PDA

Zobacz pełną wersję : Wydajne ogrzewanie elektryczne



Adam Słodowy
12-09-2003, 11:43
Witam serdecznie,

otóż zakupiłem sobie mieszkanie w małym, starym bloczku z cegły. Do niedawna były tam piece, ale poprzedni właściciele pousuwali je i podczas ostatniego remontu wykonali elektryczne ogrzewanie podłogwe (brak przyłącza gazowego) prawie w całym mieszkaniu. No właśnie, prawie w całym... w dużym pokoju niestety go nie ma, a ja obawiam się, że w zimie może być jednak chłodno. I tu mój problem, otóż chciałbym w jakiś sposób "dogrzać" ten pokój, a nie wiem jak? Ktoś ze znajomych podpowiedział mi, że dobrym rozwiązaniem mogą być elektryczne maty grzejące, które mógłbym ułożyłbym pod panelami (te panele położone były na starą podłogę z desek). Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu? A może mógłby polecić coś alternatywnego? Oczywiście nie chciałbym inewstować dużych kwot pieniędzy, to tylko mieszkanie przejściowe.

--
Pozdrawiam,
Piotrek Miller

Ryszard1
12-09-2003, 20:21
Pomysl o promiennikach. Jezeli nie przeszkadza ci slabo jarzace zrodlo ciepla (takie jakie daje kominek) to byloby to dobre rozwiazanie, choc nie takie tanie, bo jest zasilane pradem. Ale na pewno byloby tansze niz piece akumulacyjne lub maty grzejne. Ceny promiennikow tez sa zachecajace, widzialem juz promiennik za 65 zl o mocy 2 x 500 W wystarczajacy na dogrzanie pokoju. Najciekawszym urzadzeniem sa promienniki plytkowe, ktore mozna powiesic na scianie lub suficie. Nie sieca wogole, ale niestety kosztuja powyzej 300 zl,

Adam Słodowy
15-09-2003, 14:21
Pomysl o promiennikach.
Właśnie chciałbym uniknąć takiego "otwartego" źródła ciepła. Po mieszkaniu będzie biegać 2,5-letni maluch i nigdy nie wiadomo co strzeli mu do głowy.

Ryszard1
15-09-2003, 20:07
Pomysl o promiennikach.
Właśnie chciałbym uniknąć takiego "otwartego" źródła ciepła. Po mieszkaniu będzie biegać 2,5-letni maluch i nigdy nie wiadomo co strzeli mu do głowy.
Najlepsze zamontowanie promiennika jest wysoko na scianie, lub wrecz na suficie,

JarekKRK45
04-11-2016, 09:55
Widziałem promiennik zamontowany na suficie , super to wyglądało .

Kaizen
04-11-2016, 10:11
Klima z funkcją grzania.