PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie umieścić okno w salonie żeby było funkcjonalnie?



damimax
24-04-2008, 16:20
...dodatkowe okno, bo tarasowe zostaje na swoim miejscu.

Planuję dołożyć okno w salonie i chciałabym aby znalazło się przy planowanym stole. Ścianka oddzielająca kuchnie od salonu będzie częściowo zlikwidowana - ma powstać barek, przy którym, od strony salonu mają stać 2 hokery.

I teraz jaka odległość muszę założyć aby było wygodnie? Tzn, żeby można było zarówno odsunąć stołek, jak też krzesło, tak żeby było funkcjonalnie?

Z drugiej strony nie chcę za daleko wjeżdżać z tym stołem wgłąb salonu...


Niestety nie udało mi się wkleić rzutu, zamieszczam więc linkę do projektu.

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LMP%20132-ID-3700.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=lmp+132


Co myślicie?

JoShi
24-04-2008, 20:52
Żeby to miało ręce i nogi i nie wyglądało jak pół dupy zza krzaka to musisz dołożyć jedno okno dokładnie na środku ściany szczytowej, albo dwa symetrycznie, ale wtedy jedno Ci wyjdzie w kuchni.

el-ka
24-04-2008, 23:53
Tam faktycznie prosiłyby się dwa symetrycznie - dla dobrego wyglądu elewacji (wtedy za dużo okiem w kuchni, bo nie można zrezygnować przecież z tego na elewacji frontowej) lub w ostateczności jedno w osi.
Można też zrobić okno po środku ściany patrząc od wewnątrz salonu, a nierównowagę na zewnątrz zatuszować pergolą - taką jak wprojekcie.
Albo, jeśli to ściana nie eksponowana za zewnątrz, to olać wygląd elewacji i patrzeć tylko po kątem wygody i estetyki wewnątrz. Z reguły elewacje boczne nie są widoczne z większej odległości i wtedy te proporcje uchwytne dobrze na rzutach nie mają całkowicie znaczenia.

damimax
25-04-2008, 18:19
Dziękuje za odpowiedzi. Postanowiłam dodać 2 okna - dokładnie pod tymi na poddaszu - wypadnie jedno w kuchni, jedno w salonie. W kuchni początkowo nie chciałam ze względu na utratę miejsca, ale w sumie w miejscu gdzie będzie okno i tak planowałam stolik a nie szafki wiszace, więc okno nie będzie kolidować.