PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić drzewka owocowe w ok.Warszawy???



buleczka_77
24-04-2008, 18:01
...no właśnie. Macie jakies sprawdzone szkółki? Czytałam że Melon na Puławskiej ma sporą ofertę, ale jest drogi. Możecie się podzielić jakimś sprawdzonym adresem w woj.mazowieckim PLS
[/b]

marcin976
25-04-2008, 08:33
Ja kupował w tym roku u nich:
http://www.rosliny-xxl.pl/ind.php?page=157

Na początku miesiące mieli spory wybór, wygląda na to, że wszystkie drzewka się przyjeły.

paskud
25-04-2008, 21:59
Ceny drzewek kopanych z gruntu będą w zasadzie podobne wszędzie jakieś 6-18zł w zalezności od gatunku, odmiany i jakości materiału..
Ja osobiscie polecam PNOS przy Alei Krakowskiej- róg Krakowiaków - vis a vis lotniska i obi, mają spory wybór, choć sezon się kończy, a ostatnio - ze dwa dni temu wiem, że mieli dostawę. Jeśli potrzebujesz większej ilości poszukaj szkółkarzy pod Warszawą.

buleczka_77
02-05-2008, 15:23
Dzięki serdeczne za podpowiedzi :D Co prawda już ponoć po sezonie sadzenia "owocówek" ale jak kupie w doniczce to chyba można sobie jeszcze pozwolić na sadzenie, prawda?

izat
02-05-2008, 15:28
Dzięki serdeczne za podpowiedzi :D Co prawda już ponoć po sezonie sadzenia "owocówek" ale jak kupie w doniczce to chyba można sobie jeszcze pozwolić na sadzenie, prawda?
możesz :)
te z doniczek można ponoć sadzić cały rok :)
http://www.jozszkolka.to.pl/ podobno dobra szkółka
pozdrawiam :)

chopinetka
04-05-2008, 14:04
Witam

Przecież koło Piaseczna masz Żabieniec. Bardzo dobra szkółka. Sama kupowałam tam rośliny - naprawdę są w porządku.

pozdrawiam

buleczka_77
06-05-2008, 06:15
...ale gdzie w Żabieńcu? W tej szkółce co są drzewka ozdobne? Ja tam nie widziałam żadnych owocowych drzewek :o . W którym to miejscu? Czy może jest jeszcze jakaś inna szkółka w Żabieńcu?
Tu bym miała najbliżej :D

ms.
06-05-2008, 07:53
witaj Bułeczka!
W naszej okolicy jest trochę szkółek, ale nie pamiętam czy prowadzą drzewka owocowe.
Zajrzyj na stronę: www.zszp.pl

My drzewka owocowe kupowaliśmy w PNOS Alei Krakowskiej. Melon i Żabieniec są drogawe. Są jeszcze państwo Szklarzewscy w Iwicznej (Starej czy Nowej - nie pamiętam) - po lewej stronie jadąc z Piaseczna do Magdalenki.

chopinetka
08-05-2008, 15:25
...ale gdzie w Żabieńcu? W tej szkółce co są drzewka ozdobne? Ja tam nie widziałam żadnych owocowych drzewek :o . W którym to miejscu? Czy może jest jeszcze jakaś inna szkółka w Żabieńcu?
Tu bym miała najbliżej :D

Nie mają drzewek owocowych? Jakiś czas temu kupowałam nie tylko ozdobne. Może zrezygnowali z owocowych albo mnie się coś pomyliło. :roll: Masz blisko - podjedz i sprawdź.

pozdrawiam

buleczka_77
12-05-2008, 16:03
...byłam...patrzyłam...ni cholerki nie widzę tam owocowych :(
Za to jutro się wybieram do tej "Józefiny" - zobacze co tam mają fajnego.
Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam i....udanych zbiorów owocków życzę.
Buła :lol:

Pinus
12-05-2008, 19:13
A nie za późno już na drzewka owocowe tej wiosny :wink:
Kto jeszcze miałby je sprzedawać o tej porze? No chyba, że produkowane w pojemnikach (doniczkach).
..

buleczka_77
13-05-2008, 12:12
Tak, tak...tylko w doniczkach. Właśnie takich szukam. "Józefina" jest OK, ale chciałabym większe drzewka. Kupie parę małych, ale ciągle szukam takich już kwitnących....może jeszcze w tym roku będę miała jakiegoś owocka :wink: