PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wysypać alejki w ogrodzie



lopiola
24-04-2008, 10:38
Witam
Zrobiłem w ogrodzie ścieżki z palisady drewnianej i chciałem je wysypać korą, ale znajomi powiedzieli, że im całą korę wiatr wydmuchał na ogród.
Czym najlepiej wysypać alejki, z jakiego drzewa najlepsza kora do wysypywania alejek?

Elfir
24-04-2008, 12:35
kora musi być stale wilgotna i byc położona grubą warstwą. Uzyj dośc duzych kawałków (słabo rozdrobnione)

Pinus
24-04-2008, 13:01
Alejek (ścieżek) nie wysypywałbym korą, lecz raczej żwirem rzecznym.
Natomiast korą drzew iglastych warto wysypać powierzchnię pod roślinami.
..

Trociu
24-04-2008, 15:28
Nie wiem czy wysypanie alejek korą to dobry pomysł. Jesienią czy inną porą deszczową może Ci się robić lekkie bagienko, które będzie się ciągnęło za tobą do domu. Lepszy jest chyba ten źwirek

mariom3
25-04-2008, 07:14
najlepiej jakiś żwirek, jest duży wybór na rynku więc łatwo coś znajdziesz

kolarz miejski
27-04-2008, 17:03
np tak :)
http://images29.fotosik.pl/141/40025371378b2ceb.jpg (www.fotosik.pl)

palisada + żwirek drobny trzyma sie już parę lat.

lopiola
28-04-2008, 13:04
Bardzo ładnie to wygląda.
Postaram się pokazać fotkę z tym co ja mam.
Myślałem nad wysadzeniem alejki jakimiś roślinkami, to są małe ścieżki 35cm ułożone w kółko śr. 2m i z odejściami. Zrezygnowałem z kory po wypowiedzi pana Pinusa, ale nie chciałbym żwirku. W lesie są takie roślinki z drobnymi listkami, rosnące tam gdzie się dużo chodzi (wczoraj to zobaczyliśmy). Może takie coś by się sprawdziło. Na tych alejkach będzie bardzo mały ruch :D

tadzel
28-04-2008, 14:24
Kolarz Miejski
Na przedstawionym zdjęciu widać ze ogród ma bardzo duza powierzcnie.Jakiej wielkości płaci się podatek od nieruchości. Obecnie Gminy ządaja 20-30gr z metra.Czy cały ogród musi byc zaliczony do nieruchomości czy tylko to co jest zabudowane.

glilka
28-04-2008, 14:41
Bardzo ładnie to wygląda.
Postaram się pokazać fotkę z tym co ja mam.
Myślałem nad wysadzeniem alejki jakimiś roślinkami, to są małe ścieżki 35cm ułożone w kółko śr. 2m i z odejściami. Zrezygnowałem z kory po wypowiedzi pana Pinusa, ale nie chciałbym żwirku. W lesie są takie roślinki z drobnymi listkami, rosnące tam gdzie się dużo chodzi (wczoraj to zobaczyliśmy). Może takie coś by się sprawdziło. Na tych alejkach będzie bardzo mały ruch :D

macierzanki w odmianach? ;)

mariuszdro
28-04-2008, 17:49
Kolarz Miejski
Na przedstawionym zdjęciu widać ze ogród ma bardzo duza powierzcnie.Jakiej wielkości płaci się podatek od nieruchości. Obecnie Gminy ządaja 20-30gr z metra.Czy cały ogród musi byc zaliczony do nieruchomości czy tylko to co jest zabudowane.

zależy jaki status ma działka. ja mam działkę 12,5 ara i z tego wyłączone z produkcji rolnej 5 arów, a reszta objęta podatkiem rolnym. płacę niecałe 200zł na rok, z czego 90% za te 5arów, a podatku rolnego to groszowe sprawy
ewa

tadzel
28-04-2008, 18:49
Ja mam działke 2400 mkw i policzyli mnie całość po 0,30 gr + budynek co dało 800 zł/rok. Jak mozna załatwic ze czesc dzialki gdzie rosną drzewa i krzaki to jest czescia rolna. Tego niewiem.

witomark
28-04-2008, 19:03
Ja mam działke 2400 mkw i policzyli mnie całość po 0,30 gr + budynek co dało 800 zł/rok. Jak mozna załatwic ze czesc dzialki gdzie rosną drzewa i krzaki to jest czescia rolna. Tego niewiem.

Odrolnić tylko tyle co trzeba, czyli teren utwardzony a nie całość.
Mnie też namawiali na całą działkę, ale się nie zgodziłem, powiedziałem, że nie będę więcej nic odralniać, bo mam zamiar ziemię uprawiać. Jak już odrolnisz, czy tam wyłączysz z produkcji rolnej, to chyba jest po ptakach.

kolarz miejski
28-04-2008, 19:32
Kolarz Miejski
Na przedstawionym zdjęciu widać ze ogród ma bardzo duza powierzcnie.Jakiej wielkości płaci się podatek od nieruchości. Obecnie Gminy ządaja 20-30gr z metra.Czy cały ogród musi byc zaliczony do nieruchomości czy tylko to co jest zabudowane.

w takich sprawach to ja sie nie znam to jest ogród działkowy a wiec liczy sie całkiem inaczej.
a czy taki duży?:) 400m2:)

mariuszdro
28-04-2008, 19:33
dokładnie! nam gościu, który robił plan zagospodarowania terenu powiedział, że opłaca sie odralniać do 5arów, bo wtedy sa stawki preferencyjne, a powyżej to juz chyba rozpusta i sporo każą sobie za to płacić

tadzel
28-04-2008, 19:42
No to ja musze tego geodete powiesić. Chyba że bedzie jakaś możliwosc odkrecenia.

lopiola
28-04-2008, 19:46
Teraz to już wiem czym wysypać alejki

Macierzanką z geodetą

witomark
28-04-2008, 23:02
Teraz to już wiem czym wysypać alejki

Macierzanką z geodetą

No i pamiętaj, żeby nie odralniać. He he...

jaki
29-04-2008, 07:31
Ten żwirek jest świetny.Głowiłam się od pewnego czasu a tu proszę bardzo. Mam tylko jedno pytanie jakiego rodzaju kupić te palisady

Pinus
29-04-2008, 08:57
Ten żwirek jest świetny.Głowiłam się od pewnego czasu a tu proszę bardzo. Mam tylko jedno pytanie jakiego rodzaju kupić te palisady
Raczej nie żadne palisady tylko delikatne obrzeża chodnikowe (cementowe), które sa produkowane w kilku kolorach.
Jest to trochę droższe ale trwałe.
..

Trociu
29-04-2008, 09:00
Ten żwirek jest świetny.Głowiłam się od pewnego czasu a tu proszę bardzo. Mam tylko jedno pytanie jakiego rodzaju kupić te palisady
Raczej nie żadne palisady tylko delikatne obrzeża chodnikowe (cementowe), które sa produkowane w kilku kolorach.
Jest to trochę droższe ale trwałe.
..
Dodatkowo palisady drewniane mają to do siebie, że po pewnym czasie lubią zgnić w tej części, która jest pod ziemią. Już jeden taki "murek" wymieniałem u rodziców. Tak więc pomysł z jakimś ładnym betonowym lub w ostateczności plastikową palisadą jest lepszy moim zdaniem.

Piotr_M
29-04-2008, 14:05
Ten żwirek jest świetny.Głowiłam się od pewnego czasu a tu proszę bardzo. Mam tylko jedno pytanie jakiego rodzaju kupić te palisady
Raczej nie żadne palisady tylko delikatne obrzeża chodnikowe (cementowe), które sa produkowane w kilku kolorach.
Jest to trochę droższe ale trwałe.
..

Ostatnio na targach ogrodniczych (w Krakowie) widziałem produkt do wykonania alejek żwirowych. Są to płyty z tworzywa i wygladają jak plaster miodu o wysokosci 3 cm, z dołu jest agrowłóknina. Wymiary płyt to (chyba) 240x120 cm.
Żwir wysypuje się + 2 cm nad powierzchnię płyty. Chodziłem po takiej alejce i żwir się nie rozsuwał - nośnośc tego jest podobno 100T/m2. Muszę poszukać w stosie ulotek reklamowych nazwę tego produktu.

Pablo75
30-04-2008, 08:51
Kiedys wpadla mi w rece chyba ulotka w której widziałem cos co nazywalo się betonowa deska ogrodowa (albo jakos podobnie). Na zdjęciu wyglądało to calkiem fajnie. Czy ktos widział cos takiego, jak to wyglada w rzeczywistości i jaki jest efekt po ulozeniu ?

W tym roku chce spróbować zmierzyc się z tematem alejek w ogrodzie, wyłożeniem tarasu, podjazdu do garazu, powierzchni przeznaczonej pod wiate garazowa i chodnikow – może macie jakies ciekawe pomysły :D . Generalnie jestem zupełnie zielony w tym temacie w związku z czym wdzieczny będę również za podanie chociaz przybliżonych cen za m kw. (okolice Wa-wy).

lopiola
30-04-2008, 17:32
http://images30.fotosik.pl/205/cd002375f6d8445a.jpg (www.fotosik.pl)

Te alejki chciałem czymś wysypać.

mariuszdro
30-04-2008, 18:27
Kiedys wpadla mi w rece chyba ulotka w której widziałem cos co nazywalo się betonowa deska ogrodowa (albo jakos podobnie). Na zdjęciu wyglądało to calkiem fajnie. Czy ktos widział cos takiego, jak to wyglada w rzeczywistości i jaki jest efekt po ulozeniu ?

W tym roku chce spróbować zmierzyc się z tematem alejek w ogrodzie, wyłożeniem tarasu, podjazdu do garazu, powierzchni przeznaczonej pod wiate garazowa i chodnikow – może macie jakies ciekawe pomysły :D . Generalnie jestem zupełnie zielony w tym temacie w związku z czym wdzieczny będę również za podanie chociaz przybliżonych cen za m kw. (okolice Wa-wy).


ta niby deska wygląda naprawdę fajnie i dostępna jest teraz we wszystkich marketach budowlanych. niestety jej główną wadą jest cena - raczej dla tych, którzy nie muszą sie liczyć z kosztami
ewa

Zagoniona
24-07-2008, 13:19
Ostatnio na targach ogrodniczych (w Krakowie) widziałem produkt do wykonania alejek żwirowych. Są to płyty z tworzywa i wygladają jak plaster miodu o wysokosci 3 cm, z dołu jest agrowłóknina. Wymiary płyt to (chyba) 240x120 cm.
Żwir wysypuje się + 2 cm nad powierzchnię płyty. Chodziłem po takiej alejce i żwir się nie rozsuwał - nośnośc tego jest podobno 100T/m2. Muszę poszukać w stosie ulotek reklamowych nazwę tego produktu.

byłabym zainteresowana jak to się nazywa?

Piotr_M
24-07-2008, 13:45
Ostatnio na targach ogrodniczych (w Krakowie) widziałem produkt do wykonania alejek żwirowych. Są to płyty z tworzywa i wygladają jak plaster miodu o wysokosci 3 cm, z dołu jest agrowłóknina. Wymiary płyt to (chyba) 240x120 cm.
Żwir wysypuje się + 2 cm nad powierzchnię płyty. Chodziłem po takiej alejce i żwir się nie rozsuwał - nośnośc tego jest podobno 100T/m2. Muszę poszukać w stosie ulotek reklamowych nazwę tego produktu.

byłabym zainteresowana jak to się nazywa?

Poszukam wieczorem w stosie reklam, na pewno firma dystrybucyjna ma siedzibę w Nowym Wiśniczu

Piotr_M
25-07-2008, 07:58
Ostatnio na targach ogrodniczych (w Krakowie) widziałem produkt do wykonania alejek żwirowych. Są to płyty z tworzywa i wygladają jak plaster miodu o wysokosci 3 cm, z dołu jest agrowłóknina. Wymiary płyt to (chyba) 240x120 cm.
Żwir wysypuje się + 2 cm nad powierzchnię płyty. Chodziłem po takiej alejce i żwir się nie rozsuwał - nośnośc tego jest podobno 100T/m2. Muszę poszukać w stosie ulotek reklamowych nazwę tego produktu.

byłabym zainteresowana jak to się nazywa?


Sprawdziłem:
system nazywa się Nidagravel a na ulotce jest strona www.nidagravel.pl

Pozdrawiam

Piotr_M

woytek
25-07-2008, 10:37
Przy tej okazji na wspomnianej stronie w ramach "krawężnikowania" polecają obrzeża betonowe i listwy aluminiowe.
Czy ktośz Was spotkał się gdziekolwiek z takimi listwami alu?
w.

robercikzs
25-07-2008, 10:46
http://www.rite-edge.pl/index.php?galaprodukt=6

Trociu
25-07-2008, 10:48
Przy tej okazji na wspomnianej stronie w ramach "krawężnikowania" polecają obrzeża betonowe i listwy aluminiowe.
Czy ktośz Was spotkał się gdziekolwiek z takimi listwami alu?
w.Gdzieś na forum dawano linka to takich plastikowych elementów - było to chyba w kontekście kładzenia kostki granitowej.

Sylwia1667
25-07-2008, 11:42
http://www.rite-edge.pl/index.php?galaprodukt=6

Wygląda na fajne rozwiązanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć ile te obrzeża kosztują. :-?

Już znalazłam, ale na anglojęzycznej stronie: komplet na 33m kosztuje 272 funtów; szkoda.