PDA

Zobacz pełną wersję : ucisk wełny na poddaszu



krzychu74
12-09-2003, 12:31
Mam u siebie, na poddaszu, między kleszcze położone 20cm wełny na ruszcie metalowym od karton-gipsu, pozostałości wełny położyłem na 3 warstwę co dało około 30cm wełny, jednakże ta 3 warstwa wystawała ponad kleszcze, do których przybiłem deski trochę ucskając tę wełne.
Mam w związku z tym pytanie, czy pod względem izolacyjności jest lepsza warstwa 20cm luzem, czy trochę ściśnięta 30 cm wełny? Cholera, jeżeli ta piewsza wersja jest lepsza będę musiał odrywać deski i robota od nowa.

ArtMedia
12-09-2003, 14:23
Witam.

Na rozum, to luźniejsza warstwa powinna być lepsza, ale gęstsze wełny maja lepsze parametry izolacyjne, więc chyba ściśnięta jest lepsza? Oby tylko płyt nie wypchnęła. Ponoć to się zdarza...

Sebastian

krzychu74
12-09-2003, 23:05
Myślę, że wełna nie powinna wypchnąć płyt, aż tak bardzo jej nie ściskałem , oprócz tego między deskami robiłem 2-3 cm przerwy.

HenoK
13-09-2003, 08:39
Na rozum, to luźniejsza warstwa powinna być lepsza, ale gęstsze wełny maja lepsze parametry izolacyjne, więc chyba ściśnięta jest lepsza? Oby tylko płyt nie wypchnęła. Ponoć to się zdarza...

Izolatorem przy wełnie mineralnej jest głównie powietrze uwięzione pomiędzy włóknami. Tak więc ściśnięta wełna będzie miała gorsze właściwości izolacyjne niż warstwa tej samej wełny mineralnej w stanie luźnym. Trudno ocenić, na ile te parametry się zmienią i czy jest to dostateczną podstawą do zrywania desek.