PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie domu styropianem różnej grubości-czy warto??



sailor_ro
25-04-2008, 15:53
Witam
No własnie jak w temacie,czy ocieplenie wszystkich(procz jednej sciany) gr. 15,a tejze jednej 12-tką ma sens??Pomijajac kwestie dlaczego nie moge dac wszedzie 15-tki.
pozdrawiam

Witos
25-04-2008, 15:55
Jasne że tak.

efilo
25-04-2008, 16:08
Oczywiście że ma sens.

Bez dwóch zdań. Jakbyś miał równać do dołu to po co 'ciepłe' okna jak rama i tak przepuszcza więcej ciepła. Po co ocieplać ściany skoro i tak są mostki?

Im więcej powierzchni lepiej zaizolowanej tym lepiej.

A swoją drogą nie bądź wiśnia i powiedz czemu nie bom ciekawa jak nie wiem... Jedyne co mi przychodzi do głowy to granica działki.

P.S. Pamiętaj o tym że na tej elewacji będą inaczej wyglądać otwory okienne. No chyba że okna zamontujesz głębiej. Kwestia parapetów np.

I.W.
25-04-2008, 16:13
Warto choć dobrze by było aby nie widać było z jednego miejsca okien na ścianach ocieplonych różną grubością.

sailor_ro
25-04-2008, 16:34
No dobra powiem :D

Dekarze mi na jednej scianie rure spustowa ustawili na 12-tke(tzn. przerwa miedzy murem a rynna 15.5 cm).No i tak ladnie to zrobili,ze teraz nie mam checi tego "psuc".Poza tym musiałbym ten rynhak przedłużyć,cos do niego dospawać,żeby było si.
Ja wiem ze to w sumie nie problem i moze to przerobie,ale z tyloma rzeczami musze teraz zmieniac,kombinowac że szkoda gadać.

Pozdrawiam

efilo
25-04-2008, 17:55
sailor
wierze ze ci sie nie chce ale mysle ze w takim wypadku warto sie pomeczyc. roznice moze byc widac. no i jednak roznica w ociepleniu duza

sailor_ro
25-04-2008, 18:03
to znaczy kwestii estetycznej to nie dotyczy,bo na tej scianie jet tylko jedno okno i to tarasowe,wiec to nie problem,no tylko kwestia lepszej izolacyjnosci.
pozdrawiam

efilo
25-04-2008, 18:54
no to juz Twoja decyzja

majki
25-04-2008, 20:28
Dokładnie tak robię. "12" idzie tam gdzie mam ograniczenia co do odległości od granic działki. "15" wszędzie indziej.

pozdrawiam, majki

mariankossy
25-04-2008, 20:58
Styro nie liczy się do ograniczenia odległości od działki sąsiada. :D

j-j
25-04-2008, 21:02
Styro nie liczy się do ograniczenia odległości od działki sąsiada. :D

Tego do dziś nie jestem pewny, nigdzie to nie jest aż tak sprecyzowane dokładnie. Ja to interpretuję jako z ociepleniem ale chciałbym się mylić.

pzdr

MARTiiii
25-04-2008, 21:34
No niewiem. Jak dla mnie to jest ściana. Wiec raczej na koński rozum powinno się liczyć do granicy.

Idąc tym tropem... a co z tynkiem przecież to kolejny 1cm? :lol:

majki
25-04-2008, 21:39
Styro nie liczy się do ograniczenia odległości od działki sąsiada. :D

Może i tak, różnica między 12 a 15 to 3 cm. Tylko jak potem za te 3 cm ma mnie przeczołgać nadzór, to ja dziękuję ... :evil:
Ale u mnie to i tak znaczenia ( między 12 a 15 cm ) nie ma. 12 idzie akurat na ścianę południową ( najcieplejsza ) i na garaż, więc robię zgodnie z projektem i się nie przejmuję :lol:

pozdrawiam, majki

fotograf
26-04-2008, 20:21
Może i tak, różnica między 12 a 15 to 3 cm. Tylko jak potem za te 3 cm ma mnie przeczołgać nadzór, to ja dziękuję ... :evil:


że co? dasz zamiast 15tu 12 to nikt Ci nic nie zrobi - powiem więcej - u mnie budynek był odebrany bez ocieplenia - w projekcie było 10 a dałem 15 cm - do granicy mam jakieś 20 metrów więc i sąsiad nic nie powie :-)

MARTiiii
26-04-2008, 20:46
Nadzór jak nawet przyjdzie, co jest watplwe to az tak do cm nie bedzie sie czepiac. Bez przesady.

civic9
26-04-2008, 20:57
[edytowane: skoro się nie wlicza... to nie ważne co tu napisałem :) ]

budulec1
26-04-2008, 21:12
, nigdzie to nie jest aż tak sprecyzowane dokładnie. J

jest sprecyzowane b. dokładnie - w warunkach technicznych. W tym przypadku grubości styropianu się nie wlicza

budulec1
26-04-2008, 21:14
Ale u mnie to i tak znaczenia ( między 12 a 15 cm ) nie ma. 12 idzie akurat na ścianę południową ( najcieplejsza )

A co to znaczy najcieplejsza? U Ciebie będzie najzimniejsza.
Straty ciepła nie zależą od stron świata

j-j
26-04-2008, 21:42
, nigdzie to nie jest aż tak sprecyzowane dokładnie. J

jest sprecyzowane b. dokładnie - w warunkach technicznych. W tym przypadku grubości styropianu się nie wlicza

Właśnie czytam warunki techniczne i nie widze dokłądnie zapisu że nie wlicza się ocieplenia. Gdzie to jest dokłądnie sprecyzowane?

sailor_ro
27-04-2008, 08:42
Zgadzam sie z przedmówcami,że pewnie o 2 czy 3 cm nikt sie nie bedzie czepiał,chyba ze odległosci beda na styk i sasiad dociekliwy.Ale w projekcie wymiar sciany zewnetrzny uwzglednia grubosc ocieplenia,tym samym grubosc ocieplenia powinna miec znaczenie.

budulec1
27-04-2008, 09:24
Właśnie czytam warunki techniczne i nie widze dokłądnie zapisu że nie wlicza się ocieplenia. Gdzie to jest dokłądnie sprecyzowane?

Par 9 ust3. "Określone w rozporządzeniu odległości między budynkami i terenowymi urządzeniami budowlanymi mierzy się w miejscu najmniejszego oddalenia, przy czym dopuszcza się przyjmowanie wymiarów bez uwzględnienia grubości tynków i okładzin zewnętrznych."

pozdrawiam

j-j
27-04-2008, 10:24
Właśnie czytam warunki techniczne i nie widze dokłądnie zapisu że nie wlicza się ocieplenia. Gdzie to jest dokłądnie sprecyzowane?

Par 9 ust3. "Określone w rozporządzeniu odległości między budynkami i terenowymi urządzeniami budowlanymi mierzy się w miejscu najmniejszego oddalenia, przy czym dopuszcza się przyjmowanie wymiarów bez uwzględnienia grubości tynków i okładzin zewnętrznych."

pozdrawiam

No właśnie a:
§ 12. 1. Przy usytuowaniu budynku na dzialce budowlanej
powinny byç zachowane odleglosci miedzy
budynkami i urzŕdzeniami terenowymi oraz odleglosci
budynku i urzadzen terenowych od granic dzialki i od
zabudowy na sŕsiednich dzialkach budowlanych, okreslone
w rozporzadzeniu, a takze w przepisach odrebnych,
w tym higienicznosanitarnych, o bezpieczenstwie
i higienie pracy, o ochronie przeciwpozarowej
oraz o drogach publicznych.

granica dzialki nie jest terenowym urządzeniem budowlanym i paragraf 9 już nie łapie odl. domku od granicy dzialki. Chciałbym się mylić ale:
Przez terenowe urządzenia budowlane należy rozumieć związane z obiektami budowlanymi dojazdy, przejścia, placyki postojowe, placyki pod śmietniki i trzepaki, podwórka i ukształtowanie terenu.


pzdr