PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kubelkowa - w ktora strone??



scaut.00
24-04-2008, 22:27
Witam, Mam sciane fund. z bloczka betonowego, na to dysperbit, na to twardy styropian 10cm szer, na to klej. Teraz chce dac folie kubelkowo.. tylko mam problem; w ktora strone ją ulozyc??? Wytloczeniami w strone sciany (i bedzie szczelina miedzy folia a styropianem), czy moze plaskim do styropianu (i nie kubelki nie beda sie wbijaly w styr)???
Czy szczelina jest wskazana?

Andrzej Wilhelmi
24-04-2008, 22:40
Kubełkami do styropianu! Właśnie po to są aby była szczelina, która powoduje osuszanie ściany. Pozdrawiam.

barteks31
25-04-2008, 05:54
Kubełkami do styropianu! Właśnie po to są aby była szczelina, która powoduje osuszanie ściany. Pozdrawiam.
Dokładnie tak.

Snowdwarf
25-04-2008, 05:56
Witam, Mam sciane fund. z bloczka betonowego, na to dysperbit, na to twardy styropian 10cm szer, na to klej. Teraz chce dac folie kubelkowo.. tylko mam problem; w ktora strone ją ulozyc??? Wytloczeniami w strone sciany (i bedzie szczelina miedzy folia a styropianem), czy moze plaskim do styropianu (i nie kubelki nie beda sie wbijaly w styr)???
Czy szczelina jest wskazana?
o szczelinę właśnie chodzi

Barbossa
25-04-2008, 06:55
nota bene zupełnie niepotrzebną

M@riusz_Radom
25-04-2008, 08:04
Nie jesteś trendy - czy jak to się tam pisze ...

Andrzej Wilhelmi
25-04-2008, 16:48
Szczelina powoduje swobodne spływanie skroplin i wentylowanie (osuszanie) ściany. Dociśnięta folia na płasko to uniemożliwia. Wilgoć jest na stałe (kapilarne podciąganie). Pozdrawiam.

Barbossa
25-04-2008, 17:32
skąd skropliny?
jak działa ta wentylacja?
styro podciąga kapilarnie?

Barbossa
25-04-2008, 18:28
skąd skropliny?
jak działa ta wentylacja?
styro podciąga kapilarnie?

ktos tu się chce doksztalcić.
ale po co tak sie napinać ?

Tak, chę się dowiedzieć, wychodzę z założenia, że warto, Twoje pojęcie zjawisk jest skończone, zamknięte, podsumowane, moje nie, ciagle je poznaję

no i małpować nie musisz

a to co napisałem wcześniej, to nazywa się po prostu pyania,
zapamiętaj: PY TA NIA
powtórz razem ze mną: PY TA NIA
a teraz sam: ............

oczywiście możesz Ty to wyjaśnić, o Wielki Zakończony

ha, mam Cię :D

hes
25-04-2008, 18:36
skąd skropliny?
jak działa ta wentylacja?
styro podciąga kapilarnie?

ktos tu się chce doksztalcić.
ale po co tak sie napinać ?

Tak, chę się dowiedzieć, wychodzę z założenia, że warto, Twoje pojęcie zjawisk jest skończone, zamknięte, podsumowane, moje nie, ciagle je poznaję

no i małpować nie musisz

a to co napisałem wcześniej, to nazywa się po prostu pyania,
zapamiętaj: PY TA NIA
powtórz razem ze mną: PY TA NIA
a teraz sam: ............

oczywiście możesz Ty to wyjaśnić, o Wielki Zakończony

ha, mam Cię :D

jakieś napięcie przed...?

Barbossa
25-04-2008, 18:39
nie...
relaks po...


chociaż czuję niedosyt, napisz jeszcze coś

zajarałem fajkę...

i serio, czekam na jakiekolwiek wyjaśnienie, o co z tą folią chodzi

efilo
25-04-2008, 19:04
Barbossa mój ulubieńcu

szczerze mówiąc zawsze mi się wydawało że folia kubełkowa to głównie ochrona mechaniczna warstwy ocieplenia vel hydroizolacji przed złowrogim działaniem gruntu (zwłaszcza wyposażonego w kamienie)

szczelina powietrzna? byłam przekonana że służy do szybkiego odprowadzenia wilgoci do drenażu

ale specjalnie pogrzebałam w sieci i co widzę?
Wytłaczana izolacja fundamentów jest nowoczesnym produktem produkowanym z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE), zaprojektowanym do tworzenia hydroizolacji budynków. Dzięki specjalnym wytłoczeniom folia kubełkowa tworzy pomiędzy budynkiem a izolacją szczelinę powietrzną, która pozwala na wyrównywanie ciśnienia hydrostatycznego wewnątrz budynku.

ot co! :lol: :lol: :lol:

Barbossa
25-04-2008, 19:16
tak mi mów, tak mi dobrze.... yysssss

jednym słowem służba techniki ko(s)micznej w budownictwie

efilo
26-04-2008, 17:39
za niedługo się dowiemy że w folia została wyprodukowana w oparciu o nanotechnologię :lol:

a może już ktoś to głosi a ja to sprzedaje jako pieść przyszłości? :roll:

Killer_su
28-04-2008, 08:20
Nie wiem co Wy bierzecie, ale to musi być nielegalne :lol:

cemik1
28-04-2008, 11:43
Dzięki specjalnym wytłoczeniom folia kubełkowa tworzy pomiędzy budynkiem a izolacją szczelinę powietrzną, która pozwala na wyrównywanie ciśnienia hydrostatycznego wewnątrz budynku.
Czyli ma być kolejno: budynek, potem folia kubełkowa a potem izolacja?
Był ze dwa lata temu post o skutkach ułożenia folii kubełkowej kubełkami do fundamentu. Nie wyglądało to za ciekawie.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55619&highlight=kube%B3kowa
Moim zdaniem folia kubełkowa do kibelka.

carringtontomas
28-04-2008, 11:47
Witam, Mam sciane fund. z bloczka betonowego, na to dysperbit, na to twardy styropian 10cm szer, na to klej. Teraz chce dac folie kubelkowo.. tylko mam problem; w ktora strone ją ulozyc??? Wytloczeniami w strone sciany (i bedzie szczelina miedzy folia a styropianem), czy moze plaskim do styropianu (i nie kubelki nie beda sie wbijaly w styr)???
Czy szczelina jest wskazana?

Takich problemów by nie było, gdyby każdy kupujący czytał informację producenta załączoną do produktu.