wkleja zdjęcia, to wrzucę kilka fotek